Profil uživatele
Zuzanita
Prodávající
Hradec Králové
Registrace: 7.8.2008

 

Vítejte v mém miniobchůdku!

 

Najdete tady hlavně přáníčka, obrázky, případně jiné zboží vyrobené technikou papírové krajky (mimochodem, dříve se pro tuto techniku používalo pojmenování pergamano, ale protože se tento název kryje se jménem firmy, která vyrábí pomůcky pro tuto techniku, já sama pro sebe jí říkám pergo ;). A protože mojí velkou láskou jsou taky kočky (momentálně naše domácí smečka čítá čtyři kožuchy), nabízím tady na Fleru ostatním podobně „postiženým“ jedincům :D pro jejich milované chlupáče šantu kočičí nebo-li catnip.

Pokud jde o papírovou krajku, tato zajímavá technika, ve které se vzory vytlačují do pergamenového papíru, mě okouzlila už v roce 2007, kdy jsem na ni náhodně narazila v jedné knížce. V té době o této technice nebyly na netu ještě žádné informace v češtině. Zato jsem objevila množství odkazů na zahraniční weby a s překvapením jsem zjistila, že je tato technika v cizině známá a oblíbená už desítky let a věnují se jí spousty nadšenců po celém světě. V úžasu jsem pak procházela webové galerie tvůrců, obdivovala jsem nádherná dílka vytvořená touto technikou, žasla nad její mnohotvárností a nechtělo se mi věřit, že všechny ty krajkové zázraky jsou jenom z papíru.

Po nějakém čase jsem se i já sama odhodlala "pergo" vyzkoušet. Napřed mě ale čekalo martýrium se sháněním vhodného pergamenového papíru i dalších potřebných pomůcek, které byly v té době u nás ještě takřka neznámé, stejně jako i literatura, kde by byl podrobněji popsán správný postup. V papírnictvích mi ze začátku místo pergamenového papíru nabízeli papír na pečení ;) Dnes, kdy jsou všechny pomůcky na pergo dostupné ve spoustě e-shopů to už zní jako staré pověsti české :)) Nakonec jsem ale vše potřebné měla po ruce a začala jsem metodou pokus omyl zkoušet jak na to, nejdříve na nejjednodušších motivech, později jsem si troufla i na ty složitější.

Motivy na mých výrobcích jsou (až na výjimky) do pergamenového papíru skutečně vytlačené rydlem, ne jen nakreslené. Hodně tvůrců zabývajících se papírovou krajkou jde jednodušší cestou a motivy do pergamenu nevytlačuje, ale maluje je na papír gelovou tužkou, což je pochopitelně výrazně rychlejší a výrobky takto vytvořené mohou být i mnohem levnější. Já osobně tímto způsobem ale tvořit nechci. Motivy vytlačené speciálním rydlem mají jiný charakter, dají se s ním dělat mnohem jemnější detaily a hlavně, což je podstatný rys pergamana, ve výsledku jsou potom krásně plastické, a to je to, co mě na pergu nejvíc baví. Rozdíly v těchto dvou způsobech tvoření bych přirovnala třeba k rozdílům mezi ruční a strojovou výšivkou. Při tvorbě pergamana se mazlím s každou vytlačenou čárkou, vypíchnutou dírkou a každým vystřiženým zoubkem, a to všechno chce svůj čas…

Pro lepší představu, jak papírová krajka vzniká můžete nahlédnout do tohoto Fotoseriálu. 

Jak už jsem zmínila, kromě perga nabízím k prodeji také sušenou šantu kočičí. K tomu jsem přišla jako slepý k houslím :) Někdy kolem roku 2004 jsem v obchodě narazila na semena šanty kočičí. Koupila jsem je, vysela, vyrostly mi pěkné rostliny a kočkám doma šanta krásně voněla, skvěle se na ní vyřádily. Příštím rokem na jaře jsem zjistila, že záhon, na kterém šanta rostla je doslova posetý stovkami drobných rostlinek. Protože jsem pro ně neměla využití a bylo mi líto je vyhazovat, nabídla jsem je na kočkařském webu. A tak to vlastně všechno začalo :)

Zájem byl veliký, o rostliny i o semena, protože tehdy byla šanta ještě hodně špatně k sehnání. A protože je šanta hrozný nezmar, tak od té doby to, co se mi na zahrádce samo vysemení nevyhazuju, ale nasuším a pak nabízím k prodeji těm, kdo mají rádi kočky a kdo pro ně nakupují pořád další a další „vymyšlenosti“ :)) Když se to povede a když šanta kočkám voní, je to radost nejen pro kočky, které řádí jako pominuté, ale i pro jejich páníčky, kteří jen zírají, co to ty jejich kožichy provádí za prostocviky :D Malá ukázka jednoho spokojeného zákazníka, kocourka Kamila zde.

Setkat se můžeme také v mém druhém profilu Zvířata v nesnázích (původně Zvíře v nouzi) a ve stejnojmenném klubu, kde se snažíme pomáhat opuštěným zvířatům, přesněji řečeno útulkům a lidem, kteří se o ně starají. Snažíme se vybírat ty útulky, které nejsou financovány obcemi nebo státem a tuto pomoc tedy potřebují nejvíce.

 

Princip je jednoduchý, tvůrci věnují na konkrétní akci svoje zboží a v případě, že se zboží prodá, výdělek z něj putuje na určenou charitativní akci. Zapojit se může každý zaregistrovaný uživatel Fleru, ať už kupující nebo prodávající. Účastníci NEMUSÍ být členem klubu Zvířata v nesnázích. Členové klubu pro lepší přehlednost obvykle označují zboží, které věnovali na pomoc zvířatům klubovým logem - viz výše.

 

Za dobu fungování klubu jsme uspořádali  deset akcí - Pro kočku, Pro koně, Pro psa, Pro veverku, Pro kočku II, Pro záchranné stanice, pro Psa II., Pro ježka, Pro kočku III a Pro koně II. Máte-li zájem, více informací o jednotlivých akcích i klubu samotném najdete v tomto profilu, případně v tomto blogu.


17. září jsme zahájili novou akci  Pro psa III, která bude věnovaná útulku Lesan Kralupy a p. Oto Nešporovi z Drnovic. Akce bude trvat  do 31. 12. 2012. Nabídku zboží, jehož nákupem je možné pomoci útulku najdete tady (nabídka zboží se průběžně aktualizuje a nové výrobky do ní přibývají po celou dobu akce).

 

Pokud se budete chtít do pomoci potřebným zvířatům zapojit, ať už jako členové klubu nebo jako "externí" spolupracovníci, jste srdečně vítáni!  :)Způsob dopravy
Česká pošta - doporučená zásilka. Na Vaše přání mohu zaslat zboží jako obyčejnou zásilku. Zboží zasílám v bublinkové obálce.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
179432
12.9.2013 Vzhledem k dočasné zdravotní indispozici je obchůdek uzavřen.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím