Menu
--
Domů Profil prodejce Yahoodka.
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Vlašim, ČR
  • 427 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (46) 100%
Nadšenci: 366
Aktivita: aktivní
Prodáno: 427
Registrace: 18.7.2011
Město: Vlašim
Stát: ČR

Yahoodka.

/ Prodávající
Novinky

 

DRÁT = je kovový útvar válcovitého tvaru velmi malého průměru, u kterého je poměr délky výrazně větší. Drát má velkou ohebnost.

Drát se vyrábí tažením v drátovnách. Tenčí dráty se vyrábí z drátů silnějších protahováním přes zužující se otvory v ocelové desce. Dráty s průměrem nad 5 mm se vyrábí válcováním.

Používá se k výrobě: drátěných pletiv, drátěných lan A PŘI VÝROBĚ DRÁTOVANÝCH DEKORACÍ.

Zdroj: Wikipedia.cz

 

Dráteník je osoba zabývající se řemeslnou činnost zvanou drátenictví. I když lidstvo zná a používá drát již od pravěku, zrodilo se klasické drátenické řemeslo až v 16. století na Slovensku.

Drát se rovněž používal na zpevnění kuchyňského nádobí (keramiky, hlína), jako prevence před rozbitím. Nebo naopak byla-li nějaká nádoba rozbita, dráteník tuto nádobu slepil směsí vody a mouky a následně odrátoval. Největší rozmach drátenictví byl zaznamenán na konci 19. a začátku 20. století. Po skončení první světové války drátenictví začalo postupně upadat a bylo vytlačováno průmyslovou výrobou, která byla mnohem levnější. V padesátých letech 20. století drátenictví úplně zaniklo.

V posledním období se opět dostalo drátenické řemeslo do širšího povědomí, ovšem tradiční drátenictví je v současnosti nahrazováno drátenickým šperkařstvím.

Z drátu se začaly vyrábět předměty denní potřeby jak do kuchyně (cedníky, naběračky, košíky apod.), součásti šatníků (různé věšáky, háčky apod.) tak i třeba pasti na myši a nebo různé dekorativní prvky (rámy zrcadel, ozdobné kraje talířů apod.).

Zdroj: Wikipedia.cz

Jak jste se už nejspíš dovtípili, zasvětila jsem tento profil Drátenictví. Vyrábím jednoduché a zajímavé drátované dekorace, některé výrobky jsou také zkombinované s několika dalšími materiály - hlína, vlna, sklo, dřevo atd.

Na mém druhém profilu Yahoodka22 nabízím malované sklo, plstěné šperky a fotogorafie. Na profilu OJ nabízí své dřevěné výtvory můj taťka Olda.

Přeji hezký den

Yahoodka

Děkuji, že se vracíte - více fotek od spokojených zákazníků naleznete v záložce Spokojení zákazníci.

Díky Fler.cz jsem poznala (i osobně) spoustu skvělých lidí, zejména tyto: Jaroslava Dovcová, ByRadka, Dagmart, Marabu, Petrule, Maru239Maru, 2222, Marie239, AYAYA, Fola, Tvída, Kaaj, Jolanta Design nebo AntikA.

 

RÁDA BYCH VÁM PŘEDSTAVILA NEZISKOVOU ORGANIZACI - SPOLEK FAKT-UM, O. S., KTERÉHO JSEM SOUČÁSTÍ. NAŠE HLAVNÍ CÍLE JSOU: Sdružování osob s chutí do tvoření. Předvádění a šíření info o řemeslech. Podpora a propagace řemeslníků a tvůrců. Organizace jarmarků a trhů s rukodělnými výrobky.

NAJDETE NÁS NA WEBU - fakt-um NEBO NA FB.
HLEDÁME NOVÉ A ŠIKOVNÉ TVŮRCE Z VLAŠIMSKA A BENEŠOVSKA S ORIGINÁLNÍMI ŘEMESLNÝMI TECHNIKAMI, kteří by se zúčastňovali námi pořádaných prodejních akcí, kreativních dní i tvořivých dílniček. Kontaktujte mne zde nebo zajděte do místního klubu.

Jsem ráda, že jsou moji zákazníci spokojeni a že se vrací. Zde je několik referencí.

Rej motýlů

Oslava 40

Svatba - použití mých stojánků, foto a organizace Graphite Studio.

A zde jedno zabydlené stínidlo

Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Yahoodka.

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím