!!!2.-12.9. DOVOLENÁ!!! - případné objednávky a dotazy vyřídím po návratu. Děkuji za pochopení.
Profil uživatele
Monica Otmili
Monika Kašparová | prodávající
Praha 6 - Vokovice
Registrace: 17.3.2013

Vítám Vás ve svém korálkovém ráji, ve světě tisíců možností... 

image

(Foto by Tomki69, přívěsek Inéz, 2017)

Tvůrčí vášní šperkařky Monicy Otmili jsou skleněné korálky. Drobné barevné kuličky s dírkou pod jejíma rukama získávají řád za pomocí jehly a nitě, jimiž je po stovkách sešívá do originálních šperků. Ty mají za cíl dokázat, že i v době, kdy jsme zaplaveni levnou bižuterií z Číny kvalitní česká bižuterie ještě nevymřela a korálky nejsou pouze záležitostí pro děti...

image

(Brož Aima, 2019)

Monica Otmili vytváří technikami beadweaving (šití z korálků) a beadembroidery (korálková výšivka) z kvalitních materiálů jako je české sklo Preciosa, minerály a polodrahokamy nebo třeba krystaly Swarovski. Nevyhýbá se ani netradičním materiálům.

S láskou a pečlivostí tak vznikají šperky, které se ve většině případů nebudou opakovat. Jsou stejně jedinečné, jako jejich majitelky.

 image 

(Náhrdelník Wintersun, 2016)

Autorské šité šperky Monica Otmili vytváří šperkařka Monika Kašparová pod touto značkou od roku 2013. S technikou šitého šperku se setkala poprvé v roce 2012, kdy ji také vyzkoušela, přestože ji korálky lapily do své moci již v dětství. V průběhu let se ukázalo, že šitý šperk pro ni byla a je osudová záležitost. 

V roce 2018 se autorce splnil velký sen - živit se vlastní tvorbou, a to i díky Vám, drahým zákazníkům, čehož si nesmírně vážím! Přestože mě v současné době (červen 2019) zaměstnává hlavně studium etnologie, šitý šperk ovlivňuje i specifikaci mých badatelských záměrů. Kromě nenuceného propojení nabylé znalosti z oblasti kultury do své současné tvorby připravuji i etnografický výzkum lidové tvořivosti z českých skleněných korálků.  

image

(Náhrdelník Minehava, 2015)

Inspiraci nacházím všude kolem sebe, někdy je to příroda kolem nás, jindy lidová tvorba různých kultur napříč celým světem, jindy zase fantasy literatura, anebo hudba či gothic subkultura.

tisíce korálků - tisíce možností - exkluzivita - kvalita

Nechte se i Vy pohltit světem tisíce možností.

image

(Náhrdelník Sněhová královna, 2014)

image

(Náhrdelník Podzimní loupežnice, 2014)

Monica Otmili je členkou klubu Fler beadweaving Team, sdružujícího tvůrce šitých šperků.

Od ledna 2015 také působí v projektu Společnýma rukama, umělecké skupině korálkových šperkařek s charitatvním účelem.

V srpnu 2019 byla Monica Otmili hostem pořadu Snídaně s Novou. Záznam z vysílání ke shlédnutí zde

   

Máte vlastní představu jedinečného šitého šperku? Sháníte vhodný náhrdelník k Vašim novým šatů? Společně k nim vymyslíme šperk na míru! Neváhejte se na mne obrátit s nápadem, který byste si přáli zrealizovat, s radostí Vám vyrobím šperk dle Vašeho přání. :-)

Mé šperky jsou výsledkem autorských návrhů i realizací, prosím tedy ostatní tvůrce, aby toto respektovali a vystavené zboží nekopírovali. Návody na šperky neposkytuji. Děkuji za pochopení. 

Šitý šperk je poněkud křehčí než než ostatní druhy šperků, proto aby Vám vydržel co nejdéle krásný, je třeba se držet pravidel pro správné zacházení.

 

1) Šperk oblékáme jako poslední (a to až po zhotovení účesu, nanesení a zaschnutí parfému, krémů, laku na vlasy a jiných kosmetických přípravků), ale sundáváme jako první.

2) Při nasazování a svlékání šperku postupujeme opatrně a s trpělivostí - žádné tahání či škubání.

3) Zabraňujeme styku s vodou a chemikáliemi. Před užitím sprchy, bazénu, sauny a před mytím nádobí v případě náramků či prstenů, šperky odkládáme.

4) Pokud možno, dbejme na čisté ruce při manipulaci se šperkem, vyhněme se především mastnotě, vodě a chemikáliím.

5) Šperk sundáváme při fyzické námaze, sportu, zvýšenému pocení a před spaním.

6) V době kdy šperk nenosíme, nenecháváme jej v koupelně či jen tak položený, zejména se vyvarujme přímému slunečnímu záření. Ukládáme jej na tmavém místě bez přístupu vody a prachu, a to ve šperkovnicích, organzových či jiných pytlíčcích tak, aby se nezamotal do jiných šperků.

7) Na šperk nepokládáme žádné, natož těžké předměty

8) Dáváme pozor na zachycení např. o ucho kabelky, popruh batohu či jinou textilii.

9) Šperky nedáváme do rukou malým dětem, kterým se sice korálky líbí, ale svou neopatrnou manipulací by jej mohly poškodit a poté případně malé korálky vdechnout či spolknout. Je-li šperk pořízen pro dítě/chystáme-li se jej dítěti zapůjčit, poučíme jej o správném zacházení. Ozdoby odkládáme také před hrou či mazlením s kočičkou, pejskem, papoušem či jinými domácími mazlíčky.

Berte prosím tato pravidla na vědomí, jelikož některé změny a poškození šperků jsou již nevratné. V případě špatného zacházení s nimi nemohu za šperky ručit.

Děkuji za pochopení a přeji, aby Vás Vaše šperky zdobily co nejdéle a Vy s nimi zažily spoustu příjemných okamžiků.

 

Způsob dopravy
Zboží bude doručeno zabalené v dárkových krabičkách v obálce s bublinkovou fólií. Takto zabalené zboží je zasíláno prostřednictvím České pošty, nejčastěji jako doporučená zásilka či cenné psaní. !!!Poštovné se může lišit (v řádu korun až desetikorun) v závislosti na hmotnosti objednávky, případně její hodnotě - z důvodu připojištění zásilky.!!! Pokud k tomuto kroku dojde, bude zákazník předem informován prostřednictvím zprávy k objednávce. Standardní výše poštovného v rámci ČR činí 59,- Kč za doporučenou zásilku při platbě předem na účet, 105,- Kč pak za stejný způsob zaslání zboží s platbou na dobírku. Cena doporučené zásilky do zahraničí v rámci EU činí v přepočtu 90,- Kč, na dobírku 150,- Kč. Poštovné u hmotnostně objemnějších zásilek do zemí v rámci EU je řešeno individuálně. Osobní vyzvednutí zboží v Praze ZDARMA. (Tím se však nerozumí osobní donáška domů či na pracoviště!) O možnostech osobního předání bude zákazník informován vnitřní poštou.
Obchodní podmínky

1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce Monica Otmili prostřednictvím internetového obchodu www.fler.cz/monica-otmili. Obchodní podmínky stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.

2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení informován vnitřní poštou.

2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost) v doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné předem domluvit s prodávajícím vnitřní poštou a vyrobit zboží podle přání kupujícího.

2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován vnitřní poštou.

3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení  zboží od smlouvy odstoupit a nenošené a nepoškozené zboží vrátit (a to i bez udání důvodu).

3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu (týká se zejména šperků tvořených na zakázku).

3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně prodávajícího (např. vnitřní poštou).

3.4. Zboží musí být vráceno nenošené, nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku. Pokud tak kupující přesto učiní, nebude zásilka ze strany prodávajícího převezmuta.

3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena po navrácení zboží prodávajícímu nebo po doložení dokladu o jeho odeslání.

3.6. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.

4. Reklamace

4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady. Pokud se později ukáže, že zboží má nějakou vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu. Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy.

4.2.  Prodávající může nabídnout při výskytu vady slevu z kupní ceny.

4.3. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena elektronická faktura. Kupující má možnost si ji sám vytisknout. Faktura slouží zároveň jako záruční list. Na přání kupujícího prodávající zašle vytištěnou fakturu spolu s objednávkou zboží. 

4.4. Prodávající zašle kupujícímu spolu s objednaným zbožím manuál o správném zacházení se zbožím. V případě, že tento manuál nebude přiložen k odeslanému zboží, jeho platná verze je  trvale dostupná na stránkách obchodu na této adrese: https://www.fler.cz/monica-otmili#pece-o-sperky Kupující uzavřením smlouvy bere tyto podmínky na zřetel a zavazuje se jimi řídit.

4.5. Záruka se nevztahuje na vady, které vznikly v důsledku opotřebení jeho používáním či neodbornou manipulací (změna barvy či koroze u bižuterních kovových komponentů, mechanické či chemické poškození, poškození ohněm, ostrými předměty, domácími zvířaty...)

5. Dodací podmínky

5.1. Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího. Prodávající odešle kupujícímu zboží po obdržení platby.

5.2. Zboží je odesíláno Českou poštou jako doporučená zásilka, doporučený balíček, případně jako cenný balík. Poštovné a balné je účtováno s ohledem na aktuální ceník České pošty.

5.3. Pokud si kupující přeje zaslat zboží jinou službou České pošty, jako je např. balík do ruky či balík na poštu, informuje o tom prodávajícího. Prodávající si vyhrazuje právo navýšit poštovné za tyto služby dle aktuálního ceníku České pošty.

5.4. Pokud si kupující přeje převzít zboží osobně na území Hlavního města Prahy, informuje o tom prodávajícího. Prodávající si vyhrazuje právno na odmítnutí tohoto požadavku, není-li v jeho silách jej splnit. Osobním převzetím není myšleno osobní dodání objednávky do místa bydliště či na pracoviště kupujícího.  

6. Ochrana osobních údajů

6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity.

6.2. Osobní údaje budou po jednom kalendářním roce od uskutečnění objednávky zlikvidovány tak, aby nemohly být zneužity či přístupny třetím osobám.

6.3. Za podmínek stanovených v GDPR má zákazník nebo uživatel:

  • právo na přístup ke svým osobním údajům dle čl. 15 GDPR,
  • právo opravu osobních údajů dle čl. 16 GDPR, popřípadě omezení zpracování dle čl. 18 GDPR,
  • právo na výmaz osobních údajů dle čl. 17 GDPR,
  • právo vznést námitku proti zpracování dle čl. 21 GDPR,
  • právo na přenositelnost údajů dle čl. 20 GDPR,
  • právo odvolat souhlas se zpracováním písemně nebo elektronicky skrze interní poštu 
  • právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů v případě, že se domnívá, že bylo porušeno právo na ochranu osobních údajů.

6.4. Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že byl řádně seznámen s podmínkami zpracování a ochrany osobních údajů a že je v plném znění přijímá. 

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 28. srpna 2018.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
831547
18.9.2019 Hlasujte v 34. kole soutěže Klubu šitého šperku zde: https://www.fler.cz/blog/...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím