Profil uživatele
bavunka
Prodávající
Náchod
Registrace: 13.6.2008

Vítejte v mé prodejní galerii. Nabízím kvalitně zpracované, originální šperky.

Děkuji všem svým milým zákazníkům i návštěvníkům za přízeň i za krásné komentáře, kterých si moc vážím a které mě ženou kupředu.

Zboží zasílám v dárkovém balení - na originální kartíčce v celofánovém pytlíčku v bublinkové obálce s pomocí České pošty max. do dvou dnů od přijetí platby na účet.

 

 

TOPlist

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Dnes se nám prostřednictvím rozhovoru představí další tvůrkyně, která beznadějně propadla smaltu. Při pohledu na to, jak kouzelné šperky se z něj dají vykouzlit, se ani nedivíme! O dětství v ateliéru i u řeky a o smaltovaných zvířátkách s příběhem nám tentokrát vypráví bavunka. Přejeme příjemné čtení...

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Jmenuji se Marie. Asi nebudu žádná výjimka, i já jsem začala tvořit velmi brzy. Narodila jsem se jako jedno ze čtyř dětí výtvarníka (malíře krajináře) a tvořivé ženy v domácnosti. Měli jsme krásné dětství.

Na ateliér táty nikdy nezapomenu: olejové barvy, pastely, hlava Masaryka, tajemný lesní roh, zlatá plastika prsou (na tu jsme se obzvláště těšily :)), staré žluté linoleum pocákané celou škálou barev, otočné židličky, na kterých jsem se do zblbnutí točila, a vůně tiskařské barvy se mi vybaví dodnes. Táta nás s sebou brával také do plenéru. Každý se skicákem a skládací pruhovanou židličkou, kterou jsem polila žlutou tuší, a nechtěla se přiznat, jsme se pokoušeli zachytit podobu krajiny. Přírodu jsem milovala. Ale až později, zpočátku jsem se bála každé žížaly či berušky. Nevím proč. Asi, že mě s nimi bratr strašil. Nezapomenu také na báječné chvíle u nás na chatě, při břehu řeky Metuje v Pekelském údolí. Těch kamenů, co jsme naházeli do vody, než se podařila první žabka. Co jsme vylovili pokladů, se kterými jsme se pak promáchaní přišli mámě a tátovi pochlubit.
Máma zase každou volnou chvilku využila pro zdokonalení domácnosti a vyzdobení sebe i nás dětí. Šperky ze starých špulek, zbytků krajek a kůží, malované obrázky na dřevo, pletené svetříky, originální šité domečky, kapsáře, hračky i oblečení, s tím vším jsem vyrůstala.
Nyní jsem já novopečená maminka. S manželem se snažíme být dobrovolně skromní, chovat se ekologicky, nespotřebovávat, recyklovat, vážíme si poctivé ruční práce, dobrých lidí a starých věcí. Chci svému synovi dát dobrý základ a vytvořit mu také tak báječný domov plný fantazie, kreativity a lásky, jaký jsem měla já.

Jak jste se dostala k tvoření?
Tvořit jsem začala tedy v útlém dětství, kdy jsem si pod dohledem táty prošla snad všechny výtvarné techniky. V dospělosti jsem se chtěla ozdobit originálním šperkem, který v té době nebylo možné běžně koupit. A tehdy se rozjelo moje korálkové šílenství. Přihlásila jsem se na korálkové fórum, kde jsme se s ostatními dívkami chlubily svými výtvory a zásobami korálků. Začala jsem vyrábět šperky nejen pro sebe, ale i pro kamarády a známé. Nápadů ale bylo tolik, že bych výrobky nikdy neunosila. A jednoho dne mi napsala Barbuela památnou větu „šup s tím na Fler“. Já sama jsem dříve neměla odvahu své výrobky prezentovat šířeji. Zaregistrovala jsem se tedy a od roku 2009 prodávám. Jsem za to Barbuele moc vděčná.
Otevřela jsem si obchod s náušnicemi. Ze začátku prosperoval, ale postupem času se Fler zaplňoval doslova tisícovkami šperků a zájem poklesl. Chtělo to něco nového, originálního. A protože snad odjakživa obdivuji pravý smalt, ale pro začátečníka by pořizovací hodnota všech propriet byla příliš vysoká, rozhodla jsem se pro dostupnější variantu – sypaný smalt. Zakoupila jsem tedy práškový pudr a měděný plech, zkusila, a úplně jsem tomu propadla.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Tvoření je můj koníček a věnuji se mu z relaxačních důvodů. Utíkám tvořit, jakmile mi to můj syn a čas dovolí. Většinou o víkendech a večerech.

