Profil uživatele
Vensy
Prodávající
Praha 5
Registrace: 2.4.2008

Dovolte, abych Vás provedla svou galerií šperků a různých dalších drobností pro potěchu oka i případný užitek.

Jmenuji se Petra, narodila jsem se v Praze, kde stále žiji svůj život typického Pražáka se sklonem k útěkům na venkov.

V roce 1992 jsem ukončila studia na vysoké škole a od té doby jsem pracovala v několika firmách v odděleních reklamy a marketingu. Šperkům se věnuji přibližně 11 let. Od svých prvních korálkářských pokusů jsem postupně prošla celou řadou  odborných kurzů zaměřených na různé šperkařské techniky, z nichž jsem si nakonec nejvíce oblíbila práci s mědí a stříbrem, kterému se v současné době věnuji nejvíce.  Abych se v tomto oboru co nejvíce zdokonalila, rozhodla jsem se po letech opět vrátit do školních lavic a rozšířit si své šperkařské obzory na zlatnickém učilišti.

V současné době můžete moje výrobky pod značkou Vensy potkat nejen zde na Fleru, ale např. i  v galerii v Písku a já touto cestou  jejím majitelům  ještě jednou děkuji za milou spolupráci. 

Stříbro (hlavně stříbro 925/1000) doplňuji nejčastěji minerály ať už v jejich upravené či surové podobě a nevyhýbám se ani dřevu či jiným přírodninám. Ráda také tvořím ze stříbra modelovacího (konečným produktem je  šperk o ryzosti  Ag 999/1000).

Svoji činnost vykonávám jako živnostník, pro práci s drahými kovy jsem řádně registrovaná na Puncovním úřadě, všechny stříbrné šperky jsou označeny ryzostní značkou a výrobní (z moci Puncovního úřadu mě k užívání svěřenou) značkou

image

a nad 3 g váhy stříbra též státním puncem.

 

Jako doplňkovou záležitost si dovoluji kolegům šperkařům i jiným zájemcům nabídnout sortiment pomůcek a nářadí pro šperkaře, které najdete na adrese: www.fler.cz/vensy-material

 

Přehled českých a slovenských puncovních značek:   (jde o základní značky, které jsou v současné používány Puncovním úřadem k označování zboží, ať už vyrobeného nebo dovezeného, které má odpovídající ryzost a stav)

Zlato

ryzost
image
Stříbro

ryzost
image
Platina

ryzost
image
Znaménka
"METAL"
image

Zlato
puncovní značka
(tzv. čejka) používaná do r. 1993
pro ryzost

585/1000

image Zlato
staré zboží nižší
než zákonné ryzosti
image Stříbro
staré zboží nižší
než zákonné ryzosti

image

O dalších platných puncovních značkách (které jsou u nás z různých, např. historických důvodů i nadále platné), je možno se informovat na oficiálních stránkách Puncovního úřadu www.puncovniurad.cz

Počet návštěv:

Způsob dopravy
Česká pošta, doporučeně; baleno do bublinkové fólie, případně ještě do molitanu, součástí každého stříbrného šperku je i dárková krabička (každý stříbrný šperk je opatřen ryzostní a výrobní značkou,nad 3g hmotnosti stříbra i státním puncem). Na zboží vystavuji doklad v podobě faktury. Běžná cena poštovného je 60,- Kč, v případě dobírky se pohybuje dle tarifů České pošty, obvykle je to 90 Kč, poštovné na Slovensko 200 Kč, do ostatních zemí dle tarifů České pošty. V Praze je možno se domluvit na osobním odběru, v tomto případě se však předpokládá placení zboží v hotovosti při jeho předání anebo předložení dokladu, že již byla provedena platba.
Obchodní podmínky

Obchodní, dodací a reklamační podmínky a zásady ochrany osobních dat

Obchodní podmínky jsou platné od 20. 5. 2018 do doby vydání nových obchodních podmínek.

1. Prodávající

Elektronický obchod  www.fler.cz/vensy (dále jen elektronický obchod) na internetové adrese www. fler.cz/vensyl provozuji jako fyzická osoba podnikající na základě živnostenského oprávnění,) číslo IČ se dle pravidel Fler.cz zobrazí až až v průběhu  objednávky) - dále jen  „prodávající“).

K práci s drahými kovy jsem řádně registrována na Puncovním úřadě, všechny stříbrné šperky vlastní příslušnou ryzostní a výrobní značku, stříbrné šperky s váhou nad 3 g čisté váhy stříbra jsou navíc označeny státním puncem.

