Domů Zboží Od almabe

Křišťál s limonitem - rarita !!!

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce150 Kč
Možnosti platby
Údaje nejsou k dispozici. Kontaktujte prodávajícího.

Další zboží od almabe

Katalogové č.: 11088551
Zobrazení: 212x
Vloženo: 2.12.2019
Počet srdcí: 10x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.
Důležitá informace: Pro zákazníky ze Slovenska, je zřízen účet u Fio banky, kde platba v eurech je bez poplatků. Číslo získáte při potvrzení objednávky.

Cínovaný šperk je vytvořen z křišťálu s limonitem  IA kvality, původem z Madagaskaru. Kámen má  úžasnou inkluzi prolínajícího se limonitu  v čirém křišťálu.  Je to takový barevný mikrosvět uvnitř kamene.

Šperk dotváří kovové krajkoví.

Celý šperk měří 7,5 cm na výšku a 4,5  cm na šířku.  

Šperk byl řezán, boušen, leštěn a ošetřen antioxidantem. Šperk není patinován, aby vynikla krásná stříbřitá barva kovové krajky. Modrá barva na kovové části šperku jsou pouze odlesky světla (vše je stříbrné barvy).

Šperk je zavěšen na náhrdelníkové  ocelové obruči platinové barvy, se šroubovacím uzávěrem.  Obruč má průměr 15 cm,  dobře kopíruje dekolt a tudíž neodstává. 

Celkově šperk měří 8,5 cm na výšku a 6 cm na šířku.

Inkluze: Všechny drahokamové odrůdy křemene a křišťálu obzvláště (i jiných drahých kamenů), disponují ve zvýšené míře výskytem inkluzí uvnitř suroviny - jiných minerálů rozličné morfologie a barev, dutinkami s plynem nebo kapalinou různých tvarů a velikostí, nebo vším dohromady. Tyto inkluze vytvářejí dosti často esteticky vyhlížející kombinace (mají i značný vědecký potenciál - druh a konfigurace inkluzí pomáhají k určení podmínek vzniku drahého kamene a jsou vodítkem pro stanovení přírodního, nebo syntetického původu kamene). Pro svou originální neopakovatelnost jsou v centru zájmu sběratelů drahých kamenů. Efekty, inkluzemi zapříčiněné, nebo obzvláště vydařené se využívají k originálním zakázkovým šperkům.

K zapamatování : je-li v drahém kameni jinak nerušící drobná inkluze přírodního původu, je to k nezaplacení - drahý kámen není syntetický a dáme mu přednost před úplně bezvadným drahým kamenem pochybného původu.

Křištál s limonitem: Křišťál, tedy čirá odrůda křemene je v esoterice považován za nejdůležitější kámen. Limonit je nažloutlý minerál, který se v přírodě nikdy nevyskytuje samostatně, pouze jako součást ostatních minerálů. Spojení těchto druhů v jeden kámen je zajímavé jak pro esotetiky, tak i pro sběratele. Díky přírodnímu původu je každý kámen unikát svým tvarem a zbarvením.

Křišťál zosobňuje aspekt čistoty ve všech rovinách a formách. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou, léčivou energii. Působí jako katalyzátor, který v nás urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní nás nabíjí. Křišťál propojuje naši duši s věčností Universa, čistí a chrání naši auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše, prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy. Je symbolem světla Země, průzračnosti duše. Je jako katalyzátor, který přijímá a vysílá energii zároveň, vyrovnává rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše, průvodcem k nekonečnu.

Díky limonitu je křišťál zdrojem stability, vyrovnanosti, spokojenosti, funkčního pohybového ústrojí. Odstraňuje slabost a nevyrovnanost. Limonit je pomocníkem při hledání vlastní cesty, dodává potřebnou sílu k překonání obav a k vykročení novým směrem.

Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--