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Vyrábím brože. Vyhrály to u mě, protože sama je nosím nejraději. Lze je připnout kamkoliv, nosit v jakémkoliv ročním období. Právě i v zimě, kdy jsou jiné šperky schované pod vrstvami oblečení. Na kabátě se brož krásně vyjímá. Nejvíce se mi na této technice líbí, že z kusu plechu, který se používá na střechy a okapy, a z pár barevných pudrů lze stvořit něco nového, krásného, co tu nikdy nebylo. A když to navíc druzí ocení, je to ta největší odměna. Mám úžasnou svobodu, můžu vlastně vyřezat a nazdobit cokoliv.
Měď je vynikající materiál. Pevný, zároveň lehce zpracovatelný a má krásnou barvu. Sypké pudry jsou pro mne také ideální. Lze s nimi vytvořit souvislou vrstvu nebo využít efektu - jak já říkám „cukrování“, lze stínovat, barvy překrývat. A ten okamžik, když se nad plamenem z prášku stává email, je kouzelný.


Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Nejraději tvořím zvířátka. Baví mě vdechnout jim život, náladu, a vlastně i charakter. Někdy si vymýšlím příběhy, v duchu si kladu otázky: Z jakého lesa ta liška přišla? Je sama, není jí večer smutno? Nebo má rodinu? Je hodná, nebo vypočítavá? No zkrátka, ať si každý, kdo si brožičku koupí, oživí zvířátko svou vlastní fantazií.
Nejprve si udělám návrh. Inspiraci beru všude okolo sebe. Při procházkách přírodou, na internetu, v knížkách. Někdy přijde nápad při usínání, hodně často i ve snech, proto jsou mnohá má zvířátka spící, snící. Moje brože jsou vlastně zhmotněné sny.
Vždy se snažím o svůj rukopis. Charakteristickým znakem jsou puntíky, dodávají výrobku punc originality. Když je návrh hotov, už přesně vidím jeho barevnost. Nejraději používám bílý základ, na kterém se ostatní barvy krásně vyjímají. A také jsou nejprodávanější. Brož vyřežu, vyklepu, zabrousím, očistím a osmaltuji nad plamenem. Prášek pudruji, vrstvím a puntíkuji. Když je hotovo, těším se na fotografování a prezentaci. V poslední době vytvářím koláže, které dodají výrobku šmrnc, zachytí atmosféru.


Nakonec si dávám hodně záležet na balení, aby vše barevně ladilo, přidám ozdobné kartičky, šňůrky, nebo krajky, prostě aby se zákazník potěšil ještě, než začne brožičku nosit. Já sama mám ráda, když roztrhnu obálku a vykoukne na mě vkusně, s láskou balený předmět.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Hlavně se musí výtvor líbit mně samotné. Pokud tomu tak není, ani ho nepustím dál. A když si nejsem jistá, jdu za svým bratrem (vystudovaným umělcem a učitelem na ZUŠ). Jeho názor je pro mne hodně důležitý, vždycky dobře poradí.

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Takže v první řadě zmíním Barbuelu, bez které bych tady nebyla. Imponuje mi její styl tvorby. Obdivuji paní Radku Urbanovou – urbir, kterou jsem poznala osobně a které si moc vážím. Náhrdelník Mazlíček Bull od ní je nejkrásnějším šperkem v mé sbírce. Pak Hedush pro její originální oblečení se sítotiskem, ulovit její kousek je nadlidský výkon. Dále pak jasukuma - jejich houpací křeslo tak báječně uspává našeho syna, Jou Jou, Makča, UNLIMITED DESIGN, KAREL A HYNEK, slastidolls, Břichopas toys, emaluna, Ema Mamisu, Anna Vančurová - jedním slovem nádhera a další a další, kteří dělají svět krásnějším.

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Mám ráda všechny své výrobky, jsou to takové moje děti. Někdy se mi je nechce ani prodat, ale když už je přece jen balím pro zákazníky, pěkně se s nimi rozloučím, popřeji šťastnou cestu a dobrého majitele.
Kdybych měla vyzvednout jeden výrobek, pak je to koník s hřívou z provázků. Dělala jsem ho ve více barevných variantách. Je jiný než ostatní brože, matný - ze strukturovaného smaltu, krajkový dekor dodává tajemnost. Přijde mi takový starodávný, přinášející poselství, ducha jiné doby.

