Domů Profil prodejce Marcela Plevová
Marcela Plevová
  • aktivní prodejce od r. 2016
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Jeseník, ČR
  • 1805 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (299) 100%
Nadšenci: 705
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1805
Registrace: 3.7.2016
Město: Jeseník
Stát: ČR
Důležitá informace: Vážení zákazníci, z důvodu velkého množství vánočních objednávek je možné mírné zdržení s odesláním, aktuálně v rámci 1-2 dnů. V případě, že potřebujete rychlé dodání, kontaktujte mě prosím.

Marcela Plevová

/ Prodávající
Novinky
1030444
30.10.2022 Nestejní vyrazili do lesa na houby a zde se můžete pokochat fotkami výrobků, sem tam i společně s houbovými úlovky https://www.fler.cz/magaz...

Vítejte na mých stránkách s originálním ručně malovaným hedvábím a svíčkami z palmového vosku.

Proč právě tato kombinace?

Obě tyto činnosti mají z mého pohledu hodně společného. Při výrobě svíček z palmového vosku, stejně jako je tomu u malby na hedvábí, je výsledek vždy jedinečný a neopakovatelný.  Každý výrobek je originálem. Obojí si v určité fázi výroby začne žít svým vlastním životem, takže vždy s napětím očekávám výsledek. Ale to je na tom právě to nejkrásnější. A stejně, jako je palmový vosk 100% přírodním materiálem, bez jakýchkoliv chemických přísad a ropných derivátů, je i hedvábí  čistě přírodní  materiál, který se nedá nahradit žádnými umělými vlákny. Jeho vlastnosti, jako je jemnost, hebkost a lesk jsou prostě jedinečné a výrobkům z něj dávají určitou exkluzivitu. Svíčky z palmového vosku jsem si zase zamilovala zejména pro zvláštní krystalické obrazce, podobné ledovým květům, které tento vosk na svíčkách vytváří. A nejvíc ze všeho mě baví, jak u hedvábí, tak i u svíček, práce s barvami a jejich kombinacemi.

Všechny mé výrobky jsou originály, které vytvářím sama od návrhu až po finální výrobek. V případě, že budete mít zájem o některý z již prodaných výrobků, které mám stále v nabídce, je možné zhotovit podobný. Největší podobnosti lze dosáhnout u jednobarevných svíček, ale i u nich vzhledem k jedinečnosti vytvořených krystalických obrazců nejsou žádné dva kusy naprosto stejné.

Pro zpřehlednění nabídky jsem pro svíčky založila samostatný profil SvíčkyM

Na mém třetím profilu, AteliérM, nabízím své výrobky, k jejichž vytvoření jsem nepoužila ani vosk ani hedvábí, především kresby, malby, grafiky... Při nákupu zboží současně z více profilů zašlu dohromady za jedno poštovné.

Na tomto profilu (Marcela Plevová) najdete ručně malované hedvábné oděvy ...

ručně malované hedvábné šátky a šály...

ale i další doplňky, jako kravaty, polštářky, nebo třeba hedvábné spony.

 

Vysněné zázemí pro moje tvoření, které už tedy v současné době vypadá poněkud více "pracovně" . No, je to zkrátka ateliér :-)

ateliér

 

Ochrana osobních údajů

Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží. Poskytnutí těchto údajů je nevyhnutelné pro uzavření smlouvy se zákazníkem a vyřízení objednávky.

Přírodní hedvábí se od syntetických vláken odlišuje svou specifickou jemností, hebkostí a jedinečným leskem,  který dává vyniknout jeho barvám. Má také výborné absorpční a termoizolační vlastnosti,  díky kterým v zimě hřeje a v létě naopak chladí.  Je nejpevnější, nejpružnější  a současně nejjemnější z přírodních tkanin. Má extrémně jemnou a hladkou strukturu vláken. Hedvábí je proteinové vlákno, což znamená, že je chemicky velmi podobné lidské pokožce.  Z tohoto důvodu nevyvolává žádné nežádoucí reakce, je nejvíce hypoalergenní ze všech tkanin. Jeho dotek je velmi příjemný a výrobky z něj jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Podle čínských lékařů má velice příznivý vliv na regeneraci kožních buněk.

V mém e-shopu naleznete šátky a šály vyrobené převážně z lehkého, jemného a splývavého  Ponge 5, nebo průsvitného šifonu. Nebo také šátky ušité z hedvábného twillu, ručně obroubené. Zde se jedná se o hedvábí s vyšší gramáží tkané keprovou vazbou, vytvářející charakteristické šikmé řádky. Šátek je objemnější, materiál je při běžném použití velmi odolný. Na šaty je použito hedvábí Habotai 8 nebo 10 se silnější gramáží, nežli Ponge. K barvení používám barviva s parní fixací, které proniknou dovnitř vlákna a zachovávají všechny vlastnosti hedvábí, tedy jeho jemnost a lehkost.  U každého z výrobků je uvedeno, z jakého materiálu byl vyroben a způsob barvení.

Údržba hedvábí
Pro zachování vlastností hedvábí, jeho jemnosti a lesku a co nejdelší udržení životnosti výrobku dodržujte prosím tyto pokyny pro jeho údržbu:
- hedvábí perte výhradně ručně v mírně teplé vodě, cca 30 stupňů
- nepoužívejte k praní  žádné chemické prostředky, pouze trochu jemného šamponu nebo mýdla
- nestřídejte teplotu vody a dlouze nemáčejte
- při posledním máchání můžete přidat pár kapek aviváže, které hedvábí změkčí
- pro zachování sytosti barev lze přidat při máchání trochu octa
- vyprané hedvábí jemně vymačkejte v ručníku bez kroucení
- žehlete ještě vlhké, teplota žehličky může být mírně vyšší, než je teplota na hedvábí
- žehlete po rubové straně, zvláště u výrobků s konturami, podložte bavlněnou tkaninou
- nežehlete na vysokou teplotu s použitím páry!
- hedvábný výrobek uchovávejte na místě, kde na něj nebude svítit slunce, aby nedocházelo k vyblednutí barev
- hedvábný výrobek je lepší uchovávat vyvěšený, nežli složený

  Pár nápadů, jak uvázat šál
 

Všechny svíčky na mých stránkách jsou vyrobeny z palmového vosku, který je čistě přírodní, stejně jako vosk včelí. Je to 100% ztužený přírodní olej bez jakýchkoliv chemických přísad, neobsahuje petrolej ani žádné ropné deriváty. Svíce z něj hoří čistě, bez zápachu. Hoří až trojnásobně déle než svíčky vyrobené z tradičního parafinu. Produkuje mnohem méně sazí než parafín, čadí až o 90% méně a svíce z něj jsou tedy vhodnější i pro alergiky. S použitím bavlněného knotu se jedná o 100% přírodní produkt. Svíčky z palmového vosku se odlévají většinou ručně. Jedná se o krystalický materiál, kresba krystalů na povrchu připomíná ledové květy a nikdy se neopakuje. Každá svíce je tak originálem. Při správné tloušťce knotu svíčka při vyhořívání vytváří velmi dekorativní, jakoby krajkový okraj (ukázky na titulní stránce). K výrobě svíček používám vosk původem z Malajsie.

Při zapálení svíčky se aktivuje, uvolňuje a zintenzivňuje její barva a vibrační síla. Zatímco hoří, její barva vyzařuje do okolí a působí na všechny přítomné. Proto se svíčky používají často k léčebnému působení. Jejich barva má stejné terapeutické účinky jako jiné barvy věcí a světla kolem nás. Před zapálením svíčky je dobré vložit do ní pozitivní záměr (přání) a jeho obsah si vizualizovat. Svíčku umístíme na podložku s dostatečným objemem pro případné zachycení celého obsahu. Při použití pro terapeutické účely se stává, že svíčka pod náporem energií řešeného problému rychle vyteče. Vosk pak necháme ztuhnout a celý obsah vyhodíme. Nezkoušejte vyteklý vosk na něco použít, nebo z něj vyrobit další svíci. Obsahuje energie, emoce a různé disharmonické součásti řešeného tématu, které by se mohly uvolnit. Pokud svíčku zapálíte s nějakým konkrétním záměrem, při dalším zapálení tento záměr již neměňte.
Svíčky jsou také výborným prostředkem pro energetické vyčištění prostoru. Pro tyto účely je nejúčinnější kombinace černé a bílé svíce, které se zapalují současně, případně svíce černobílá. Ochranné působení černé svíce je jedno z nejsilnějších. Bílá svíce je univerzální, je to symbol čistoty. Zesiluje účinky jakékoliv jiné svíčky, se kterou je společně zažehnuta a současně dokáže jakoukoliv barvu svíce nahradit. S její pomocí lze velmi dobře rozproudit energii.

Svíčky jsou neparfemované, nejedná se o vonné svíčky.

Bezpečnostní pokyny pro použití svíček:
- Nikdy nenechávejte svíčku hořet bez dozoru
- Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat
- Používejte ve větraných místnostech bez průvanu
- Svíčku umístěte rovně do stabilní polohy
- Nechávejte hořet jen na nehořlavých podložkách
- Nestavte svíčky těsně vedle sebe
- Knot před každým zapálením ustřihněte na délku 1 cm
- Se zapálenou svíčkou nehýbejte

V případě, že svíčka začne vytékat, uhaste ji a rovněž zastřihněte knot na délku cca 1 cm! (Tuto informaci zdůrazňuji, protože to málokdo ví a dělá - týká se veškerých svíček).

Nabízím také výrobu svíček pro výzdobu svatební tabule. Vzhledem k předpokládanému většímu počtu kusů na objednávku, termín dohodou podle množství. V případě zájmu zašlete prosím poptávku. Na ukázku dvě svatební tabule vyzdobené mými svíčkami.

Jedna svatba lesní ...

... a jedna noční:

 A ještě jedna kuriozitka - svíčky občas dokážou být i poněkud strašidelné :D. Když si tak třeba zdřímnete při zapálené svíčce (což z bezpečnostních důvodů výše uvedených opravdu nedoporučuji) a necháte svíčku nekontrolovaně hořet, pak se vám může stát, že na vás po probuzení kouká tohle :D


Hedvábné šátky a šály jsou baleny v dárkové krabičce z vlnité lepenky s průhledem v barvě dle momentální nabídky.
Zasílám je zabalené v kartonu, aby nedošlo k poškození krabičky. Obaly pro zaslání recykluji, snažím se chránit přírodu i vaši peněženku :-)
V případě poškození obalu mě o této skutečnosti neprodleně informujte, rovněž přepravce.


 

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám Českou poštou jako balík do ruky, balík na poštu nebo doporučeně, je možné také využít doručení přes Zásilkovnu. Hedvábné šátky je možno zaslat jako doporučené psaní (tento způsob dopravy doporučuji, doručení je nejrychlejší a nejlevnější), u oděvů to z důvodu vyšší ceny není obvykle možné. Balné neúčtuji. U objednávek nad 2500,- Kč v tuzemsku poštovné zdarma, ale pouze u platby na účet, ne dobírkou. Přidána také Optimální doprava dle prodejce pro možnost zaslání Fler dopravou za 79,- Kč. Prozatím tento způsob nelze využít u platby dobírkou. Číslo účtu: KB 86-7668560237 / 0100, nebo Fio 2301079815 / 2010.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Zboží

Další zboží od Marcela Plevová

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--