Moje výrobní značka, která mi byla přidělena Puncovním úřadem:

Přehled platných českých a slovenský puncovních značek (stříbro, zlato, platina): (jde o základní značky, které jsou v současné používány Puncovním úřadem k označování zboží, ať už vyrobeného nebo dovezeného, které má odpovídající ryzost a stav) najdete zde http://www.puncovniurad.cz/cz/

O dalších platných puncovních značkách (které jsou u nás z různých, např. historických důvodů i nadále platné) je možno se informovat na oficiálních stránkách Puncovního úřadu www.puncovniurad.cz2. OBJEDNÁVKA

 1. Veškeré objednávky, podané prostřednictvím elektronického obchodu www.fler.cz/vensy, jsou považovány za závazné. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s platnými obchodními podmínkami a reklamačním řádem a že s nimi souhlasí.
 2. Údaje uvedené kupujícím musí být pravdivé a přesné.
 3. Formulář elektronické objednávky vyplněný kupujícím je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká okamžikem potvrzení objednávky prodávajícím.
 4. Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři.
 5. Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího po zaplacení kupní ceny jeho převzetím.
 6. Kupující se zavazuje odebrat závazně objednané zboží a zaplatit celkovou cenu a případně další poplatky (poštovné, balné, dobírka) uvedené v objednávce.
 7. Pokud kupující nesplní svůj závazek odebrat a zaplatit objednané zboží, má prodávající právo odmítnout další objednávky tohoto nakupujícího.
 8. Vyplněním objednávky dává kupující prodávajícímu souhlas ke shromažďování a archivování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech. Tyto údaje smí použít prodávající pouze v rámci platných předpisů pro zajištění administrativy a účetnictví firmy.

 

3. STORNO OBJEDNÁVKY

Reklamace

 1. Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s reklamačním řádem elektronického obchodu www.fler.cz/vensy a předpisy platnými v ČR při uzavření smlouvy.

Odstoupení od kupní smlouvy – vrácení zboží

 1. Kupující má právo podle §1829 občanského zákoníku č. 89/2012 odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nepoškozené zboží (v nepoškozeném obalu), bez známek užívání nebo opotřebování, v původním obalu poslat zpět v uvedené lhůtě (určující je datum odeslání). Zboží nelze vracet na dobírku. Po obdržení vráceného zboží prodávající zákazníkovi vrátí nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy všechny peněžní prostředky, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem, případně jiným dohodnutým způsobem. Jestliže spotřebitel zvolil jiný než nejlevnější způsob dodání zboží, který podnikatel nabízí, vrátí podnikatel spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží. Tato částka zahrnuje i poplatky související s původním odesláním zboží - tj. poštovné a balné uhrazené zákazníkem při objednání zboží.

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího, právo na změnu ceny

 1. Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v těchto případech:
  1. zboží se již nevyrábí nebo nedodává,
  2. výrazným způsobem se změnila cena zboží.
   V těchto případech bude kupující neprodleně kontaktován a bude s ním dohodnut další postup.
 2. Prodávající si vyhrazuje právo změny cen. Platné ceny jsou potvrzeny kupujícímu v okamžiku potvrzení objednávky. Je-li platná cena totožná nebo nižší než na objednávce, zboží je dodáno za platnou cenu v okamžiku přijetí objednávky. Pokud je cena vyšší než cena uvedená na objednávce, prodávající neprodleně o této skutečnosti informuje kupujícího.
 3. Zboží neposílejte na dobírku a zároveň u balíčků nad 500 Kč doporučujeme zásilku pojistit, neboť nemůžeme ručit za ztrátu zásilky při cestě k nám.

 

 

4. DODACÍ PODMÍNKY
Dodávky předmětu plnění (objednaného zboží) budou dle dostupnosti produktů a provozních možností prodávajícího realizovány v co nejkratším termínu, obvykle do 2 pracovních dnů od závazného potvrzení objednávky v případě dobírky (v případě platby předem na účet nebo kartou do 2 pracovních dnů ode dne přijetí platby na náš účet), pokud se nejedná o zboží na objednávku či není u zboží uvedena jiná dostupnost.