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
Jsem klasická kobyla. Vždycky si řeknu, že si POTOM taky vyrobím. Asi je pro mě důležitější ta radost, spokojenost zákazníků a jejich kladné ohlasy. A hlavně, když vložím novinku a hned se objevují srdíčka anebo na mě zabliká vykřičníček! Jsem radostí bez sebe. Ke komu asi brož poputuje…
Sbírku broží mám, ale od jiných výrobců, vyřezávané, textilní, plstěné, kovové placky. Tu svoji smaltovanou si PAK vyrobím…

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Když netvořím na Fler, tak tvořím pro sebe. Ráda šiju, háčkuji, vyšívám, plstím, maluji, tisknu, slepuji, přitloukám, aranžuji, zkrášluji, recykluji, prostě všelijak kutím. Nedokážu jen tak nečinně sedět. Také miluji vaření a pečení všelijakých vegetariánských, zdravých i nezdravých dobrot. Zbožňuji procházky přírodou. Lesem, kde dodneška stavím domečky pro skřítky, nosím domů klacíky, šišky a kůru. Výlety po horách, kde se rozhlédnu do kraje, a brouzdání v řekách a potůčcích, které tak mysticky šumí.
Ale ze všeho nejraději se věnuji svému synovi. Je krásné sledovat, jaké dělá každý den pokroky a jak se v něm utváří osobnost.

Jak vypadá váš ideální den?
Vím, že to bude znít jako klišé, ale opravdu si vážím každého dne, který přijde. Jsem zdravá, mám domov a milujícího manžela. Co víc si mohu přát. Takže vlastně všechny dny jsou ideální. A když mi mezi povinnostmi zbyde ještě čas na sebe, je to krásná odměna.

Jaké máte pracovní plány pro příští týden a jaké pro příští rok?
V plánu mám stále vytvářet zvířátkové brože z pohádkového lesa, které přinesou radost ostatním lidem a mně nějakou korunku na přilepšenou k mateřské. A pokud vyhraju ve sportce, budu se věnovat pravému smaltu.

       
Způsob dopravy
Výrobky zasílám s pomocí České pošty, doporučeně v bublinkové obálce do druhého dne od přijetí platby na účet.
Obchodní podmínky

Obchodní a reklamační podmínky

prodejce „bavunka“

Jménem, příjmením, názvem spol., IČ a sídlem uvedeným v sekci „Košík“

I.
Vymezení pojmů

 1. Obchodem“ se pro účely těchto obchodních a reklamačních podmínek rozumí internetový obchod na internetové adrese www.fler.cz/bavunka,

 2. Prodejcem“ se rozumí provozovatel obchodu, jménem, příjmením, názvem spol., IČ a sídlem společnosti uvedeným v sekci „Košík“ před odesláním objednávky.

 3. Zbožím“ se rozumí věci a produkty nabízené Prodejcem k prodeji v Obchodu.

 4. Zákazníkem“ se rozumí uživatel Obchodu, jenž má zájem o koupi konkrétního Zboží.

 5. Spotřebitelem“, se rozumí každý člověk, který s Prodejcem uzavírá obchod prostřednictvím Obchodu mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání. Na takového Spotřebitele se vztahují ujednání, u nichž je tak výslovně uvedeno.

 6. Objednávkou“ se rozumí vyplněný objednávkový formulář určený pro konkrétní Zboží v rámci objednávkového elektronického systému Obchodu.

 7. Zkratkou „OZ“ se rozumí zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění.

II.
Nákup Zboží

 1. Zákazník je oprávněn objednat prostřednictvím Obchodu a jeho elektronického objednávkového systému konkrétní Zboží, o jehož koupi má zájem. Vyplněním registračního formuláře Obchodu, registrací v Obchodu, vyplněním kteréhokoli objednávkového formuláře v rámci Obchodu a odesláním kterékoli Objednávky v rámci Obchodu projevuje vždy Zákazník zároveň souhlas s těmito obchodními a reklamačními podmínkami určenými pro nákup zboží v Obchodu a také se zpracováním jeho osobních údajů uvedených v Objednávce (viz. čl. XII - Ochrana osobních údajů).

 2. Samotné uveřejnění a nabízení Zboží Prodejcem v Obchodu není ještě návrhem na uzavření kupní smlouvy ohledně daného Zboží ze strany Prodejce, ale pouze informačním zveřejněním dodavatelských možností Prodejce. Pro prezentaci Zboží prostřednictvím Obchodu a též pro prezentaci možnosti jeho objednání a koupě se tedy nepoužije §1732 odst. 2 OZ, přičemž taková prezentace Zboží v Obchodu tak není právně účinným návrhem Prodejce na uzavření smlouvy k takovému Zboží.

 3. Za návrh na uzavření kupní smlouvy ze strany Zákazníka prostřednictvím Obchodu ohledně konkrétního Zboží je považováno vždy teprve doručení Objednávky Zákazníka na koupi daného Zboží Prodejci.

 4. Odesláním Objednávky projevuje vždy Zákazník zároveň souhlas s těmito obchodními a reklamačními podmínkami a závazně si objednává Zboží uvedené v Objednávce.

 5. Prodejce potvrdí Zákazníkovi doručení Objednávky bez zbytečného odkladu.

 6. Potvrzení o doručení Objednávky Prodejcem se považuje za přijetí návrhu na uzavření kupní smlouvy Prodejcem se Zákazníkem ohledně konkrétního zboží uvedeného v Objednávce a teprve okamžikem takového potvrzení Objednávky tedy dochází mezi Zákazníkem a Prodejcem k uzavření kupní smlouvy ke konkrétnímu objednanému Zboží.

 7. Obsah kterékoli kupní smlouvy dle odst. 6 je pak vždy dán obsahem přijatého návrhu (objednávky) Zákazníka, tedy jak předmět koupě, tak i jeho cena, způsob dodání a další podmínky sjednané v rámci takto přijatého návrhu, přičemž ostatní smluvní náležitosti takové kupní smlouvy jsou definovány těmito obchodními a reklamačními podmínkami.

 8. Pokud si Zákazník v rámci objednávky vybral dodání zboží jeho odesláním na adresu určenou Zákazníkem, odešle Prodejce toto Zboží na takovou adresu poté, co bude dané Zboží připraveno u Prodejce k expedici.

III.
Realizace Objednávky

 1. K provedení řádné Objednávky je Zákazník povinen vyplnit veškeré povinné údaje v objednávkovém elektronickém systému Obchodu.

 2. Doručená Objednávka Zákazníka se považuje za nepřijatou a odmítnutou ze strany Prodejce zejména tehdy, jestliže Prodejce vyrozumí Zákazníka, že (i) Objednávku nepřijímá či odmítá, (ii) objednané Zboží není možno dodat, anebo v případě, že Prodejce nepotvrdí Zákazníkovi přijetí Objednávky dle čl. II bodu 6 nejpozději do 20 pracovních dnů od jejího odeslání Zákazníkem.

 3. Pokud je objednané Zboží možno dodat, avšak v mezidobí došlo ke změně podmínek dodávky daného Zboží (Zboží je možno dodat v jiné ceně, kvalitě, či provedení), je Prodejce oprávněn vyrozumět o této skutečnosti Zákazníka s žádostí o vyjádření, zda má zákazník zájem o Zboží za takto změněných podmínek, a zároveň s poskytnutím lhůty pro takové vyjádření.

 4. Jestliže se Zákazník vyjádří Prodejci dle odst. 3 ve lhůtě určené Prodejcem, že má zájem o Zboží i za změněných podmínek, považuje se takové vyrozumění za novou Objednávku a dále se postupuje jako u nové Objednávky.

 5. Jestliže se Zákazník nevyjádří dle odst. 3 ve lhůtě určené Prodejcem, že má zájem o Zboží i za změněných podmínek, považuje se marné uplynutí takové lhůty za zrušení Objednávky Zákazníkem.

 6. Objednávka učiněná Zákazníkem je pro Zákazníka závazná.

IV.
Informace Zákazníka

 1. S ohledem na povinnost Prodejce dle OZ poskytuje Prodejce těmito obchodními a reklamačními podmínkami Zákazníkovi informace, jež jsou nezbytné k uzavření smlouvy a náležité informovanosti Zákazníka o realizaci konkrétního obchodu.

 2. Identifikační údaje Prodejce jsou uvedeny v čl. I odst. 2 těchto obchodních a reklamačních podmínek.

 3. Název, hlavní charakteristika Zboží a jeho cena je vždy uvedena ve specifikaci Zboží v příslušné sekci Obchodu, přičemž tím, že Zákazník ohledně takového Zboží učiní Objednávku, dává najevo, že se již v předstihu s popisem daného Zboží i jeho cenou seznámil.

 4. Cena Zboží v rámci Obchodu je vždy uvedena bez daní a bez dalších poplatků, není-li uvedeno jinak.

 5. Zákazník je povinen uhradit kupní cenu s daní příslušnou k danému Zboží či smlouvě.

 6. V rámci Objednávky a před jejím odesláním bude vždy zároveň Zákazníkovi zobrazena a uvedena i cena po připočtení příslušných daní (DPH) a po připočtení dalších poplatků a nákladů (např. poplatek za ekologickou likvidaci dle zák. č. 185/2001 Sb., o odpadech, v platném znění, a náklady za dodání a dopravu).

 7. Prodejce neúčtuje Zákazníkům žádné náklady vznikající použitím komunikačních prostředků na dálku, a takové náklady na své straně tedy nese Zákazník sám.

 8. Vyplněním a odesláním Objednávky v rámci objednávkového elektronického systému Obchodu Zákazník na neurčitou souhlasí, že mohou být Prodejcem Zákazníkovi na adresu jeho uvedeného bydliště či sídla zasílána reklamní sdělení Prodejce a dále, že mu na jeho vyplněnou emailovou adresu mohou být zasílána obchodní sdělení Prodejce. Tento souhlas je Zákazník oprávněn kdykoli odvolat.

 9. Nabídka Zboží Obchodu je platná vždy po dobu určenou u každého konkrétního Zboží v rámci specifikace Zboží v příslušné sekci Obchodu, přičemž pokud doba platnosti nabídky není uvedena, má se za to, že nabídka zboží platí do odvolání či do vyčerpání zásob.

 10. Každá uzavřená kupní smlouva v rámci obchodu je dále Prodejcem archivována v rámci jeho obchodní a účetní evidence a na vyžádání Zákazníka může být tomuto následně zpřístupněna po uhrazení manipulačních nákladů na takové zpřístupnění.

 11. Kroky vedoucí k uzavření kupní smlouvy v rámci Obchodu jsou obecně popsány těmito obchodními a reklamačními podmínkami.

 12. Kupní smlouva může být uzavřena v českém nebo i slovenském jazyce.

 13. V rámci objednávání kteréhokoli Zboží je Zákazník oprávněn do konečného odeslání Objednávky měnit obsah Objednávky či opravovat chyby učiněné v Objednávce.

V.
Dodání Zboží

 1. Způsob dodání Zboží zvolí zákazník vždy v rámci vyplnění Objednávky, kde je specifikována i cena a forma dodání.

 2. Nevyzvedne-li si Zákazník Zboží zasílané dobírkou ve lhůtě jejího uložení na poště při dodání prostřednictvím České pošty, a.s. nebo nepřevezme-li Zákazník doručované Zboží od zasilatele v případě dodání Zboží prostřednictvím jiného dopravce, a Zboží bude vráceno Prodejci, uskladní Prodejce Zboží ve svém skladu do doby, než si jej Zákazník vyzvedne nebo než Prodejce dle odst. 4 využije své právo odstoupit od smlouvy.

 3. Zákazník je povinen za uskladnění dle odst. 2 uhradit Prodejci skladné ve výši 100,-Kč za každý i započatý týden takového uskladnění.

 4. Jestliže Zboží bude vráceno Prodejci dle odst. 2, je Prodejce zároveň oprávněn od kupní smlouvy odstoupit, kdy takovým odstoupením není dotčen nárok Prodejce na vynaložené náklady s odesláním Zboží ani nárok na dosud vzniklé skladné dle bodu 3.

VI.
Platební podmínky

 1. Platební podmínky zvolí zákazník vždy v rámci vyplnění Objednávky, kde je specifikována i cena a forma platby.

VII.
Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

(ustanovení tohoto článku se vztahují pouze na Spotřebitele)

 1. Spotřebitel má právo od smlouvy uzavřené prostřednictvím Obchodu odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů ode dne, kdy Spotřebitel nebo jím určená třetí osoba (jiná než dopravce) převezme Zboží.

 2. Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy musí Spotřebitel o svém odstoupení od kupní smlouvy informovat Prodejce na jeho adresu uvedenou v čl. I odst. 2 formou jednostranného právního jednání (například dopisem zaslaným prostřednictvím provozovatele poštovních služeb, faxem nebo e-mailem). Spotřebitel může použít níže v čl. XIV uvedený vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy, není to však jeho povinností.

 3. Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od kupní smlouvy, postačuje odeslat odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.

 4. Zboží, které Spotřebitel obdržel a ohledně něhož odstoupil od smlouvy dle odst. 1 bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy došlo k odstoupení od této smlouvy, je Spotřebitel povinen zaslat zpět na adresu prodejce před uplynutím 14 dnů.

 5. Pokud Spotřebitel odstoupí od této smlouvy, vrátí Prodejce Spotřebiteli bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 14 dnů ode dne obdržení vráceného Zboží nebo poté, co Spotřebitel prokáže, že Zboží odeslal zpět, podle toho, co nastane dříve, všechny platby, které Prodejce od Spotřebitele obdržel, včetně nákladů na dodání (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Spotřebitelem zvoleného způsobu dodání, který je jiný než nejlevnější způsob standardního dodání nabízený Prodejcem). Pro vrácení plateb použije Prodejce stejný platební prostředek, který Spotřebitel použil pro provedení počáteční transakce, pokud Spotřebitelvýslovně neurčil jinak. V žádném případě tím Spotřebiteli nevzniknou další náklady.

 6. Spotřebitel bere na vědomí, že v případě odstoupení od smlouvy dle odst. 1 odpovídá pouze za snížení hodnoty Zboží v důsledku nakládání s tímto Zbožím jiným způsobem, než který je nutný k obeznámení se s povahou a vlastnostmi Zboží, včetně jeho funkčnosti.

 7. Spotřebitel bere na vědomí, že v případě odstoupení od smlouvy dle odst. 1 ponese přímé náklady spojené s vrácením Zboží.

 8. Spotřebitel nemá právo odstoupit dle tohoto článku od kupní smlouvy na Zboží, které již bylo Spotřebiteli dodáno, avšak bylo dříve Prodejcem před jeho dodáním na základě požadavku či Objednávky Spotřebitele jakkoli upraveno podle přání Spotřebitele nebo pro Spotřebitele (především na jeho míru).

 9. Ustanovení čl. VII se nevztahují na Zákazníka, který není Spotřebitelem.

VIII.
Reklamace Zboží

 1. Spotřebitel je oprávněn reklamovat vady, jež se na Zboží vyskytly v době 24 měsíců po převzetí Zboží. Ustanovení předchozí věty neplatí a nevztahuje se na Zákazníka, který není Spotřebitelem, přičemž takový Zákazník je oprávněn Zboží reklamovat dle příslušných právních předpisů.

 2. Práva z vad se nevztahují především na vady, které:

  1. byly reklamovány po uplynutí doby dle odst. 1,

  2. mají původ v užívání Zboží v rozporu s pokyny pro jeho užívání nebo v rozporu s jeho účelem nebo obvyklým a předpokládaným způsobem užití,

  3. jsou zapříčiněny nedovolenými nebo neodbornými zásahy do Zboží,

  4. byly způsobeny vyšší mocí nebo jinou vnější okolnosti nemající původ v povaze Zboží.

 3. Při uplatnění práv z vad je Zákazník povinen přeložit reklamované Zboží a kopii dokladu o koupi (faktury).

 4. V případě koupě Zboží osobním odběrem u Prodejce obdrží Zákazník fakturu současně se zakoupeným Zbožím.

 5. Lhůty k uplatnění práva z vad začínají běžet od převzetí Zboží Zákazníkem.

 6. V případě doručení zboží dobírkou je Zákazník povinen při převzetí si vždy zásilku prohlédnout a při zřejmých a na povrchu obalu zásilky znatelných poškození, popř. zjevné a uvnitř poznatelné částečné ztráty zásilky tato poškození a ztráty reklamovat u doručující služby i Prodejce. Další manipulace s poškozenou zásilkou musí být provedena pouze v souladu s pokyny Prodejce.

 7. Není-li poškození nebo částečná ztráta obsahu zásilky při jejím předání a převzetí příjemcem zjevná, je Zákazník povinen oznámit Prodejci vznik škody bez zbytečného odkladu, poté co ji zjistil, nejpozději však do 2 pracovních dnu ode dne doručení zásilky.

IX.
Nároky z vad

 1. Spotřebitel má práva z vadného plnění dle §2165 a násl. OZ, přičemž Prodejce též odpovídá za jakost Zboží při převzetí dle §2161 OZ. Předchozí věta se však nevztahuje na Zákazníka, který není Spotřebitelem, přičemž takový Zákazník je oprávněn Zboží reklamovat dle příslušných právních předpisů.

 2. Práva z vadného plnění je Zákazník uplatnit především dle §2169 OZ. Předchozí věta se však nevztahuje na Zákazníka, který není Spotřebitelem, přičemž takový Zákazník je oprávněn Zboží reklamovat dle příslušných právních předpisů.

X.
Posouzení reklamace

 1. Reklamované Zboží spolu s kopií nákupního dokladu (faktury) zašle Zákazník zpět na adresu Prodejce.

 2. V reklamaci je Zákazník povinen uvést i podrobný popis reklamované vady Zboží.

 3. K reklamaci nesplňující podmínky dle bodu 1 a 2 nebude Prodejcem přihlíženo.

 4. Dopravu reklamovaného Zboží hradí Zákazník.

 5. Reklamované Zboží nelze Prodejci zaslat na dobírku, k takové reklamaci nebude Prodejcem přihlíženo.

 6. Po obdržení reklamovaného Zboží spolu s kopií faktury posoudí Prodejce reklamované Zboží s ohledem na vady namítané Zákazníkem.

XI.
Vrácení Zboží

(článek XI. se nevztahuje na vrácení Zboží dle čl. VII)

 1. V případech, na které se nevztahují ustanovení dle čl. VII, je Zákazník je povinen vrátit Prodejci Zboží tehdy, jestliže dojde k zániku kupní smlouvy mezi Prodejcem a Zákazníkem ke konkrétnímu Zboží, zejména pak v případě účinného odstoupení některého účastníka od kupní smlouvy.

 2. Jestliže tak z jakéhokoli jiného důvodu než dle čl. VII vznikne Zákazníkovi povinnost k vrácení Zboží Prodejci, je Zákazník povinen vrátit Prodejci Zboží nejpozději do 20 dnů od vzniku takové povinnosti.

 3. V případě, že Zákazník převzal od Prodejce Zboží osobní odběrem, je Zákazník povinen Zboží vrátit a předat Prodejci ve lhůtě dle odst. 2 v prodejním místě Prodejce, kde si dříve Zboží převzal.

 4. V případě, že zákazník převzal od Prodejce Zboží dobírkou, je Zákazník povinen Zboží vrátit Prodejci tak, že Zboží zašle ve lhůtě dle odst. 2 na adresu Prodejce, ze které mu bylo Zboží odesláno, nebo jej v dané lhůtě na uvedené adrese předá Prodejci.

 5. Zákazník je povinen předat Prodejci Zboží nepoškozené, čisté a se všemi součástmi a příslušenstvím, jenž byly součástí koupě.

 6. V případě porušení povinnosti dle odst. 5 je Prodejce oprávněn vyúčtovat Zákazníkovi:

  1. částku odpovídající snížení hodnoty Zboží, které vzniklo v důsledku nakládání Zákazníka se Zbožím,

  2. přímé náklady na opravu Zboží ve skutečné výši takových nákladů,

  3. přímé náklady na čištění Zboží,

  4. cenu chybějících součástí nebo příslušenství.

 7. Zákazník je povinen uhradit vyúčtované částky dle odst. 6 do 5 dnů od oznámení takového vyúčtování Zákazníkovi.

 8. Ocitne-li se Zákazník v prodlení s vrácením Zboží, je Prodejce oprávněn vyúčtovat Zákazníkovi smluvní pokutu ve výši 0,1% z kupní ceny Zboží (včetně DPH), o jehož vrácení se jedná, která byla fakturována Zákazníkovi při koupi Zboží, a to za každý i započatý den takového prodlení. Nárok Prodávajícího na náhradu škody v plné výši není uhrazením smluvní pokuty nikterak dotčen. Zákazník je povinen uhradit vyúčtovanou smluvní pokutu do 5 dnů od oznámení jejího vyúčtování.

 9. Prodejce vrátí Zákazníkovi kupní cenu Zboží uhrazenou dříve Zákazníkem (po případném započtení částek náhrady škody a částek dle odst. 6) teprve poté, co Prodejci bude ze strany Zákazníka vráceno Zboží, ohledně něhož Zákazník takto odstoupil od smlouvy.

 10. Ustanovení tohoto článku XI. se nevztahuje na případy, kdy dojde k zániku smlouvy odstoupením Spotřebitele dle čl. VII.

XII.
Ochrana osobních údajů

 1. V případě, kdy Zákazník v rámci Obchodu, zejména při vyplňování a zasílání Objednávky prostřednictvím objednávkového elektronického systému Obchodu, bude žádán o poskytnutí osobních údajů uvedených v tom kterém formuláři či Objednávce, bere Zákazník na vědomí, že není povinen takové údaje poskytnout a jejich poskytnutí je tedy zcela dobrovolné.

 2. V případě neposkytnutí žádaných osobních údajů Zákazníkem však není Prodejce povinen přijmout Objednávku, přičemž s ohledem na objednávkový elektronický systém Obchodu může být další pokračování neúplně vyplněné Objednávky automaticky zastaveno či ukončeno.

 3. V případě, že se Zákazník dobrovolně rozhodne poskytnout své osobní údaje Prodejci, bere Zákazník na vědomí, že dobrovolně poskytuje své osobní údaje v rozsahu uvedeném v konkrétním formuláři či Objednávce Prodejci.

 4. Nakládání s osobními údaji ze strany Prodejce se řídí pravidly, umístěnými na adrese https://www.fler.cz/uzivatel/gdpr, s nimiž se zákazník řádně seznámil před odsouhlasením těchto Obchodních a reklamačních podmínek.

XIII.
Závěrečná ustanovení

 1. Vyplnění registračního formuláře Obchodu, registrací v Obchodu, vyplněním kteréhokoli objednávkového formuláře v rámci Obchodu a odesláním kterékoli Objednávky v rámci Obchodu nebo při navázání jiné obdobné elektronické komunikace na dálku s Prodejcem prostřednictvím Obchodu, se vždy zároveň považuje za potvrzení souhlasu s těmito obchodními a reklamačními podmínkami.

 2. Uzavřená kupní smlouva stejně jako veškeré vztahy vzniklé mezi Zákazníkem a Prodejcem při objednávání či prodeji Zboží prostřednictvím Obchodu se řídí českým právem s vyloučením kolizních norem českého práva.

 3. Je-li v těchto obchodních a reklamačních podmínkách užíváno označení Zákazník a není výslovně uvedeno, že se konkrétní ustanovení týká pouze Spotřebitele, vztahuje se vždy takové ustanovení v plném rozsahu i na Zákazníka, který není Spotřebitelem.

 4. Dojde-li v souvislosti s koupí Zboží prostřednictvím Obchodu ke sporu mezi prodejcem a spotřebitelem, má spotřebitel právo na jeho mimosoudní řešení dle zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění. Návrh na mimosoudní řešení sporu podle uvedeného zákona je spotřebitel oprávněn podat k České obchodní inspekci (internetová stránka: www.coi.cz).

 5. Zákazník potvrzuje a prohlašuje, že souhlas s těmito obchodními a reklamačními podmínkami učiněný zejména způsobem dle odst. 1, se mezi účastníky považuje za souhlas písemný (resp. postavený naroveň souhlasu písemnému) a veškerá ujednání obchodních a reklamačních podmínek za sjednaná písemně (resp. postavená naroveň sjednání písemnému). Tam kde tedy zákon výslovně vyžaduje pro taková ujednání písemnou formu, má se mezi účastníky za to, že tato byla řádně dodržena a provedena již odsouhlasením obchodních a reklamačních podmínek touto elektronickou formou.

 6. Zákazník dále výslovně prohlašuje a potvrzuje, že v dostatečném předstihu před učiněním Objednávky Zboží a též před uzavřením smlouvy ke Zboží byly Zákazníkovi ze strany Prodejce poskytnuty všechny informace, které jsou obsahem těchto obchodních a reklamačních podmínek, s těmito se předem plně seznámil, a že smlouva ke Zboží bude z jeho strany uzavírána poté, co byl již před jejím uzavřením v dostatečném předstihu seznámen s veškerými ujednáními, informacemi, prohlášeními a upozorněními uvedenými v těchto obchodních a reklamačních podmínkách, a tyto považuje za jasné a srozumitelné.

 7. Zákazník prohlašuje, že je plně seznámen s podmínkami těchto obchodních a reklamačních podmínek a proti jejich znění a obsahu nemá jakýchkoli výhrad.

XIV.

Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy

(pouze pro účely odstoupení Spotřebitelem dle čl. VII)

Oznámení o odstoupení od smlouvy

 

- Adresát: .............................................

 - Oznamuji, že tímto odstupuji od smlouvy o nákupu zboží ......................................

 - Datum obdržení .....................................

 - Jméno a příjmení Spotřebitele .............................

 - Adresa Spotřebitele .......................

 - Podpis Spotřebitele .......................................

 - Datum ..................................

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím