Zieglerovic červenobílý provázek
Velevážení zákazníci, Zieglerovic pilně budují nové bydlení, a proto momentálně nepřijímáme speciální zakázky.Taktéž na poštu běháme omezeně, proto se dodání balíčku může opozdit.Upozorňujeme na delší dodací... více »

Zieglerova provázková  příze - 70 metrů  (+- 5%) v klubíčku, v kuse;)  Na přání;)

Provázek ze 100% bavlny, tenčí než běžná Zieglerovic příze;)

nejlépe pro ryze provázkové účely v severském stylu;)

 Sen paní Zieglerové -  provázek v severském stylu - se stal skutečností. Nabízím vám nádherný  provázek - jádro jest tvořeno bavlněnou bílou přízí, kolem potom opleteno  přízí v bílé  a červené barvě.

 

Pan Ziegler - milovník nostalgických časů a vlastenec (sám ješitně považující se též za průkopníka českého textilu v dnešní době krize a asijských výrobků), rozhodl se zachrániti pro nadšence stejného druhu něco z textilních stroječků rušivších se českých textilních továren. Jeden z prvních jeho počinů jest menší stroječek na výrobu provázků a šňůrek. Stroječek zaprášen čekal na první využití.

Díky novému tématu Podzim v Klubu Inspiromat pak začala paní Zieglerová mlsně brousiti kolem této skvělé mašinky.

Tak v domácích podmínkách vznikl tento kreativní provázek, chcete-li provázková příze. Pro účely provázkovací techniky používá se jedině kvalitní bavlněná příze, někdy s přídavkem lnu, kvalitně obarvená. Z jednotlivých nitek musí se seskat  základní cívky s přízí a pak na mašince dále upraviti v provázek.  Vzhledem ke stáří onoho stroječku nakonec jedná se o práci téměř ruční a veskrze kreativní, kdy zapotřebí bylo nejen kreativní invence jeho choti, paní Tony, též také jejích šikovných rukou při přípravě cívek i navádění příze.

Po různých peripetiích nabízíme vám zde tuto kreativní přízi, neboli provázek -  není dutý, ale vyplněn jednobarevnou přízí. Nejde o pletáž, neboť po ustřihnutí neutíkají očka;)

Provázková příze je tak silná, že se dá jako tkaničky do bot též využít, je ovšem měkkoučká, takže využíti ji mohou pletařky, háčkovačky. Též vhodná k běžným provázkovým účelům, jako aplikační materiál, tkací materiál, na šněrování, háčkování taštiček a jiných skvělých záležitostí.

Zkuste Zieglerovu provázkovou přízi a jistojistě budete nadmíru spokojeni.

Poštovné bude určeno při potvrzení celkové vaší objednávky dle celkové hmotnosti.

Větší množství prosím objednávat s časovým předstihem - bohužel ale  nejsme schopni zaručit stejnou barevnou škálu.

Tato barevná kombinace vznikla díky nápadu Safryska  

Kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
9.46 €
doprava
Poštovné a balné: zdarma
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce0 €
Možnosti platby:
  Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 21.3.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".

  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: Tony Zieglerová
  Katalogové č.: 1301234
  Počet zobrazení: 740x
  Vloženo: 9.12.2010
  Počet udělených: 33x
  Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím