Domů Profil prodejce bavunka
  • aktivní prodejce od r. 2008
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Náchod, ČR
  • 1022 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (356) 100%
Nadšenci: 1721
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1022
Registrace: 13.6.2008
Město: Náchod
Stát: ČR

bavunka

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítejte v mé prodejní galerii.

Nabízím kvalitně zpracované, originální šperky.

Děkuji všem svým milým zákazníkům i návštěvníkům za přízeň i za krásné komentáře, kterých si moc vážím a které mě ženou kupředu.

Pokud se Vám bude líbit nějaká z mých prodaných broží, ráda vyrobím co nejpodobnější, zhruba do 1 týdne.

Zboží zasílám v dárkovém balení - na originální kartičce v celofánovém pytlíčku v bublinkové obálce s pomocí České pošty max. do dvou dnů od přijetí platby na účet.

 

 

TOPlist

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Dnes se nám prostřednictvím rozhovoru představí další tvůrkyně, která beznadějně propadla smaltu. Při pohledu na to, jak kouzelné šperky se z něj dají vykouzlit, se ani nedivíme! O dětství v ateliéru i u řeky a o smaltovaných zvířátkách s příběhem nám tentokrát vypráví bavunka. Přejeme příjemné čtení...

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Jmenuji se Marie. Asi nebudu žádná výjimka, i já jsem začala tvořit velmi brzy. Narodila jsem se jako jedno ze čtyř dětí výtvarníka (malíře krajináře) a tvořivé ženy v domácnosti. Měli jsme krásné dětství.

Na ateliér táty nikdy nezapomenu: olejové barvy, pastely, hlava Masaryka, tajemný lesní roh, zlatá plastika prsou (na tu jsme se obzvláště těšily :)), staré žluté linoleum pocákané celou škálou barev, otočné židličky, na kterých jsem se do zblbnutí točila, a vůně tiskařské barvy se mi vybaví dodnes. Táta nás s sebou brával také do plenéru. Každý se skicákem a skládací pruhovanou židličkou, kterou jsem polila žlutou tuší, a nechtěla se přiznat, jsme se pokoušeli zachytit podobu krajiny. Přírodu jsem milovala. Ale až později, zpočátku jsem se bála každé žížaly či berušky. Nevím proč. Asi, že mě s nimi bratr strašil. Nezapomenu také na báječné chvíle u nás na chatě, při břehu řeky Metuje v Pekelském údolí. Těch kamenů, co jsme naházeli do vody, než se podařila první žabka. Co jsme vylovili pokladů, se kterými jsme se pak promáchaní přišli mámě a tátovi pochlubit.
Máma zase každou volnou chvilku využila pro zdokonalení domácnosti a vyzdobení sebe i nás dětí. Šperky ze starých špulek, zbytků krajek a kůží, malované obrázky na dřevo, pletené svetříky, originální šité domečky, kapsáře, hračky i oblečení, s tím vším jsem vyrůstala.
Nyní jsem já novopečená maminka. S manželem se snažíme být dobrovolně skromní, chovat se ekologicky, nespotřebovávat, recyklovat, vážíme si poctivé ruční práce, dobrých lidí a starých věcí. Chci svému synovi dát dobrý základ a vytvořit mu také tak báječný domov plný fantazie, kreativity a lásky, jaký jsem měla já.

Jak jste se dostala k tvoření?
Tvořit jsem začala tedy v útlém dětství, kdy jsem si pod dohledem táty prošla snad všechny výtvarné techniky. V dospělosti jsem se chtěla ozdobit originálním šperkem, který v té době nebylo možné běžně koupit. A tehdy se rozjelo moje korálkové šílenství. Přihlásila jsem se na korálkové fórum, kde jsme se s ostatními dívkami chlubily svými výtvory a zásobami korálků. Začala jsem vyrábět šperky nejen pro sebe, ale i pro kamarády a známé. Nápadů ale bylo tolik, že bych výrobky nikdy neunosila. A jednoho dne mi napsala Barbuela památnou větu „šup s tím na Fler“. Já sama jsem dříve neměla odvahu své výrobky prezentovat šířeji. Zaregistrovala jsem se tedy a od roku 2009 prodávám. Jsem za to Barbuele moc vděčná.
Otevřela jsem si obchod s náušnicemi. Ze začátku prosperoval, ale postupem času se Fler zaplňoval doslova tisícovkami šperků a zájem poklesl. Chtělo to něco nového, originálního. A protože snad odjakživa obdivuji pravý smalt, ale pro začátečníka by pořizovací hodnota všech propriet byla příliš vysoká, rozhodla jsem se pro dostupnější variantu – sypaný smalt. Zakoupila jsem tedy práškový pudr a měděný plech, zkusila, a úplně jsem tomu propadla.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Tvoření je můj koníček a věnuji se mu z relaxačních důvodů. Utíkám tvořit, jakmile mi to můj syn a čas dovolí. Většinou o víkendech a večerech.

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Vyrábím brože. Vyhrály to u mě, protože sama je nosím nejraději. Lze je připnout kamkoliv, nosit v jakémkoliv ročním období. Právě i v zimě, kdy jsou jiné šperky schované pod vrstvami oblečení. Na kabátě se brož krásně vyjímá. Nejvíce se mi na této technice líbí, že z kusu plechu, který se používá na střechy a okapy, a z pár barevných pudrů lze stvořit něco nového, krásného, co tu nikdy nebylo. A když to navíc druzí ocení, je to ta největší odměna. Mám úžasnou svobodu, můžu vlastně vyřezat a nazdobit cokoliv.
Měď je vynikající materiál. Pevný, zároveň lehce zpracovatelný a má krásnou barvu. Sypké pudry jsou pro mne také ideální. Lze s nimi vytvořit souvislou vrstvu nebo využít efektu - jak já říkám „cukrování“, lze stínovat, barvy překrývat. A ten okamžik, když se nad plamenem z prášku stává email, je kouzelný.


Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Nejraději tvořím zvířátka. Baví mě vdechnout jim život, náladu, a vlastně i charakter. Někdy si vymýšlím příběhy, v duchu si kladu otázky: Z jakého lesa ta liška přišla? Je sama, není jí večer smutno? Nebo má rodinu? Je hodná, nebo vypočítavá? No zkrátka, ať si každý, kdo si brožičku koupí, oživí zvířátko svou vlastní fantazií.
Nejprve si udělám návrh. Inspiraci beru všude okolo sebe. Při procházkách přírodou, na internetu, v knížkách. Někdy přijde nápad při usínání, hodně často i ve snech, proto jsou mnohá má zvířátka spící, snící. Moje brože jsou vlastně zhmotněné sny.
Vždy se snažím o svůj rukopis. Charakteristickým znakem jsou puntíky, dodávají výrobku punc originality. Když je návrh hotov, už přesně vidím jeho barevnost. Nejraději používám bílý základ, na kterém se ostatní barvy krásně vyjímají. A také jsou nejprodávanější. Brož vyřežu, vyklepu, zabrousím, očistím a osmaltuji nad plamenem. Prášek pudruji, vrstvím a puntíkuji. Když je hotovo, těším se na fotografování a prezentaci. V poslední době vytvářím koláže, které dodají výrobku šmrnc, zachytí atmosféru.


Nakonec si dávám hodně záležet na balení, aby vše barevně ladilo, přidám ozdobné kartičky, šňůrky, nebo krajky, prostě aby se zákazník potěšil ještě, než začne brožičku nosit. Já sama mám ráda, když roztrhnu obálku a vykoukne na mě vkusně, s láskou balený předmět.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Hlavně se musí výtvor líbit mně samotné. Pokud tomu tak není, ani ho nepustím dál. A když si nejsem jistá, jdu za svým bratrem (vystudovaným umělcem a učitelem na ZUŠ). Jeho názor je pro mne hodně důležitý, vždycky dobře poradí.

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Takže v první řadě zmíním Barbuelu, bez které bych tady nebyla. Imponuje mi její styl tvorby. Obdivuji paní Radku Urbanovou – urbir, kterou jsem poznala osobně a které si moc vážím. Náhrdelník Mazlíček Bull od ní je nejkrásnějším šperkem v mé sbírce. Pak Hedush pro její originální oblečení se sítotiskem, ulovit její kousek je nadlidský výkon. Dále pak jasukuma - jejich houpací křeslo tak báječně uspává našeho syna, Jou Jou, Makča, UNLIMITED DESIGN, KAREL A HYNEK, slastidolls, Břichopas toys, emaluna, Ema Mamisu, Anna Vančurová - jedním slovem nádhera a další a další, kteří dělají svět krásnějším.

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Mám ráda všechny své výrobky, jsou to takové moje děti. Někdy se mi je nechce ani prodat, ale když už je přece jen balím pro zákazníky, pěkně se s nimi rozloučím, popřeji šťastnou cestu a dobrého majitele.
Kdybych měla vyzvednout jeden výrobek, pak je to koník s hřívou z provázků. Dělala jsem ho ve více barevných variantách. Je jiný než ostatní brože, matný - ze strukturovaného smaltu, krajkový dekor dodává tajemnost. Přijde mi takový starodávný, přinášející poselství, ducha jiné doby.

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
Jsem klasická kobyla. Vždycky si řeknu, že si POTOM taky vyrobím. Asi je pro mě důležitější ta radost, spokojenost zákazníků a jejich kladné ohlasy. A hlavně, když vložím novinku a hned se objevují srdíčka anebo na mě zabliká vykřičníček! Jsem radostí bez sebe. Ke komu asi brož poputuje…
Sbírku broží mám, ale od jiných výrobců, vyřezávané, textilní, plstěné, kovové placky. Tu svoji smaltovanou si PAK vyrobím…

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Když netvořím na Fler, tak tvořím pro sebe. Ráda šiju, háčkuji, vyšívám, plstím, maluji, tisknu, slepuji, přitloukám, aranžuji, zkrášluji, recykluji, prostě všelijak kutím. Nedokážu jen tak nečinně sedět. Také miluji vaření a pečení všelijakých vegetariánských, zdravých i nezdravých dobrot. Zbožňuji procházky přírodou. Lesem, kde dodneška stavím domečky pro skřítky, nosím domů klacíky, šišky a kůru. Výlety po horách, kde se rozhlédnu do kraje, a brouzdání v řekách a potůčcích, které tak mysticky šumí.
Ale ze všeho nejraději se věnuji svému synovi. Je krásné sledovat, jaké dělá každý den pokroky a jak se v něm utváří osobnost.

Jak vypadá váš ideální den?
Vím, že to bude znít jako klišé, ale opravdu si vážím každého dne, který přijde. Jsem zdravá, mám domov a milujícího manžela. Co víc si mohu přát. Takže vlastně všechny dny jsou ideální. A když mi mezi povinnostmi zbyde ještě čas na sebe, je to krásná odměna.

Jaké máte pracovní plány pro příští týden a jaké pro příští rok?
V plánu mám stále vytvářet zvířátkové brože z pohádkového lesa, které přinesou radost ostatním lidem a mně nějakou korunku na přilepšenou k mateřské. A pokud vyhraju ve sportce, budu se věnovat pravému smaltu.

       
Způsob dopravy
Výrobky zasílám s pomocí České pošty, doporučeně v bublinkové obálce do druhého dne od přijetí platby na účet.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od bavunka

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--