Domů Profil prodejce Lenachra
 • aktivní prodejce od r. 2009
  Reaguje na objednávky obvykle do 5 hodin.
 • Habrovany, ČR
 • 134 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (37) 100%
Nadšenci: 177
Aktivita: aktivní
Prodáno: 134
Registrace: 2.11.2009
Město: Habrovany
Stát: ČR

Lenachra

/ Prodávající
Novinky
1105600
2.6.2024 Nákupní akce do 30.6.2024 při nákupu zboží do 300 Kč (hodnota zboží), neúčtuji poštovné k objednávce (upravím při objednávce).

Vítejte v mém kreativním světě!

Zabývám se malováním obrazů, tvorbou šitého šperku a kreativním tvořením jako je výroba drátkovaných drobností a dekorací.

Celkově ve své tvorbě ráda propojuji soulad tónů a barev. Barvy jsou vlastně takovým univerzálním jazykem a zároveň výrazovým prostředkem v propojení s individualitou každého člověka. Nádhera barev spočívá v její všestrannosti – může působit na naše emoce, psychiku, zdraví, momentální náladu, prožitky… 

Tvořím příležitostně ve volném čase, jako relax a radost z tvorby pro sebe i ostatní.

Upřednostňuji volnost ve své tvorbě, vlastní náměty a originalitu! Upozorňuji, že cena zboží odpovídá náročnosti, času a použitému materiálu.

               

Při zájmu na objednávku počítejte s delší dobou vytvoření, neboť se jedná o ruční výrobek. Děkuji za pochopení.

Info pro nakupující:

- Vystavené zboží je určeno ihned k odeslání. Při nákupu více zboží v jedné objednávce platíte POUZE JEDNO poštovné (prosím o vyčkání s platbou po úpravě poplatku za poštovné),

- Ke každému nákupu ZDARMA malé překvapení.

- Nejsem plátce DPH!

Bude mi potěšením, pokud Vás osloví jakýkoliv výrobek v uvedené nabídce.

Svítíčko sluní

Děkuji za návštěvu!

Kdo jsem:

 • Lenka Chrástová
 • samouk v kreativní tvorbě s touhou tvořit a neustále se zdokonalovat,
 • kreativní činnost, malování akvarelem a kresba, relaxační kreslení, 
 • ostatní zájmy: příroda, umění, památky, historie, knihy, cestování,
 • kreativita od dětství, výtvarný obor LŠU Rousínov,
 • jako samouk jsem se naučila praxí a nechávám se vést intuicí a citem pro krásné věci.
 • V touze po vzdělávání a získávání informací jsem vystudovala magisterský historický obor muzeologie, který mě seznámil se sběratelstvím, uměním, s tematikou výstav a návštěvníků. Svou kreativní všestrannost nadále zdokonaluji také samostudiem a návštěvou kurzů.
 • kurz keramiky pro dospělé – DDM Vyškov (r. 2004 – 2007),
 • kurz malby a přednášky dějin umění – VSUŘ Praha (r. 2008),
 • ilustrace knih: „Osud s pečetí rezavých vlasů“, "Fialky pro Karolinu" - Jaroslava Říhová,
 • kurzy u Mgr. Valouškové Moniky v Brně (r. 2023) – technika kresby, ZEN-ART zentangle, perokresba, intuitivní kresba, relaxační mandala DOT,
 • kurz automatické intuitivní kresby u Drahomíry Ondrúšové v Brně (r. 2023),
 • kurz akvarelu v ateliéru Ing. arch. Heleny Hermanové v Brně (r. 2023).

 

Výstavy obrazů:

 • květen 2010 - Sokolský dům ve Vyškově,
 • březen 2011 - galerie TIC ve Vyškově.

Svítíčko sluní Oceňuji originální věci, které o něčem vypovídají a zároveň potěší oko diváka. Fandím kreativně zaměřeným lidem.

 Vyjímečně zhotovím zakázku dle domluvy a na přání zájemce. 

 

 Tvorbě šperků se věnuji od r. 2004. V této tvorbě uplatňuji svůj osobitý styl a originalitu.  Nejraději vytvářím šperky z minerálů a mám ráda originální věci, oproti "sériovým výrobkům", které lze lacině získat v jakémkoliv obchůdku s dárkovým zbožím. Každý autorský výrobek je většinou jen jeden originál vystihující tvorbu jeho autora. 

Nejprve jsem vyzkoušela různé techniky - drátkování, ketlování, jednoduchá bižuterie, malba na sklo, polymerová hmota, pryskyřice i speciální barvy Prisme Fantasy.  Od roku 2012 mě zaujal šitý šperk, od té doby ráda tvořím technikou šitého šperku, a proto jsem byla na Fleru členkou Klubu šitého šperku a klubu Šperky a korálky. Mnoho výrobků jsem vytvořila na přání zájemců.

 

Použitý materiál v mé tvorbě – korálkový značky značky TOHO, Miyuki nebo český rokajl značky Preciosa, kameny Swarovski, minerály, různé kabošony (skleněné, keramické), bižuterní komponenty, chirurgická ocel (na žádost pro citlivé nositelky).

Je třeba zmínit časovou náročnost zhotovení, zejména u šitého šperku a k tomu použitý kvalitní materiál, který se projeví v ceně výrobku.

Malování a výtvarná činnost mě baví od dětství. V malování jsem samouk, naučila jsem se praxí a nechávám se vést intuicí a citem pro krásné věci. 

Od roku 2002 se prohloubila moje touha po malování, které mi pomáhá jako odreagování a relax.

Obdivuji obrazy krajinářů 18.-19. století - John Constable, Thomas Gainsborough, či hodnověrné obrazy měst Giovanniho Antonia Cannala, zvaného Canaletto nebo německý romantismus v malířském díle Caspara Davida Friedricha či krajiny Clauda Lorraina ze 17. století. Fascinuje mě grafika a kresba M. C. Eschera. Z českých umělců je to Mikoláš Aleš, Max Švabinský nebo Jakub Schikaneder.

Vyzkoušela jsem různé techniky - akvarel, akryl, tempera, suchý i olejový pastel, tužka, pastelky. A mou oblíbenou technikou se stal akvarel, perokresba, kresba tužkou a kolorovaná kresba.

Tématem mých obrazů jsou krajina, různé přírodní motivy, zejména stromy nebo se nechám inspirovat architekturou, posvátnou geometrií a světem kolem nás. Po určitou dobu jsem se zabývala naivním uměním, které je pro radost či pouhé pousmání pro diváka.

Dopis

Obrazy prodávám bez rámu, pokud není výslovně uvedeno.  Případně může být foto-ukázka s rámem, což je pouze pro představu diváka, jak by mohl obraz vypadat po zarámování.

Paleta

Své vybrané obrazy příležitostně vydávám formou kalendářů nebo i pohlednic, které uveřejňuji na Fleru v mé sekci "Kalendáře" a "Přání".

Způsob dopravy
Prostřednictvím České pošty, doporučeně, na dobírku, obyčejně, případně přes zásilkovnu, balíkovnu. Pokud požadujete zaslat zboží expresně, balík do ruky, na poštu, napište prosím (samozřejmě počítejte s navýšením poštovného). Zboží vloženo do dárkové krabičky, vhodného obalu, obrazy v kartonovém obalu. Balení - papírová krabice, obálka, bublinková folie. Poštovné dle Poštovního sazebníku - cena uvedena u každého zboží.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Lenachra

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--