Profil uživatele
Hravokádo
Jiří Kotaška | prodávající
Třeboň
Registrace: 15.1.2015

 

Zpomalte a žijte hravě

Naše hračky nejsou žádné rychlokvašky. Jejich výroba trvá několik hodin a radost pak dělají spoustu let. 

Jsme výrobci od začátku až do konce. Hračky si sami navrhujeme, řežeme i malujeme. Každý kousek nám mnohokrát projde rukama a získá tak vlastní příběh i osobitou duši. Je pak už jenom na vás, jak tento příběh budete dál rozvíjet a jak naše výrobky obohatí vás nebo vaše ratolesti.

Vyrábíme slow toys, protože věříme, že je to cesta tím správným směrem - jednoduché hračky, které nemluví ani neblikají a přitom dětem dají mnohem víc. Lásku k přírodě. Pokoru. Skromnost. A taky spoustu nadšení a fantazie.

Dovolte si zpomalit a hrát si s dětmi. A nebo je nechte, ať si hrají samy a vypijte si pro jednou to kafe v klidu. Zasloužíte si to.

Žijte hravě!

        

Kdo jsme...

Především ON, taky trochu ONA a v neposlední řadě ONO a ONO.

ON vyřezává, brousí, vrtá. Také vymýšlí a navrhuje, trochu maluje a někdy i balí a odesílá. Je srdcem i duší značky. Rád pracuje se dřevem a vyrobí kde co, takže pokud budete chtít něco, co zatím není v nabídce, stačí se ozvat a určitě se o to pokusí. Většinu času je zavřený v dílně, takže na Fleru ho moc nepotkáte, ale občas i on něco napíše, okomentuje a podobně.

ONA maluje, fotí, balí, odepisuje na vaše zprávy a stará se o zboží tady na Fleru. Pomáhá s broušením a ráda vymýšlí, co nového vyrobit, případně kecá do toho, jak by to šlo udělat ještě líp. Zkrátka funguje jako manažerka, sekretářka a poradce v jednom. 

ONO a ONO, čili jejich dvě děti, je inspirují a aktivně se podílejí na zpoždění ve výrobě a odesílání zboží. Většinou dokonce zvládají tyto dvě činnosti bravurně spojit dohromady. Dík jim patří za to, že s velkou chutí testují vyrobené hračky i další věci. Pravidelně zkouší jejich odolnost, atraktivitu i kvalitu provedení. Co přes ně neprojde, to tady ani nenajdete...

Co děláme...

Vyrábíme dřevěné hračky a hravé doplňky. Naše hračky by se daly popsat jako slow toys (podobně jako slow food a slow fashion) - jsou z přírodních materiálů, vyrobené v České republice z místních zdrojů, vydrží desítky let a rozvíjí u dětí (i dospělých) spoustu dovedností. Jsou to jednoduché kousky, zároveň se ale snažíme, aby každý náš výrobek dával smysl a byl využitelný několika způsoby. Některé vám prozradíme my, další napadnou vás a spoustu si jich vymyslí děti samy. Nestane se vám tak, že hračku využijete jen na jedno specifické období a pak děti přestane bavit.

Většina našich hraček rozvíjí děti i dospělé. U dětí zpravidla pomáhají zlepšovat jemnou motoriku, koncentraci, trpělivost a představivost, rodiče se pak mohou rozvíjet tím, že výrobkům vymýšlejí další a další způsoby využití. U našich hraček můžete najít prvky Montessori i waldorfské pedagogiky, v podstatě si ale jdeme vlastní cestou

Jak to děláme...

 • Na začátku je nápad. Nápad na originální hračku nebo jiný osobitý výrobek. Nebo vaše objednávka.
 • Prvotní nápad většinou promyslíme, načrtneme na papír a doladíme detaily.
 • Pak přijde na řadu řezání. Naše výrobky vyřezáváme ručně, respektive pomocí elektrické lupínkové pilky.
 • Pokud je to potřeba, vyvrtáme dírky a vyfrézujeme různé linie.
 • Po vyřezání pečlivě obrousíme všechny hrany i plochy, aby si nikdo nezadřel třísku.
 • Potom už vyndáme barvy a štětce a výrobek natřeme do (zpravidla) veselých odstínů.
 • Všechno pak ještě jednou přebrousíme, aby bylo dřevo krásně hladké a kontakt s ním co nejpříjemnější.
 • Takhle vymazlený kousek zabalíme do kartonové krabičky, obalíme recy papírem a s radostí vyšleme na další životní cestu.
 • Od začátku až do konce je to poctivá ruční práce z jedné pididílny v jižních Čechách. 

Proč koupit Hravokádo...

 • Protože jde o originální ručně vyráběné kousky, které jinde neseženete.
 • Protože naše výrobky jsou multifunkční a neomrzí po pár týdnech.
 • Protože používáme kvalitní české barvy a vždy se snažíme sehnat dřevo z českých lesů.
 • Protože naše hračky splňují evropské normy na bezpečnost hraček a všechny mají označení CE.
 • Protože se snažíme vyhovět všem vašim požadavkům, přáním a termínům.
 • Protože jsme ohleduplní k přírodě a odesílané zboží balíme do recy papíru, více výrobků dáváme do již použitých (ale čistých :-) krabic. Když už musíme použít bublinky, aby vám to došlo vcelku, máme vždy zásobu od našich známých a nové nekupujeme.

Ještě váháte? Přečtěte si hodnocení našich zákazníků, třeba vás přesvědčí ;-)

Používáme kvalitní akrylátové barvy určené pro nátěr dřevěných hraček (splňují normu EN 71). Barvy jsou šetrné k životnímu prostředí a neobsahují žádné nebezpečné látky. Jsou stálé, neblednou a neloupou se. Všechny barvy kromě matných je možné otřít vlhkým hadříkem a zbavit tak výrobek drobných nečistot. Matné barvy fungují spíš jako mořidlo, pronikají hlouběji do dřeva a nechávají vyniknout jeho přirozenou kresbu.

Většinu zboží je možné objednat v přírodní nebo barevné variantě. Pokud si pro svůj výrobek vyberete jinou barvu, než má výrobek na fotce, uveďte prosím do poznámky její kód (písmeno vzorníku a číslo konkrétního odstínu). Vzorníky je možné mezi sebou kombinovat, nicméně nedoporučujeme míchat matné barvy s ostatními.

image image image image image

Způsob dopravy
Výrobky odesíláme Českou poštou nebo přes Zásilkovnu. Osobní předání je možné po předchozí dohodě v Třeboni.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
793839
12.3.2019 Oblíbená velryba, tentokrát v klasické baby blue and pink kombinaci ;-) https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím