Domů Profil prodejce Little Finger
  • aktivní prodejce od r. 2016
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Bílovice nad Svitavou, ČR
  • 2523 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (284) 100%
Nadšenci: 1383
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2523
Registrace: 14.8.2016
Město: Bílovice nad Svitavou
Stát: ČR

Little Finger

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Rozhovor FlerMAG od lucie.bed v Osobnosti | 6.6.2018

Little Finger: Děti bychom měli učit estetice již od raného věku

Dnešní rozhovor přinášíme se sympatickou Janou, původní profesí grafickou designérkou, která je právě na mateřské dovolené. Chuť k tvorbě ale neztratila, naopak! Využila inspiraci, kterou jí rodičovství přineslo, a vrhla se na výrobu hraček pro děti. Hračky od Little Finger stojí za to vyzkoušet!

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Pod značkou Little Finger se skrývá anglický překlad mého příjmení. Jmenuji se Jana Malíková a jsem grafická designérka na mateřské dovolené. Vystudovala jsem vysokou, uměleckou školu, obor grafický design. Po narození syna jsem neztratila chuť k tvorbě, ale nasměrovala jsem ji více k dětem. Potvrzuji pravdivost rčení, že osobní prožitky se projevují i v samotné tvorbě.

Jak jste se dostala k tvoření?
Hlavní podnět k vytvoření didaktických, dřevěných pomůcek byl od mého syna. Sledovala jsem, jak se vyvíjí, jaké hračky a materiály v určitém vývojovém období preferuje (zjistila jsem, že odmítá plasty, nejraději okousává dřevěnou vařečku a nohy od stolu). V tomto období mi zavolal můj tatínek (v současné době v důchodu) a chlubil se mi, že si koupil CNC řezačku, a když budu chtít, něco mi vyřeže. A já chtěla. Své nápady jsem zkusila vystavit v roce 2016 na Fleru a od té chvíle ho nepřetržitě zaměstnávám vyřezáváním zvířátek. Prostě mateřská dovolená ve znamení medvědů.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Tvorbě didaktických pomůcek věnuji svůj volný čas. Na prvním místě jsem stále maminkou, ale tvorba pro děti mě neuvěřitelně baví a naplňuje. Představuji si nové nápady, které bych mohla realizovat, sním o nich.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Myslím, že bychom měli své děti učit estetice již od raného věku. Proto se snažím přispět k tvorbě praktických, funkčních, vzdělávacích a oku lahodících výrobků, které jsou určené dětem. Je tedy pro mě důležitá zpětná vazba od maminek, babiček, tetiček a ostatních příbuzných dětí, kterým patří mé zakoupené výrobky. Jejich názoru si vážím, jelikož se na jejich praktických zkušenostech prokazuje, zda má snaha jde správným směrem.

Používáte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
Samozřejmě, že je doma používáme. Můj syn má za úkol první testování, většina výrobků mu projde pod rukama (a nohama). Na naší podlaze se neustále válí několik prototypů, které právě prochází zátěžovou, testovací fází. Například testování medvěda probíhá takto: házení s medvědem z co největší výšky nebo dálky, zátěžové testování přejetím medvěda na odrážedle. Snídaně na medvědovi, následuje polití medvěda čajem. Poté fáze schnutí.

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Tvořím vlastně pořád, někdy si jen představuji návrhy, jindy je prakticky realizuji. Ráda chodím do obchodů s látkami a nechávám se inspirovat. Tvorba na Fleru je mým relaxem.

Jak vypadá váš ideální den?
Vstaneme a žádný z mých chlapů (malý i velký) nemá rýmu.

Jaké máte pracovní plány pro příští rok?
V nejbližší době chystám stolní, dřevěný, medvědí bowling. V následujícím roce bych chtěla realizovat vlastní kolekci dětských látek na nové výrobky pro děti. Mám také několik nových nápadů na nová dřevěná pexesa a skládačky. Budu ještě postupně zapojovat novou technologii – vypalování laserem do dřeva.

 

Způsob dopravy
Do České republiky: Česká pošta, doporučený dopis (65 Kč) Na Slovensko: Zásilkovna (89 Kč) Jiné země EU: Zásilkovna (99 Kč)
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Little Finger

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--