Omlouváme se za mírné zpoždění ve výrobě a odesílání, všichni teď prskáme a smrkáme o sto šest a na řezání a malování už tudíž nezbývá moc sil. Děkujeme za pochopení! Potřebujete-li něco akutně, určitě... více »
Profil uživatele
Hravokádo
Jiří Kotaška | prodávající
Třeboň
Registrace: 15.1.2015

Líbí se vám naše výrobky?

Podpořte nás v soutěži a pošlete nám svůj hlas. Hlasovat můžete do 6. 2. tady. Moc děkujeme! 

image

Zpomalte a žijte hravě

Naše hračky nejsou žádné rychlokvašky. Jejich výroba trvá několik hodin a radost pak dělají spoustu let. 

Jsme výrobci od začátku až do konce. Hračky si sami navrhujeme, řežeme i malujeme. Každý kousek nám mnohokrát projde rukama a získá tak vlastní příběh i osobitou duši. Je pak už jenom na vás, jak tento příběh budete dál rozvíjet a jak naše výrobky obohatí vás nebo vaše ratolesti.

Vyrábíme slow toys, protože věříme, že je to cesta tím správným směrem - jednoduché hračky, které nemluví ani neblikají a přitom dětem dají mnohem víc. Lásku k přírodě. Pokoru. Skromnost. A taky spoustu nadšení a fantazie.

Dovolte si zpomalit a hrát si s dětmi. A nebo je nechte, ať si hrají samy a vypijte si pro jednou to kafe v klidu. Zasloužíte si to.

Žijte hravě!

        

Kdo jsme...

Především ON, taky trochu ONA a v neposlední řadě ONO a ONO.

ON vyřezává, brousí, vrtá. Také vymýšlí a navrhuje, trochu maluje a někdy i balí a odesílá. Je srdcem i duší značky. Rád pracuje se dřevem a vyrobí kde co, takže pokud budete chtít něco, co zatím není v nabídce, stačí se ozvat a určitě se o to pokusí. Většinu času je zavřený v dílně, takže na Fleru ho moc nepotkáte, ale občas i on něco napíše, okomentuje a podobně.

ONA maluje, fotí, balí, odepisuje na vaše zprávy a stará se o zboží tady na Fleru. Pomáhá s broušením a ráda vymýšlí, co nového vyrobit, případně kecá do toho, jak by to šlo udělat ještě líp. Zkrátka funguje jako manažerka, sekretářka a poradce v jednom. 

ONO a ONO, čili jejich dvě děti, je inspirují a aktivně se podílejí na zpoždění ve výrobě a odesílání zboží. Většinou dokonce zvládají tyto dvě činnosti bravurně spojit dohromady. Dík jim patří za to, že s velkou chutí testují vyrobené hračky i další věci. Pravidelně zkouší jejich odolnost, atraktivitu i kvalitu provedení. Co přes ně neprojde, to tady ani nenajdete...

Co děláme...

Vyrábíme dřevěné hračky a hravé doplňky. Naše hračky by se daly popsat jako slow toys (podobně jako slow food a slow fashion) - jsou z přírodních materiálů, vyrobené v České republice z místních zdrojů, vydrží desítky let a rozvíjí u dětí (i dospělých) spoustu dovedností. Jsou to jednoduché kousky, zároveň se ale snažíme, aby každý náš výrobek dával smysl a byl využitelný několika způsoby. Některé vám prozradíme my, další napadnou vás a spoustu si jich vymyslí děti samy. Nestane se vám tak, že hračku využijete jen na jedno specifické období a pak děti přestane bavit.

Většina našich hraček rozvíjí děti i dospělé. U dětí zpravidla pomáhají zlepšovat jemnou motoriku, koncentraci, trpělivost a představivost, rodiče se pak mohou rozvíjet tím, že výrobkům vymýšlejí další a další způsoby využití. U našich hraček můžete najít prvky Montessori i waldorfské pedagogiky, v podstatě si ale jdeme vlastní cestou

Jak to děláme...

 • Na začátku je nápad. Nápad na originální hračku nebo jiný osobitý výrobek. Nebo vaše objednávka.
 • Prvotní nápad většinou promyslíme, načrtneme na papír a doladíme detaily.
 • Pak přijde na řadu řezání. Naše výrobky vyřezáváme ručně, respektive pomocí elektrické lupínkové pilky.
 • Pokud je to potřeba, vyvrtáme dírky a vyfrézujeme různé linie.
 • Po vyřezání pečlivě obrousíme všechny hrany i plochy, aby si nikdo nezadřel třísku.
 • Potom už vyndáme barvy a štětce a výrobek natřeme do (zpravidla) veselých odstínů.
 • Všechno pak ještě jednou přebrousíme, aby bylo dřevo krásně hladké a kontakt s ním co nejpříjemnější.
 • Takhle vymazlený kousek zabalíme do kartonové krabičky, obalíme recy papírem a s radostí vyšleme na další životní cestu.
 • Od začátku až do konce je to poctivá ruční práce z jedné pididílny v jižních Čechách. 

Proč koupit Hravokádo...

 • Protože jde o originální ručně vyráběné kousky, které jinde neseženete.
 • Protože naše výrobky jsou multifunkční a neomrzí po pár týdnech.
 • Protože používáme kvalitní české barvy a vždy se snažíme sehnat dřevo z českých lesů.
 • Protože naše hračky splňují evropské normy na bezpečnost hraček a všechny mají označení CE.
 • Protože se snažíme vyhovět všem vašim požadavkům, přáním a termínům.
 • Protože jsme ohleduplní k přírodě a odesílané zboží balíme do recy papíru, více výrobků dáváme do již použitých (ale čistých :-) krabic. Když už musíme použít bublinky, aby vám to došlo vcelku, máme vždy zásobu od našich známých a nové nekupujeme.

Ještě váháte? Přečtěte si hodnocení našich zákazníků, třeba vás přesvědčí ;-)

Používáme kvalitní akrylátové barvy určené pro nátěr dřevěných hraček (splňují normu EN 71). Barvy jsou šetrné k životnímu prostředí a neobsahují žádné nebezpečné látky. Jsou stálé, neblednou a neloupou se. Všechny barvy kromě matných je možné otřít vlhkým hadříkem a zbavit tak výrobek drobných nečistot. Matné barvy fungují spíš jako mořidlo, pronikají hlouběji do dřeva a nechávají vyniknout jeho přirozenou kresbu.

Většinu zboží je možné objednat v přírodní nebo barevné variantě. Pokud si pro svůj výrobek vyberete jinou barvu, než má výrobek na fotce, uveďte prosím do poznámky její kód (písmeno vzorníku a číslo konkrétního odstínu). Vzorníky je možné mezi sebou kombinovat, nicméně nedoporučujeme míchat matné barvy s ostatními.

image image image image image

Způsob dopravy
Výrobky odesíláme Českou poštou nebo přes Zásilkovnu. Osobní předání je možné po předchozí dohodě v Třeboni.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
787709
15.2.2019 A ke všem těm pastelkám dnes ještě jeden pohádkový kouzelný jednorožec ;-) https://www.fler.cz/zbozi...
Komu splní přání?
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.