Kniha MALBA NA HEDVÁBÍ, M.Lukáčová

 

Kniha Vás provede malbou na hedvábí od objevení tohoto materiálu až po nejnovější způsoby jeho zdobení. Seznámí vás s materiály, nářadím i pomůckami dostupnými na našem trhu, poradí vám se zařízením pracovního místa a triky pro tvorbu různými technikami. Ke každé technice je připraven projekt, v němž si krok za krokem pomocí fotografického návodu vytvoříte originální obrázek, šperk, šál, polštář, kravatu, šál, pareo, lampičku, ubrus, deštník V první části projektů se naučíte pracovat se zažehlovacími barvami, anitdiffusantem, solí, konturou, guttou a také šablonami, razítky, válečky, zvládnete mramorování i sluneční techniku. Následující část je věnována vosku studenému i teplému, tjapu a tjantingu. V kapitole o napařovacích barvách je připraven například projekt technikou shibori, vyvazování a découpage. Pro ty, kteří se budou chtít pustit do náročnějšího projektu autorka přichystala návod na ozdobení sametového ponča technikou dévoré. V závěru naleznete také šablony motivů použitých v knize.

Nakladatelství byla kniha označena jako "bestseller" a byla již celkem 4x dotištěna....

Rok vydání 2006, 140 stran., pevná vazba

 

Nabídka idnividuálních i pravidelných veřejných KURZŮ

Nabídka dalších VÝTVARNÝCH POTŘEB

Recenze:

Malba na hedvábí Markéty Lukáčové je velmi obsažnou knihou na toto téma. Autorka ve svém osobním úvodu píše, že knihu vytvářela jako dar Bohu za své uzdravení a že to dělala s velkou chutí. Myslím, že tato silná motivace je na knize vidět a každému, kdo má chuť s hedvábím pracovat ji doporučuji.

Lukáčová se snažila vytvořit učebnici, kde naleznete vše, co k malbě na hedvábí budete potřebovat. Přehledy pomůcek a materiálu, popisy ideálního pracovního prostředí do nejmenších detailů, podrobné popisy velkého množství technik s postupovými fotografiemi a spoustu inspirace.

Autorka dává možná přílišný důraz na dokonalé vybavení, myslím, že lze pracovat s mnohem menším množstvím pomůcek stejně úspěšně. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete využít různé vymoženosti z výtvarných potřeb, pak vám Lukáčová vysvětlí, jak s nimi pracovat. Ukáže čtenáři jak vypadá stejný vzor vytvořený různými způsoby a upozorní na nejčastější chyby.

Škoda, že nakladatelství knihu nevydalo ve větším formátu, neboť takto jsou fotografie zbytečně malé a velké množství textu i obrázků je natěsnáno do 120 stran formátu A5 přesto, že by to vydalo na velkou encyklopedii.

Myslím, že kniha Lukáčové nemá prozatím na českém trhu co do množství informací o malbě na hedvábí konkurenci. Alena Isabella Grimmichová

Dobrý den, paní Lukáčová! Ráda bych Vám moc poděkovala za skutečně velmi zdařilou knížku!!!! Nepochybně nejlepší publikace o malování na hedvábí v češtině! Malování na hedvábí se věnuji asi 4 roky, ze začátku mi chyběly informace, které jsem, asi jako každý, hledala, kde se dalo, na internetu, v anglických knížkách. Vaši knížku jsem si sice koupila hned, jak vyšla, ale k jejímu přečtení ("od začátku do konce") jsem se dostala až před měsícem. Knížka se Vám moc povedla! Byla jsem nadšená! Obdivuji nesmírnou pozornost, kterou jste věnovala jednotlivým kapitolám. Je znát, že je napsaná s láskou! T.Havrdová (Hedvábník)

... Jinak bych Vám chtěla vyjádřit velký obdiv. Knížku jsem přečetla za neděli celou a mezi brilantně zpracovanými postupy jsem si čí dál tím víc uvědomovala s jakou pokorou k řemeslu, a tvoření vůbec, jste tuto knihu napsala. Je v ní spousta drobných rad, které začátečníkům dodají potřebnou odvahu pustit se do díla, osvobodí je od strachu z velké bílé plochy a povzbudí jejich fantazii. Jsem ráda, že jsme se potkaly a doufám , že toto sobotní setkání není poslední...   Lucka (sdružení Magráta, Český Brod)

Vzhledem k VÁŽNÉMU ZDRAVOTNÍMU STAVU odesílám zásilky 1x TÝDNĚ. Děkuji za pochopení. Jsme plátci DPH, každá zásilka obsahuje daňový doklad. Zasíláme i na Slovensko po předchozí platbě na SR účet!!!
Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
10.46 €
doprava
Poštovné a balné: od 8.26 €
Platba předem
DPD8.26 €
Dobírka
DPD10.22 €
Hotově při převzetí
ZDARMA - Osobní odběr0 €
Možnosti platby:
  • Dobírka
  • Platba bankovním převodem
13 ks | k odeslání do 2 dnů * K odeslání: 23.1.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: do 2 dnů od dostupnosti (po-pá)
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Lukáčová - výtvarné potřeby
Katalogové č.: 2722282
Počet zobrazení: 161x
Vloženo: 17.5.2012
Počet udělených: 4x