Rubín velká slza 25x18 mm

Ruby - rubín syntetický

fasetovaná velká kapka

rozměr: 25x18 mm

cena za 1 ks

Napsali o rubínu:

Syntetická výroba rubínu byla vyvinuta již na přelomu 19. a 20. století. Výsledný materiál má shodné složení jako přírodní rubín, odlišitelný je mikroskopickou analýzou podle uspořádání inkluzí. Syntetický rubín je používán např. na ložiska v hodinkách. V průběhu 20. století byly pak vynalezeny další takové metody, které se více blíží přírodním procesům. Rozeznat takto vyrobené syntetické kameny od pravého rubínu zůstává vyhrazeno nejlepším mistrům svého oboru. Spolehlivým průkazem přírodního původu tak zůstávají přírodní inkluze.

Historie potvrzuje, že jistota o pravosti rubínu není samozřejmou věcí. Největší kámen na Svatováclavské koruně, obdivovaný po dlouhou dobu jako největší rubín na světě zasazený do šperku, se při podrobném průzkumu korunovačních klenotů v roce 1998 ukázal být červeným turmalínem. Tento fakt však jistě tomuto kameni na nádheře nijak neubírá. Podobných případů je více, např. světově proslulý Black Prince's Ruby, vážící 170 karátů a zasazený v britských korunovačních klenotech, je ve skutečnosti červený spinel.

(zdroj internet)

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Cena není dostupná
doprava
Poštovné a balné: 5.43 €
Platba předem
Česká pošta - psaní doporučené5.43 €
Česká pošta - balík doporučený6.06 €
Možnosti platby:

  Zboží je vyprodáno nebo není dostupné.
  Přesto máte zájem o toto zboží? Zkuste kontaktovat prodejce s žádostí o výrobu pomocí odkazu Poslat dotaz na zboží níže.

  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: martapa - materiál
  Katalogové č.: 3519869
  Počet zobrazení: 80x
  Vloženo: 7.2.2013
  Počet udělených: 2x