Domů Profil prodejce Marcela Plevová
Marcela Plevová
  • aktivní prodejce od r. 2016
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Jeseník, ČR
  • 2177 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (329) 100%
Nadšenci: 745
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2177
Registrace: 3.7.2016
Město: Jeseník
Stát: ČR

Marcela Plevová

/ Prodávající
Novinky
1080384
7.11.2023 Pokud se chcete pobavit, mrkněte do Magu na novou panteří soutěž Umění mystifikace :-) . Jsem si jistá, že tentokrát vám těch šest hlasů opravdu nebude stačit :D https://www.fler.cz/magaz...

Vítejte na mých stránkách s originálním ručně malovaným hedvábím a svíčkami z palmového vosku.

Proč právě tato kombinace?

Obě tyto činnosti mají z mého pohledu hodně společného. Při výrobě svíček z palmového vosku, stejně jako je tomu u malby na hedvábí, je výsledek vždy jedinečný a neopakovatelný.  Každý výrobek je originálem. Obojí si v určité fázi výroby začne žít svým vlastním životem, takže vždy s napětím očekávám výsledek. Ale to je na tom právě to nejkrásnější. A stejně, jako je palmový vosk 100% přírodním materiálem, bez jakýchkoliv chemických přísad a ropných derivátů, je i hedvábí  čistě přírodní  materiál, který se nedá nahradit žádnými umělými vlákny. Jeho vlastnosti, jako je jemnost, hebkost a lesk jsou prostě jedinečné a výrobkům z něj dávají určitou exkluzivitu. Svíčky z palmového vosku jsem si zase zamilovala zejména pro zvláštní krystalické obrazce, podobné ledovým květům, které tento vosk na svíčkách vytváří. A nejvíc ze všeho mě baví, jak u hedvábí, tak i u svíček, práce s barvami a jejich kombinacemi.

Všechny mé výrobky jsou originály, které vytvářím sama od návrhu až po finální výrobek. V případě, že budete mít zájem o některý z již prodaných výrobků, které mám stále v nabídce, je možné zhotovit podobný. Největší podobnosti lze dosáhnout u jednobarevných svíček, ale i u nich vzhledem k jedinečnosti vytvořených krystalických obrazců nejsou žádné dva kusy naprosto stejné.

Pro zpřehlednění nabídky jsem původní profil Hedvábí-svíčky rozdělila a založila samostatný profil SvíčkyM. Při nákupu zboží současně z více profilů zašlu dohromady za jedno poštovné.

Na mém třetím profilu, AteliérM, nabízím své výrobky, k jejichž vytvoření jsem nepoužila ani vosk ani hedvábí, především kresby, malby, grafiky...

Na tomto profilu (Marcela Plevová) najdete ručně malované hedvábné oděvy ...

ručně malované hedvábné šátky a šály...

ale i další doplňky, jako kravaty, polštářky, nebo třeba hedvábné spony.

 

Vysněné zázemí pro moje tvoření, které už tedy v současné době vypadá poněkud více "pracovně" . No, je to zkrátka ateliér :-)

ateliér

 

Ochrana osobních údajů

Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží. Poskytnutí těchto údajů je nevyhnutelné pro uzavření smlouvy se zákazníkem a vyřízení objednávky.

Přírodní hedvábí se od syntetických vláken odlišuje svou specifickou jemností, hebkostí a jedinečným leskem,  který dává vyniknout jeho barvám. Má také výborné absorpční a termoizolační vlastnosti,  díky kterým v zimě hřeje a v létě naopak chladí.  Je nejpevnější, nejpružnější  a současně nejjemnější z přírodních tkanin. Má extrémně jemnou a hladkou strukturu vláken. Hedvábí je proteinové vlákno, což znamená, že je chemicky velmi podobné lidské pokožce.  Z tohoto důvodu nevyvolává žádné nežádoucí reakce, je nejvíce hypoalergenní ze všech tkanin. Jeho dotek je velmi příjemný a výrobky z něj jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Podle čínských lékařů má velice příznivý vliv na regeneraci kožních buněk.

V mém e-shopu naleznete šátky a šály vyrobené převážně z lehkého, jemného a splývavého  Ponge 5, nebo průsvitného šifonu. Nebo také šátky ušité z hedvábného twillu, ručně obroubené. Zde se jedná se o hedvábí s vyšší gramáží tkané keprovou vazbou, vytvářející charakteristické šikmé řádky. Šátek je objemnější, materiál je při běžném použití velmi odolný. Na šaty je použito hedvábí Habotai 8 nebo 10 se silnější gramáží, nežli Ponge. K barvení používám barviva s parní fixací, které proniknou dovnitř vlákna a zachovávají všechny vlastnosti hedvábí, tedy jeho jemnost a lehkost.  U každého z výrobků je uvedeno, z jakého materiálu byl vyroben a způsob barvení.

Údržba hedvábí
Pro zachování vlastností hedvábí, jeho jemnosti a lesku a co nejdelší udržení životnosti výrobku dodržujte prosím tyto pokyny pro jeho údržbu:
- hedvábí perte výhradně ručně v mírně teplé vodě, cca 30 stupňů
- nepoužívejte k praní  žádné chemické prostředky, pouze trochu jemného šamponu nebo mýdla
- nestřídejte teplotu vody a dlouze nemáčejte
- při posledním máchání můžete přidat pár kapek aviváže, které hedvábí změkčí
- pro zachování sytosti barev lze přidat při máchání trochu octa
- vyprané hedvábí jemně vymačkejte v ručníku bez kroucení
- žehlete ještě vlhké, teplota žehličky může být mírně vyšší, než je teplota na hedvábí
- žehlete po rubové straně, zvláště u výrobků s konturami, podložte bavlněnou tkaninou
- nežehlete na vysokou teplotu s použitím páry!
- hedvábný výrobek uchovávejte na místě, kde na něj nebude svítit slunce, aby nedocházelo k vyblednutí barev
- hedvábný výrobek je lepší uchovávat vyvěšený, nežli složený

  Pár nápadů, jak uvázat šál
 


Hedvábné šátky a šály jsou baleny v dárkové krabičce z vlnité lepenky s průhledem v barvě dle momentální nabídky.
Zasílám je zabalené v kartonu, aby nedošlo k poškození krabičky. Obaly pro zaslání recykluji, snažím se chránit přírodu i vaši peněženku :-)
V případě poškození obalu mě o této skutečnosti neprodleně informujte, rovněž přepravce.


 

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám Českou poštou jako balík do ruky, balík na poštu nebo doporučeně, je možné také využít doručení přes Zásilkovnu. Hedvábné šátky je možno zaslat jako doporučené psaní v případě objednávky maximálně dvou kusů šátků, u oděvů to z důvodu vyšší ceny není možné. Balné neúčtuji. U objednávek nad 3500,- Kč v tuzemsku poštovné zdarma, ale pouze u platby na účet, ne dobírkou. Číslo účtu: KB 86-7668560237 / 0100, nebo Fio 2301079815 / 2010.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Zboží

Další zboží od Marcela Plevová

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--