Domů Profil prodejce Veselá kovárna
Pavla Veselá
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
  • Praha 8, ČR
  • 1234 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (223) 100%
Nadšenci: 986
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1234
Registrace: 2.2.2010
Město: Praha 8
Stát: ČR

Veselá kovárna

/ Prodávající
Novinky
1033431
16.11.2022 Pro milovníky koní nabízíme kliky z podkov, svícny apod. https://www.fler.cz/shop/...

Dobrý den,

rád bych se vám trošku představil a nechal vás nakouknout do své "čertovské kuchyně".

Černé řemeslo se dědí v naší rodině po generace. Mně známá historie sahá až do konce 18.stol. k vesnickému kováři v Jedomělicích. Poslední můj předchůdce z linie kovářů byl můj praděda Bohumil, který získal kovářský výuční list v roce 1904 ve Středoklukách.

 I mne plamen ohně lákal od dětství svým magickým kouzlem stejnou silou, jako svíčka k sobě láká noční hmyz. Mou první výhní byla dědova kamna a materiálem staré hřebíky. A těch pohlavků bylo nepočítaně... :-)

Svou touhu po tvorbě, kdy je člověku přáno, aby směl "z ničeho vytvořit něco", jsem mohl poprvé doopravdy začít naplňovat v druhém ročníku na staré dobré Poldovce. Po maturitě jsem tam ještě čtyři roky pracoval jako umělecký kovář a pak jsem v roce 1993 začal podnikat ve vlastní dílně. A jelikož jsem si to chtěl užít jako za starých dobrých časů, tak jsem se vydal na vandr na zkušenou. Uchytil jsem se v Rakousku a vydržel jsem tam s přestávkami skoro pět let. Pracoval jsem tam v tradiční kovářské firmě, která vlastní i soukromé muzeum kovářství, kde jsem se učil předměty restaurovat a oživovat zaniklé technologie. 

V současné době pracuji ve dvou dílnách. Jedna je klasická kovárna s buchary, lisy, výhněmi, pecí, kovadlinami atd. Druhá je spíše zámečnická (i to je někdy potřeba).

Občas jsem k vidění na kovářských a historických akcích, kde předvádím klasické řemeslo v historické kovárně (Helfštýn, Nože Příbram, Dobřív, Muzeum Česká Lípa a další).

Mou cestou je klasická kovářská práce, čistá s tradičními technikami a spoji, kde z každého jejího kousku vyzařuje to, že byla stvořena s láskou....Ne vždy se to musí povést, ale snažím se. :-)

Přál bych si, aby tu moje práce našla své příznivce. Sortiment budu postupně rozšiřovat tak, jak se mi podaří vyšetřit volné chvilky v zakázkovém provozu dílny.

Jaroslav Veselý kovář

Způsob dopravy
Balíčky zasílám doporučeně Českou poštou. Po dohodě je možné osobní předání v Rakovníku nebo ve Slaném.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Veselá kovárna

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--