Domů Profil prodejce š.m.i.k
Soňa Drdlíková
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Brno, ČR
  • 6986 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1047) 100%
Nadšenci: 2078
Aktivita: aktivní
Prodáno: 6986
Registrace: 12.7.2011
Město: Brno
Stát: ČR
Důležitá informace: AKCE: Po celý květen můžete ušetřit na poštovném při zvolení BALÍKOVNY NA ADRESU (poštovné za 48 Kč)

š.m.i.k

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítejte v obchůdku se zbožím, co se "vždycky hodí".
Zaměřila jsem se na vlastnoručně vyráběná linorytová razítka a tvoření tohoto druhu mě opravdu baví. Naprosto mě fascinuje okamžik otisknutí hotového razítka. Je pro mě odměnou za mnoho hodin práce (od vytváření návrhu – prvotní kresby, překreslení šablony až po vyrytí a nalepení razítka na dřevo, které si už většinou také řežu a brousím sama).
Pokud se rozhodnete pro zakoupení mého razítka, prostudujte si prosím doporučení ohledně používání razítkovacích barev. Dosáhnete pak opravdu krásného otisku.

Razítka z mé dílny používají k tisku také prodejci zde na Fléru:
- na papír (dopisy, alba, přání...) tiskne LidkaM a vytváří tak krásná přání...
- na textil například dobrá trefa...
- na keramiku...
- krásně vypadají také otisky do mýdel při jejich výrobě...

V nabídce naleznete i ručně vyrobená přáníčka k svátku, narozeninám,  blahopřání k narození dítka nebo gratulaci ke svatbě Mrkající. Na jejich výrobu také používám vlastní razítka anebo maluji akvarelovými pastelkami, objevíte i přáníčka s rozetkami z čajových sáčků, mixed media přání. No a pak obohacuji svoji nabídku ještě o ubrousky (vhodné na decoupage), kterými lze kreativně dotvořit vlastní výrobky anebo ozdobit dopisy, fotoalba, bločky, zkrátka cokoli.

image

POKUD NAKOUPÍTE SOUČASNĚ ŠPERK v mém druhém obchůdku Sonka-dr nebo ve spřáteleném obchůdku u Bijioux platíte pouze jedno poštovné. Určitě mi pak napište do poznámky objednávky, že objednáváte také šperk, abych to nepřehlédla.

Více o mně se můžete dozvědět z natáčení Fler TV a také v profilu Sonka-dr.

do obchůdku sonka-dr

  Jsem členem IGLOO gangu.

Razítka vyrábím dvěma technikami:

LINORYTOVÁ RAZÍTKA jsou vyráběna výhradně ručně pomocí rydel. Požadovaný motiv přenesu zrcadlově na náhražku linolea (používám gumovou hmotu o síle 3 mm) a poté rydly a dlátky postupně odstraňuji veškerou hmotu, která se nemá otisknout. Výsledkem je neprůhledné gumové razítko, které pak lepím na dřevo.
Kvůli ručnímu rytí je každé razítko tak trochu originál, protože naprosto stejně každý kus vyrýt nelze, linky mohou být mírně zvlněné, text s drobnými nerovnostmi. To všechno je ale nenapodobitelným a originálním kouzlem ruční práce.

Při výrobě malých razítek, razítek s většími detaily, případně drobnými texty apod. používám techniku OSVITU POLYMERU. Technika spočívá ve strojovém osvícení tekutého polymeru UV zářením. Zjednodušeně: UV záření vytvrdí plochu polymeru, která se má otisknout, zbytek polymeru zůstává tekutý a vymyje se. Výsledkem je čiré razítko, které posléze nalepím na dřevo.
Tato razítka mají pravidelné obrysy textů a lze jimi vytvořit i menší motivy, které ručně nejsem schopna vyrýt.

K tisku doporučuji malé barevné razítkovací polštářky výrobce Heyda a Aladine. Velmi dobře tisknou také podušky Archival Ink a ColorBox.


 

 

 

 

Razítkovací polštářky jsou k dostání u prodejců zde na fleru, ale také v různých výtvarných a kreativních potřebách, na internetu v e-shopech s papírovým tvořením. Zakoupit je můžete v široké škále barev, cenově jsou dostupné (cca 12 Kč za polštářek) a hlavně mají opravdu krásný otisk.
Použitím několika barevných odstínů lze vytvořit moc krásný stínovaný otisk. Vždy nanášejte barvu od nejsvětlejší po nejtmavší.

Pokud potiskujete jakýkoli papír (obálky, apod.), je dobré potiskovaný materiál podložit ještě několika čistými papíry, aby se plocha otisku změkčila. Razítko se tak krásněji otiskne.

NEDOPORUČUJI používat klasickou českou razítkovací barvu bez oleje, kterou musíte sami nanášet na podušky. Na razítka velmi špatně chytá a pokud s razítkováním nemáte zkušenosti, získání solidního otisku je opravdu nadlidským výkonem. Otisky jsou povětšinou nepřesné a rozmazané a pořizovací cena barvy a podušky není tak přátelská jako u razítkovacích polštářků.

K čištění razítek lze použít vlhčené ubrousky, navlhčenou textilii - můžete přidat i kapku jakéhokoli čističe na PVC, linolea. Velmi dobrou zkušennost mám s použitím lihem navlhčeného hadříku. Razítka určitě nemáčejte ve vodě.

Způsob dopravy
Zboží zasílám pečlivě zabalené DOPORUČENĚ prostřednictvím České pošty cca do 10-ti dnů po obdržení platby na účet.

Je také možné se domluvit na OSOBNÍM PŘEDÁNÍ zboží v Brně Kohoutovicích, po předchozím přijetí platby na účet (platbu v hotovosti nepřijímám). Samozřejmě tak ušetříte na poštovném (pak Vás jen poprosím o napsání poznámky buď do objednávky anebo vnitřní poštou).

NA DOBÍRKU ZBOŽÍ NEODESÍLÁM.

Fakturu vystavuji ke každé objednávce a je možno si ji stáhnout ve Vašich objednávkách. Pokud požadujete zaslat vytištěnou fakturu zároveň se zásilkou, napište mi to prosím do poznámky při objednávce.

Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od š.m.i.k

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--