Domů Zboží Od almabe

Dar moře - mušle Cellana testudinaria

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce150 Kč
Možnosti platby
Údaje nejsou k dispozici. Kontaktujte prodávajícího.

Další zboží od almabe

Katalogové č.: 9947615
Zobrazení: 446x
Vloženo: 10.10.2018
Počet srdcí: 28x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.
Důležitá informace: Pro zákazníky ze Slovenska, je zřízen účet u Fio banky, kde platba v eurech je bez poplatků. Číslo získáte při potvrzení objednávky.

Cínovaný náhrdelník je vytvořen z neobvyklé, velké, krásně zbarvené mořské mušle - přílipky,  s nádherným latinským názvem CELLANA TESTUDINARIA. Žije v mělkých vodách Indopacifiku, přisátá na kamenech, smáčená mořským příbojem.... Země původu jsou Filipíny.

Mušle se perleťově leskne (na foto to není dost dobře vidět, ve skutečnosti je mnohem krásnější).  Její velikost je 4*3,5 cm. Spodní strana mušle je podložená želvovinou.

Celkově šperk měří 6 cm na výšku a 5 cm na šířku. Je velmi efektní.

 Šperk je leštěn, patinován a ošetřen antioxidantem.

Zavěšen je na ocelové obruči barvy platiny o průměru 15 cm. Obruč dobře "sedí", kopíruje dekolt, neodstává. 

Perleť, perly, mušle: Všechny mušle a vodní hlemýždi, ať už sladkovodní nebo mořští, pokrývají svou pevnou ulitu vícevrstevnou, zcela hladkou vnitřní stěnou z uhličitanu vápenatého, takzvané perleti, která je často duhově zbarvená. Chrání tak své křehké tělo před poraněními o ostré hrany a rohy a touto látkou obalují i cizí tělísko, které do ulity vnikne, tak vznikají vzácné perly.

Perleť, "matka perly", dodává žensko-mateřské vlastnosti, jako je snaha ochraňovat a opečovávat. Obklopuje naši duši jemným pableskováním, které zaobluje rohy a hrany naší osobnosti a chrání nás před tvrdostí života a citovými újmami. Perleť nám tedy umožňuje poznat onen pocit bezpečí, na jehož podkladě se řeší konflikty a my si vyvíjíme větší sebevědomí a větší pravdivost.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--