Domů Profil prodejce SvíčkyM
Marcela Plevová
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Jeseník, ČR
  • 947 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (91) 100%
Nadšenci: 249
Aktivita: aktivní
Prodáno: 947
Registrace: 3.7.2019
Město: Jeseník
Stát: ČR

SvíčkyM

/ Prodávající
Novinky
954114
15.6.2021 Všechny čajomilce a obdivovatele krásných fotek zvu k přehlídce hrnků a hrníčků, šálků a konviček s čajovým oparem :-) Nová panteří soutěž tentokrát v MAGu: https://www.fler.cz/magaz...

Vítejte na mém profilu s originálními svíčkami z palmového vosku.

Při výrobě svíček z palmového vosku je výsledek vždy jedinečný a neopakovatelný. Každý výrobek je originálem. V určité fázi výroby začne žít svým vlastním životem, takže vždy s napětím očekávám výsledek. Ale to je na tom právě to nejkrásnější. Palmový vosk je 100% přírodním materiálem, bez jakýchkoliv chemických přísad a ropných derivátů. Svíčky z palmového vosku jsem si zamilovala zejména pro zvláštní krystalické obrazce, podobné ledovým květům, které tento vosk na svíčkách vytváří. Při jejich hoření zase vzniká krásná krajková krusta.

Informace o udržitelné produkci vosku, který používám k výrobě, naleznete na záložce EKOLOGIE.

Ale občas v mé nabídce naleznete také parafínové svíčky, protože některé mé výtvarné nápady z palmového vosku zrealizovat nejdou, jeho vlastnosti jsou prostě jiné... Například vysoký lesk. Parafínové svíčky odlévám ze směsi velmi kvalitních parafínů, díky tomu jsou velmi tvrdé a lesklé.

Svíčka "v akci" na Cestách k sobě :-)

Pokud si z mé nabídky vyberete svíčku v určité barvě ale měli byste zájem o jinou velikost či tvar, neváhejte mě kontaktovat vnitřní poštou.

Rovněž mě kontaktujte v případě požadavku na větší počet svíček ve vybrané barvě, než je aktuálně v nabídce k dispozici.

Mé výrobky nabízím nyní již na třech profilech.

Na profilu Marcela Plevová najdete mé originální ručně malované hedvábí a různé výrobky z něj. Kromě šátků a šálů také šaty, sukně, tuniky, kravaty a podobně.

Na profilu AteliérM jsou výrobky, k jejichž vytvoření jsem nepoužila ani vosk ani hedvábí, především kresby, malby, grafiky... Při nákupu zboží současně z různých profilů zašlu dohromady za jedno poštovné.

 

 

Většina svíček na mých stránkách je vyrobena z palmového vosku, který je čistě přírodní, stejně jako vosk včelí. Je to 100% ztužený přírodní olej bez jakýchkoliv chemických přísad, neobsahuje petrolej ani žádné ropné deriváty. Svíce z něj hoří čistě, bez zápachu. Hoří až trojnásobně déle než svíčky vyrobené z tradičního parafinu. Produkuje mnohem méně sazí než parafín, čadí až o 90% méně a svíce z něj jsou tedy vhodnější i pro alergiky. S použitím bavlněného knotu se jedná o 100% přírodní produkt. Svíčky z palmového vosku se odlévají většinou ručně. Jedná se o krystalický materiál, kresba krystalů na povrchu připomíná ledové květy a nikdy se neopakuje. Každá svíce je tak originálem. Při správné tloušťce knotu svíčka při vyhořívání vytváří velmi dekorativní, jakoby krajkový okraj (ukázky na titulní stránce). K výrobě svíček používám vosk původem z Malajsie.

Při zapálení svíčky se aktivuje, uvolňuje a zintenzivňuje její barva a vibrační síla. Zatímco hoří, její barva vyzařuje do okolí a působí na všechny přítomné. Proto se svíčky používají často k léčebnému působení. Jejich barva má stejné terapeutické účinky jako jiné barvy věcí a světla kolem nás. Před zapálením svíčky je dobré vložit do ní pozitivní záměr (přání) a jeho obsah si vizualizovat. Svíčku umístíme na podložku s dostatečným objemem pro případné zachycení celého obsahu. Při použití pro terapeutické účely se stává, že svíčka pod náporem energií řešeného problému rychle vyteče. Vosk pak necháme ztuhnout a celý obsah vyhodíme. Nezkoušejte vyteklý vosk na něco použít, nebo z něj vyrobit další svíci. Obsahuje energie, emoce a různé disharmonické součásti řešeného tématu, které by se mohly uvolnit. Pokud svíčku zapálíte s nějakým konkrétním záměrem, při dalším zapálení tento záměr již neměňte.
Svíčky jsou také výborným prostředkem pro energetické vyčištění prostoru. Pro tyto účely je nejúčinnější kombinace černé a bílé svíce, které se zapalují současně, případně svíce černobílá. Ochranné působení černé svíce je jedno z nejsilnějších. Bílá svíce je univerzální, je to symbol čistoty. Zesiluje účinky jakékoliv jiné svíčky, se kterou je společně zažehnuta a současně dokáže jakoukoliv barvu svíce nahradit. S její pomocí lze velmi dobře rozproudit energii.

Svíčky jsou neparfemované, nejedná se o vonné svíčky.

Bezpečnostní pokyny pro použití svíček:
- Nikdy nenechávejte svíčku hořet bez dozoru
- Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat
- Používejte ve větraných místnostech bez průvanu
- Svíčku umístěte rovně do stabilní polohy
- Nechávejte hořet jen na nehořlavých podložkách
- Nestavte svíčky těsně vedle sebe
- Knot před každým zapálením ustřihněte na délku 1 cm
- Se zapálenou svíčkou nehýbejte

V případě, že svíčka začne vytékat, uhaste ji a rovněž zastřihněte knot na délku cca 1 cm! (Tuto informaci zdůrazňuji, protože to málokdo ví a dělá - týká se veškerých svíček).


Nabízím také výrobu svíček pro výzdobu svatební tabule. Vzhledem k předpokládanému většímu počtu kusů na objednávku, termín dohodou podle množství. V případě zájmu zašlete prosím poptávku.

Na ukázku dvě svatební tabule vyzdobené mými svíčkami.

Jedna svatba lesní ...

a jedna noční

 A ještě jedna kuriozitka - svíčky občas dokážou být i poněkud strašidelné :D. Když si tak třeba zdřímnete při zapálené svíčce (což z bezpečnostních důvodů výše uvedených opravdu nedoporučuji) a necháte svíčku nekontrolovaně hořet, pak se vám může stát, že na vás po probuzení kouká tohle :D

Palmový olej a jeho deriváty jsou předmětem rozsáhlých debat, zejména souvislosti s odlesňováním pralesů kvůli rozšiřování palmových plantáží, ohrožování živočišných a rostlinných druhů. Nejvíce palmového oleje se zpracovává jako přísada do pohonných hmot (v roce 2018 v Evropě 53% celkové spotřeby dovezeného palmového oleje). Od roku 2021 je v EU toto využití zakázáno. Dále se používá zejména do kosmetických přípravků a potravin. A protože sem spadá i palmový vosk, přináším informace o udržitelné produkci vosku, který na výrobu svíček používám.

Vosk pochází od společnosti Britz Networks Sdn. Bhd. z Malajsie. Tato společnost je členem RSPO uskupení, které si dalo za cíl vytvořit podmínky pro udržitelnou výrobu palmového oleje při zachování stávajících území – tedy žádné další rozšiřování plantáží, zefektivnění výroby a pěstování apod. K tomu se Malajsie samotná zavázala k zachování lesů a pralesů alespoň na 50% celého jejich území.

Info ze stránek společnosti:

Britz Networks Sdn. Bhd. se specializuje na výzkum a vývoj a marketing rostlinného vosku v průmyslu výroby svíček. Od svého založení na konci devadesátých let jsme úspěšně vyvinuli řadu kreativních a inovativních produktů vynikající kvality. Jako dodavatel rostlinného vosku jsme více než ochotni integrovat a sdílet různé znalosti kromě udržování dobře vybudovaného vztahu s našimi zákazníky. To by měly být klíče ke vzájemnému úspěchu v globalizovaném podnikatelském prostředí. Naše vize „Váš spolehlivý dodavatel vosků“ je klíčovou hybnou silou našeho úspěchu v nepřetržitém poskytování vynikající hodnoty pro zákazníky. Naše hlavní výrobní závody s měsíční kapacitou kolem 2 500 metrických tun se nacházejí v blízkosti jednoho z hlavních přístavů s názvem Pasir Gudang Malajsie a také známého přístavu v Singapuru. Toto strategické umístění dále posílilo naši schopnost vytvářet vynikající hodnotu pro zákazníky z hlediska dodací lhůty.

Naše prohlášení o udržitelnosti

Společnost Britz se zavazuje získávat materiály pouze od dodavatelů, kteří podnikají eticky a zodpovědně. Tento závazek znamená pracovat pouze s dodavateli, kteří sdílejí základní hodnoty společnosti Britz, včetně transparentnosti dodavatelského řetězce a sociální odpovědnosti. Britz bere tento závazek jako důležitou součást našeho programu společenské odpovědnosti (CSR) a každodenních pracovních postupů.

Náš přístup

Naše podnikání je silně zakořeněno v průmyslu palmového oleje. Vzhledem k tomu uznáváme naši odpovědnost za zajištění toho, aby materiály v našem dodavatelském řetězci nepřispívaly k poškozování životního prostředí. Chápeme však omezení našeho dopadu jako středního operátora v oboru prosazování udržitelných postupů. Přijímáme pragmatický přístup k udržitelnosti a vynakládáme veškeré úsilí na ovlivňování našich dodavatelů, aby převzali osvědčené postupy pro sociální a environmentální udržitelnost.

Jednejte lokálně, myslete globálně

S jasným porozuměním tomu, kde v oboru stojíme, lze náš přístup k zavádění udržitelných postupů nejlépe popsat jako „jednat lokálně, myslet globálně“.

Úzce spolupracujeme s našimi dodavateli, abychom měli hmatatelný dopad na rozvoj místních komunit. Tváří v tvář omezeným zdrojům a přehlíženému průmyslem jako celkem, drobní zemědělci se snaží uvést udržitelnost do praxe a nemohou provádět vyčerpávající certifikace. To staví malé zemědělce do nešťastného postavení, pokud jde o udržitelnost. Upřednostňujeme naše zdroje a tlačíme naše dodavatele, aby se zapojili a pracovali s drobnými zemědělci v jejich okolí, aby propagovali a prakticky realizovali naši myšlenku udržitelnosti.

Britz úzce spolupracuje s naším partnerem v Indonésii, s nímž jsme vytvořili společný podnik, abychom získali zdroje od drobných vlastníků a aktivně je zapojili do jejich činností na vstupu. V současné době pochází alespoň 50% příspěvků našeho partnera od drobných zemědělců, kteří obvykle zdědí svou půdu. Tito zemědělci jsou obecně schopni nabídnout sklizeň pouze nejbližší rafinérii, přičemž to je jediný příjem pro rodinu. Vzhledem k jejich situaci si nemohou dovolit mezinárodně požadované certifikace. S trochou pomoci je však většina těchto zemědělců schopna provozovat tradiční zemědělství, které je v souladu s moderními udržitelnými postupy.

Podpora udržitelnosti

Britz se zavázala k podpoře vnitrostátní a mezinárodní organizace, jako jsou  RSPO ,  MPOB ,  MSPO  a ISPO v jejich úsilí o propagaci a zlepšení úrovně udržitelnosti účastníky ropného průmyslu palmového prostřednictvím certifikací i mimo něj.

Britz podporuje certifikovaný udržitelný palmový olej (CSPO) tím, že  je členem RSPO  od září 2010. Jako společnost se sídlem v Malajsii se vždy snažíme spolupracovat s místními vládními nebo průmyslovými orgány, jako jsou MPOB a MPOC, při poskytování našich praktických názorů na potenciál změny nebo nová opatření, která pomohou prosadit dlouhodobé a rozsáhlé prosazování udržitelných postupů v celém dodavatelském řetězci a v celém odvětví.

Díky naší přítomnosti v Malajsii a Indonésii jsme si vědomi skutečnosti, že ideální podmínky pro certifikaci udržitelnosti a výrobu materiálů CSPO podle požadavků RSPO zvyšují náklady na výrobky a jejich cenovou dostupnost v rozvojových zemích. Ačkoliv se dlouhodobě zasazujeme o úplné přijetí CSPO, podnikáme praktické kroky ve spolupráci s různými účastníky v oboru, abychom zajistili, že naše postupy podporují naše hodnoty, posilují rozvoj místních komunit a chrání životní prostředí.

 

 

Svíčky jsou zasílány v krabicích, zabalené jednotlivě do průhledného čirého celofánu a bublinkové folie, chráněné výplňovým materiálem. Obaly pro zaslání recykluji, snažím se chránit přírodu i vaši peněženku :-) .

V případě poškození obalu mě o této skutečnosti neprodleně informujte, rovněž přepravce.

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám Českou poštou jako balík do ruky, balík na poštu nebo doporučeně, je možné také využít doručení přes Zásilkovnu. Balné neúčtuji. U objednávek nad 2500,- Kč v tuzemsku poštovné zdarma, ale pouze u platby na účet, ne dobírkou. Přidána také Optimální doprava dle prodejce pro možnost zaslání Fler dopravou za 79,- Kč. Prozatím tento způsob nelze využít u platby dobírkou. Číslo účtu: KB 86-7668560237 / 0100, nebo Fio 2301079815 / 2010.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od SvíčkyM

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--