Domů Zboží Od Kalkin

Syntetický opál, 0,96 ct./Pár, cca. 7x5x3 mm

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Česká pošta - psaní doporučené140 Kč
Možnosti platby
Platební kartyPlatební karty
Platební tlačítkoPlatební tlačítko

Další zboží od Kalkin

Katalogové č.: 10917441
Zobrazení: 32x
Vloženo: 2.10.2019
Počet srdcí: 0
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.

Opál, syntetický / ID - xOPL-21/007 / Brus - Kabošon / Hmotnost - 0,96 ct./Pár / Rozměry - cca. 7x5x3 mm / Čistota - Průhledný (lehce zakalený) /  Barva - Lehce mléčná / Úpravy - Vyrobený / Původ - xxx

Volný pár kabošonů syntetického opálu se slabou, málo intenzívní barvohrou v převládající červené a zelené. 

Jedná se syntetický opál (viz níže), ne o běžnou imitaci.

Tento materiál je v drtivé většině nabízen jako přírodní drahý opál a to nejen zde a jiných internetových stránkách, ale i u poměrně renomovaných prodejců.

Tvar - pravidelný. Vyleštění - velmi dobré.

Cena za všechny kameny zachycené na fotografiích (přesně ty focené, ne o jiné kamenyy ve stejných rozměrech a kvalitě). 

Další Opály v mé nabídce naleznete zde.

Syntetické opály

 Jsou uměle vyráběné opály (křemen s určitým podílem vázané vody, tedy stejné chemické složení jako opály přírodní - SiO2+nH2O). V posledních několika letech je trh tímto syntetickým materiálem zcela zaplaven a syntetika drtivě převládá nad přírodním materiálem. Bez nadsázky se dá říci, že natrefit, v cenově dostupném materíálu, na přírodní kámen se stalo vyloženě raritní záležitostí. Bohužel velké množství syntetiky se objevuje nejen u internetových prodejců "levných" bižuterních kamenů, ale i mezi kameny prodávaných ve vysokých (reálných) cenách a dokonce i u profesionálních prodejců s dobrou pověstí.

Syntetické opály se oběvují jak v korálcích (návlecích) a kabošonech tak i v kamenech různě kvalitně broušených. Vyrábí se v podstatě ve všech odstínech, s barvohrou vyloženě silnou i téměř neznatelnou, mozajkovitou i ve větších ploškách, mnohdy i s částečným nebo úplným zakalením (imitujícím degradaci často vznikající u přírodních kamenů). Odlišit syntetický opál od přírodního lze jen laboratorním prověřením. Doporučuji všechny hodnotnější opály nechat ověřit u certifikovaného znalce a u kamenů s cenou, u které se ověřování finančně "nevyplatí", rozhodně nepočítat s tím, že se jedná o přírodní opál.

Oproti běžným imitacím (jiné chemické složení než kameny přírodní) jsou syntetické opály výrázně hodnotnější, ale samožřejmě mnohem méně než kameny přírodní. 

 

SYNTETICKÉ MINERÁLY

Vlastnosti – chemické a fyzikální - !!!vždy!!! stejné jako přírodní kameny stejné odrůdy, minerálu;

- optické - barva může být, díky určitým příměsím, odlišná od přírodních kamenů (např. synt. Křemeny všemožných odstínů)

 

Přírodní kameny jsou od nepaměti vysoce ceněny a jejich nabídka byla většinou mnohem nižší než poptávka. Což vždy vedlo k tomu, že se přírodní kameny různě imitovaly. A imitace se časem stávali stále sofistikovanější, až vedli k objevení postupů, díky kterým se podařilo vyrábět v umělých podmínkách syntetické minerály. Protože jedním z hlavních důvodů vyrábění synt.kamenů byl pokus o podvedení zákazníka – levnější (většinou) a mnohem dostupnější umělý materiál prodat v ceně přírodního, tak se i výroba synt.minerálů stává stále dokonalejší a jejich odlišení od přírodních stále složitější. V dnešní době, kdy je spousta velkých nalezišť vpodstatě vyčerpáno a poptávka po kamenech stále narůstá, není reálné nasytit trh z přírodních zdrojů, tak i objem výroby syntetických minerálů stále roste.

 Aby se mohl kámen označit (korektně) přívlastkem syntetický (umělý) a názvem minerálu musí mít VŽDY identické chemické složení a fyzikální vlastnosti (až na vyjímky) jako kámen přírodní, pouze krystalizoval / byl vytvořem člověkem v umělých podmínkách.

  Proto by tento přívlastek neměl být používán u běžných imitací z jiných materiálů, syntetické kameny bývají v drtivé většině nesrovnatelně hodnotnější než imitace (např. u křišťálu je výroba v podstatě stejně drahá jako těžba přírodních kamenů). Bohužel je tato záměrně zavádějící praxe na našich trzích zcela běžná. Viz např. Opalit (který je obyčejným sklem) a jeho zatvrzelé vydávání nepoctivými obchodníky za syntetický měsíční kámen či synt. opál....

 Zcela běžně se vyrábí např.: syntetické – křemeny a opály, (dnes už na trhu převládají nad přírodními), spinely, korundy (safír, rubín), smaragdy (a jiné beryly), alexandrity, tanzanity, diamanty a další.

Jejich použití do šperků není nijak na závadu, naopak syntetické kameny bývají vesměs odolnější než kameny přírodní (menší množství defektů a mnohdy i absence vnitřního plnutí) a mohou tedy snést i takové formy zasazení, kde by se přírodní kámen nedal použít bez velkého rizika poškození. Ale zákazník by měl být o skutečnosti, že se jedná o syntetický kámen VŽDY předem informován a to i bez přímého dotazu.

Menu
--