Domů Profil prodejce Lenachra
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 7 hodin.
  • Habrovany, ČR
  • 128 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (35) 100%
Nadšenci: 173
Aktivita: aktivní
Prodáno: 128
Registrace: 2.11.2009
Město: Habrovany
Stát: ČR

Lenachra

/ Prodávající
Novinky
1016163
20.7.2022 Nový náhrdelník "Nebeska": https://www.fler.cz/zbozi...

 

Vítám Vás v mém kreativním světě.

Představuji svou autorskou tvorbu - obrazy a šperky

V tvorbě upřednostňuji vlastní inspiraci a volnost. 

Tvořím ve volném čase pro radost, relax a potěšení ostatních, tudíž uvedená tvorba není pro mne každodenní výdělečnou činností.

 

               

Vystavené zboží je určeno ihned k odeslání. Při zájmu na objednávku počítejte s delší dobou vytvoření, neboť se jedná o ruční výrobek. Děkuji za pochopení.

Svítíčko sluní

Členství v klubech na Fleru: Malujeme, kreslíme - tvoříme pro Konto Bariéry (aktivně), Fler Beadweaving TeamŠperky a korálky.

Pro Konto Bariéry byl vybrán můj obrázek "Červenka obecná" jako Novoročenky v roce 2018.

Krásný den přeje

Lenka Chrástová 

Jmenuji se Lenka Chrástová. Zajímá mě umění, historie a oceňuji originální věci, které o něčem vypovídají a zároveň potěší "oko" diváka. Fandím lidem, kteří také kreativně tvoří. Mezi mé současné oblíbené tvůřčí práce patří malování a tvorba šperků. K mým koníčkům také patří cestování, památky a historie, proto jsem se rozhodla v r. 2011-2016 vystudovat historický obor "muzeologie" na FF Masarykovy univerzity v Brně.

Tvoření se stalo mým koníčkem od dětství - výtvarničení, ruční práce jako háčkování, pletení, vyšívání, šití, dále keramika a jiné.  Malování se věnuji od roku 2002 a tvorbě šperků od r. 2004.

Navštěvovala jsem LŠU - výtvarný obor, keramický kroužek pro dospělé, dějiny umění ve VSUŘ v Praze. Ilustrovala jsem knihu J. Říhové - Osud s pečetí rezavých vlasů, Fialky pro Karolinu. V květnu r.2010 se konala výstava mých obrázků v Sokolském domě ve Vyškově. Další výstava v březnu 2011 v galerii TIC ve Vyškově.

Od roku 2012 mě zaujal šitý šperk, od té doby ráda tvořím technikou šitého šperku, a proto jsem byla na Fleru členkou Klubu šitého šperku a klubu Šperky a korálky.

Ve své tvorbě si ponechávám osobní autorskou svobodu, ráda zapojím svou fantazii, inspiruji se v přírodě i v památkách a přitom mohu skvěle relaxovat. Vyjímečně zhotovím zakázku dle domluvy a na přání zájemce. 

 

 Tvorbě šperků se věnuji od r. 2004. Ve své tvorbě upřednostňuji autorskou originální tvorbu. Nejraději vytvářím šperky z minerálů a mám ráda originální věci, oproti "sériovým výrobkům", které lze lacině získat v jakémkoliv obchůdku s dárkovým zbožím. Každý autorský výrobek je většinou jen jeden originál vystihující tvorbu jeho autora. 

Nejprve jsem vyzkoušela různé techniky - drátkování, ketlování, jednoduchá bižuterie, malba na sklo, polymerová hmota, pryskyřice i speciální barvy Prisme Fantasy. Nakonec mě nejvíce uchvátil šitý šperk. Z materiálů mám v oblibě kvalitní korálky, kamínky, kulaté kabošony a zejména minerály.

V mém ateliérku najdete převážně šité šperky vhodné pro slavnostní příležitosti, extravagantní i pro běžné nošení - a to vytvořené převážně šitou technikou, v kombinaci s korálky a minerály. 

 

Použitý materiál v mé tvorbě – korálkový značky značky TOHO, Miyuki nebo český rokajl značky Preciosa, kameny Swarovski, minerály, různé kabošony (skleněné, keramické), bižuterní komponenty, chirurgická ocel (na žádost pro ouška citlivých nositelek).

Je třeba zmínit časovou náročnost zhotovení, zejména u šitého šperku a k tomu použitý kvalitní materiál, který se projeví v ceně výrobku.

Od roku 2002 se více věnuji malování. Malování považuji jako způsob odreagování a relaxu. Inspiruji se různými věcmi, architekturou, přírodou a životem kolem sebe. Obdivuji obrazy krajinářů 18.-19. století - John Constable, Thomas Gainsborough, či hodnověrné obrazy měst Giovanniho Antonia Cannala, zvaného Canaletto nebo německý romantismus v malířském díle Caspara Davida Friedricha či krajiny Clauda Lorraina ze 17. století. Fascinuje mě grafika a kresba M. C. Eschera. Z českých umělců je to Mikoláš Aleš, Max Švabinský nebo Jakub Schikaneder.

Mou oblíbenou technikou je akvarel a kolorovaná kresba.

Tématem mých obrazů jsou krajina, různé přírodní motivy nebo inspirace z architektury. Po určitou dobu jsem se zabývala naivním uměním, které je pro radost či pouhé pousmání pro diváka.

Paleta

Své vybrané obrazy příležitostně vydávám formou kalendářů nebo i pohlednic, které uveřejňuji na Fleru v mé sekci "Kalendáře" a "Přání".

Způsob dopravy
Prostřednictvím České pošty, doporučeně, na dobírku, obyčejně. Pokud požadujete zaslat zboží expresně, balík do ruky, na poštu, napište prosím (samozřejmě počítejte s navýšením poštovného). Zboží vloženo do vhodného obalu, obrazy v kartonovém obalu, balení - papírová krabice, obálka, bublinková folie. Poštovné dle Poštovního sazebníku - cena uvedena u každého zboží. Pokud chcete poslat v objednávce fakturu v tištěné podobě, napište prosím.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Lenachra

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--