Domů Zboží Od LENKA BLAZA

Větev Frňákovníku

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Česká pošta - balík doporučený300 Kč
Možnosti platby
PayPalPayPal

Další zboží od LENKA BLAZA

Katalogové č.: 8976373
Zobrazení: 557x
Vloženo: 30.10.2017
Počet srdcí: 85x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.

Výrobek vznikl v rámci meziklubového klání MaŘeNa, na ročníkové téma Mařena Film Fest 2017. V tomto kole na téma: Fimfárum Jana Wericha aneb Pohádka na dobrou noc. 

Soutěžím za klub MaŘeNa - KOVářova kobyla.
V tomto Flerboxu najdete všechny naše soutěžní výrobky.
Hlasovací blog  

______________________________

Tři veteráni

„Je váš."  "A kdyby přišli bratříčkové, žže na ně čekám pod frňákovníkem!" „Kdeže?"  "Jako datlovník nebo fíkovník, tak frňákovník." "Oni vědí, kde," a zmizel v lese.

Pokud někdy někdo viděl na vlastní oči Frňákovník, dá mi jistě za pravdu, že přesně takhle vypadá. Má zlaté listy, roztodivné větvičky a čarovné plody. Plodí celoročně, proto na jeho větvích můžete spatřit jak nově rostoucí a klubající se plody, tak i plody zralé, jen jen je utrhnout.

Plody Frňákovníku sice vypadají jako hruško-jablíčka, ale nezasvěcenému člověku svou pravou tvář hned tak nepředvedou. Maskují se totiž za různé jiné plody, aby je nepoznal ten, který to s Frňákovníkem nemyslí dobře a má zlé úmysly. Tak to je a ne jinak.

__________________________________

Autorský náhrdelník  z kolekce NATURE, vyrobený technikou měkkého pájení cínem s ručně odlitými rostlinnými motivy z mosazi, které byly vyrobeny mnou technikou odlévání do ztraceného vosku.

Náhrdelník má rozměry 14,5 x 20 cm. Otevřená obruč, dá se částečně tvarovat podle potřeby, obruč je pružná. Nasazuje se zezadu přes krk, nikoliv přes hlavu.

Cínové výrobky slouží ke zdobení, jsou to předměty pro dekorativní účely. Nedoporučuji se s nimi sprchovat, či v nich spát, zachovají si pak svou krásu. Při přímém styku s parfémem mohou měnit barvu, zvláště ty patinované. Pro ošetření doporučuji občas jemně potřít olivovým olejem a jen lehce přeleštit buď vatou určenou k čištění drahých kovů a nebo mikrovláknovou utěrkou.

Mosaz je slitina mědi a zinku. Mosaz se používá již od starověku (1000 př. n. l.), tehdy ale jen ve velmi omezeném množství, protože ji bylo těžké vyrobit. Vyráběla se žíháním mědi s oxidem zinečnatým na dřevěném uhlí. Zinek se vyredukoval jako pára a rozpouštěl se v mědi. Mosaz byla velmi drahá, používala se na výrobu mincí a šperků. 

Bližší informace o ošetřování a péči o šperky najdete ZDE

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--