Profil uživatele
Veselá kovárna
Pavla Veselá | prodávající
Praha 8
Registrace: 2.2.2010

 Dobrý den,

rád bych se vám trošku představil a nechal vás nakouknout do své "čertovské kuchyně".

Černé řemeslo se dědí v naší rodině po generace. Mně známá historie sahá až do konce 18.stol. k vesnickému kováři v Jedomělicích. Poslední můj předchůdce z linie kovářů byl můj praděda Bohumil, který získal kovářský výuční list v roce 1904 ve Středoklukách.

 I mne plamen ohně lákal od dětství svým magickým kouzlem stejnou silou, jako svíčka k sobě láká noční hmyz. Mou první výhní byla dědova kamna a materiálem staré hřebíky. A těch pohlavků bylo nepočítaně... :-)

Svou touhu po tvorbě, kdy je člověku přáno, aby směl "z ničeho vytvořit něco", jsem mohl poprvé doopravdy začít naplňovat v druhém ročníku na staré dobré Poldovce. Po maturitě jsem tam ještě čtyři roky pracoval jako umělecký kovář a pak jsem v roce 1993 začal podnikat ve vlastní dílně. A jelikož jsem si to chtěl užít jako za starých dobrých časů, tak jsem se vydal na vandr na zkušenou. Uchytil jsem se v Rakousku a vydržel jsem tam s přestávkami skoro pět let. Pracoval jsem tam v tradiční kovářské firmě, která vlastní i soukromé muzeum kovářství, kde jsem se učil předměty restaurovat a oživovat zaniklé technologie. 

V současné době pracuji ve dvou dílnách. Jedna je klasická kovárna s buchary, lisy, výhněmi, pecí, kovadlinami atd. Druhá je spíše zámečnická (i to je někdy potřeba).

Občas jsem k vidění na kovářských a historických akcích, kde předvádím klasické řemeslo v historické kovárně (Helfštýn, Nože Příbram, Dobřív, Muzeum Česká Lípa a další).

Mou cestou je klasická kovářská práce, čistá s tradičními technikami a spoji, kde z každého jejího kousku vyzařuje to, že byla stvořena s láskou....Ne vždy se to musí povést, ale snažím se. :-)

Přál bych si, aby tu moje práce našla své příznivce. Sortiment budu postupně rozšiřovat tak, jak se mi podaří vyšetřit volné chvilky v zakázkovém provozu dílny.

Nyní mám před sebou velkou "životní i pracovní" výzvu.Chystám se z bývalé ubytovny pro chmelaře vytvořit kovárnu a malé muzeum kovářství a rozhodl jsem se vést si on-line deník. Nyní si můžete přečíst 1.část - historie místa.

Jaroslav Veselý kovář

Způsob dopravy
Balíčky zasílám doporučeně Českou poštou. Po dohodě je možné osobní předání v Rakovníku nebo ve Slaném.
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
713484
7.4.2018 Kovaný příborový set https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.