Místo odběru je určeno na základě objednávky kupujícího. Za splnění dodávky se považuje dodání předmětu plnění na uvedené místo. Dopravu na adresu určení zajišťuje prodávající prostřednictvím České pošty. Zboží je baleno v bublinkové obálce, součástí stříbrných šperků je i dárková krabička. Zásilka se zbožím vždy obsahuje fakturu, resp. dodací list (při platbě předem převodem na účet).
Cena balného a poštovného se zobrazuje při objednávání, v nákupním košíku je rozlišena dle způsobu platby za zboží, případně místa určení takto:

- platba předem na účet prodávajícího (mBank, Fio banka) zásilky do 590 Kč- poštovné a balné 65-100- Kč - doporučená zásilka Česká pošta

- platba předem na účet prodávajícího (mBank, Fiobanka) zásilky nad 590 Kč - poštovné a balné 120 Kč - Balík do ruky/na poštu Česká pošta  nebo 99 Kč kurýrní služba PPl

(věnujte, prosím, pozornost volbě dodání typu doporučený blík nebo balík do ruky (na poštu) a kurýrní služba PPL- doporučený balík  je sice levnější, ale jeho dodání trvá dle odhadu  České pošty 5 pracovních dní - délku doby dodání opravdu nemůžeme ovlivnit, pokud na balík spěcháte zcela jistě volte způsob dodání Balík do ruky nebo Balík na poštu - úložní doba je 7 dní - viz. obchodní podmínky České pošty) nebo kurýrní službu PPL

- osobní odběr v Praze  (není možný v období červenec - srpen) - dle dohody

- zásilky na Slovensko nad 1200 Kč - pouze platba předem na účet (FIO banka) - 250,- Kč (9,19 Euro) dodání prostřednictvím České pošty, není možná dobírka

-zásilky na Slovensko  - pouze platba předem na účet (FIO banka) u zásilek do 800 Kč - 225 Kč - dodání prostřednictvím České pošty, není možná dobírka

- zásilky zbytek EU vyjma Slovenska - pouze po individuální kalkulaci poštovného a jejím odsouhlasení zákazníkem, pouze platba předem po odsouhlasení poštovného, není možná dobírka

- objednávky nad 3000 Kč po České republice poštovné zdarma

MIMO EU NEZASÍLÁM!!!

 

5. ODPOVĚDNOST ZA VADY ZBOŽÍ A ZÁRUKA
Zákazník je povinen zkontrolovat při předání stav zboží. Pokud zboží jeví viditelné známky poškození, zákazník je oprávněn zboží nepřevzít. Náhradu škody vzniklé poškozením nebo úbytkem obsahu zásilky lze přiznat jen za podmínky, že adresát (u vrácené zásilky odesílatel), případně jiný příjemce zásilky reklamuje škodu při převzetí zásilky; dodatečná reklamace může být výjimečně uplatněna nejpozději následující pracovní den po dodání za současného splnění dalších předpokladů podle poštovních podmínek pro základní poštovní služby. Osoba reklamující škodu musí současně předložit zásilku a umožnit přešetření rozsahu škody a okolností jejího vzniku.

6. OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Veškeré osobní údaje, které nám poskytujete v souvislosti s objednáním zboží, jsou chráněny před zneužitím a v žádném případě nebudou poskytnuty třetí osobě.

Používáním tohoto internetového obchodu souhlasíte se shromažďováním a používáním informací o vás a vašich nákupech za výše stanovených podmínek a v souladu s našimi Zásadami ochrany osobních údajů.

Náš internetový obchod si vyhrazuje právo ustoupit od záruky bezpečnosti v případě napadení serveru neznámým pachatelem (hackerem). Pouze v takovém případě neplatí výše uvedená pravidla manipulace s daty.

7. PRODEJ A PLATBA ZA ZBOŽÍ
Prodávající je majitelem zboží a prodává jej kupujícímu (zákazníkovi).
Zboží je majetkem prodávajícího do doby úplného zaplacení ceny zboží.

Uhrazení plné částky je provedeno buďto:

a)dobírkou v místě předání zboží (v tomto případě Česká pošta nebo DPD obojí dobírka na účet)

b)bankovním převodem a to tak, že na účet prodávajícího musí být připsána plná cena zboží po odečtení bankovních a jiných poplatků,

c) v hotovosti při osobním odběru zboží (dle předchozí dohody),

d) platební kartou přes bránu Gopay anebo prostřednictvím systému Paypal.

Možnosti platby se zobrazují v průběhu objednávky.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. (toto se týká plateb v hotovosti)

 

8. MIMOSOUDNÍ ŘEŠENÍ SPORU

Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce,Praha 2 Štěpánská 15 - info o úředních hodinách a dalších náležitostech najdete na  http://www.coi.cz/, návrhy na mimosoudní řešení soudní sporů zde https://adr.coi.cz/cs.

Případné spory lze řešit i on-line na adrese https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=CS

9. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
Tyto Obchodní podmínky jsou platné pro všechny obchodní případy uzavírané mezi Ing. Petrou Pařízkovou a kupujícím. Kupujícím se rozumí fyzická osoba stejně jako osoba právnická. Právní vztahy obou smluvních stran vzniklé na základě uzavřené objednávky se řídí v případě fyzické osoby ustanoveními občanského zákoníku, v případě právnické osoby obchodním zákoníkem.
Kupující si je vědom, že mu koupí produktů, jež jsou v obchodní nabídce prodávajícího, nevznikají žádná práva na používání registrovaných značek, obchodních názvů, firemních log či patentů prodávajícího nebo dalších firem, není-li v konkrétním případě zvláštní smlouvou sjednáno jinak.
V závislosti na změně příslušných právních norem, jakož i obchodní politice společnosti, si prodávající vyhrazuje právo Obchodní podmínky měnit. O těchto změnách bude zákazník jasně informován na příslušných internetových stránkách.

Výše uvedené obchodní podmínky jsou platné od 1.11.2019

 

 

Ochrana osobních údajů e-shopu www.fler.cz/vensy

 1.  Ing. Petra Pařízková,  (dále jen „prodávající“ nebo „správce“) zpracovává ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů)(dále jen „Nařízení“), následující osobní údaje:

  • jméno, příjmení
  • e-mailovou adresu
  • telefonní číslo
  • adresu/sídlo
 2. Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat pro odbavení objednávek a další plnění ze smlouvy, pokud mezi vámi a prodávajícím dojde k uzavření kupní smlouvy. Takové zpracování osobních údajů umožňuje čl. 6 odst. 1 písm. b) Nařízení – zpracování je nezbytné pro splnění smlouvy.

  Prodávající zpracovává tyto údaje rovněž za účelem evidence smlouvy a případného budoucího uplatnění a obranu práv a povinností smluvních stran. Uchování a zpracování osobních údajů je za výše uvedeným účelem po dobu 10 let od realizace poslední části plnění dle smlouvy, nepožaduje-li jiný právní předpis uchování smluvní dokumentace po dobu delší. Takové zpracování je možné na základě čl. 6 odst. 1 písm. c) a f) Nařízení – zpracování je nezbytné pro splnění právní povinnosti a pro účely oprávněných zájmů správce.

 3. Na e-mailovou adresu, případně telefonní číslo mohou být kupujícímu zasílány novinky a jiná obchodní sdělení, tento postup umožňuje § 7 odst. 3 zákona č.480/2004 Sb., o službách informační společnosti, pokud jej kupující neodmítne. Tato sdělení lze kdykoliv jakýmkoliv způsobem – například zasláním e-mailu nebo proklikem na odkaz v obchodním sdělení – odhlásit.

 4. Zpracování osobních údajů je prováděno Ing. Petrou Pařízkovou, tedy správcem osobních údajů. Osobní údaje pro tohoto správce zpracovávají také zpracovatelé:


  • Přepravní společnosti: Česká pošta, PPL, DPD
  • Platební brány: GoPay

  Osobní údaje nebudou předány do třetích zemí mimo EU.

 5. Správce nemá osobu tzv. pověřence. Správce lze kontaktovat na emailové adrese zde na stránkách www.fler.cz/vensy

 6. Vezměte, prosíme, na vědomí, že podle Nařízení máte právo:

  • zrušit kdykoliv zasílání obchodních sdělení,
  • vznést námitku proti zpracování na základě oprávněného zájmu správce,
  • požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme,
  • vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit, popřípadě požadovat omezení zpracování,
  • požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů, výmaz provedeme, pokud to nebude v rozporu s platnými právními předpisy nebo oprávněnými zájmy správce,
  • na přenositelnost údajů, pokud se jedná o automatizované zpracování na základě souhlasu nebo z důvodu plnění smlouvy,
  • požadovat kopii zpracovávaných osobních údajů,
  • na účinnou soudní ochranu, pokud máte za to, že vaše práva podle Nařízení byla porušena v důsledku zpracování vašich osobních údajů v rozporu s tímto Nařízením,
  • podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.

 

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím