Profil uživatele
Elodea
Prodávající
Liberec
Registrace: 7.9.2008

Vítáme Vás v obchůdku s ručně šitými hračkami!

Jsme dvě ženy.. kamáradky... maminky.. a obě rády šijeme.

Věříme, že každá dětská hračka vyráběná s láskou je tak trochu kouzelná.

Vybíráme přírodní materiály - vlnu, hedvábí, bambus, bavlnu.

Preferujeme jemné pastelové barvy. Obličej se snažíme jen naznačit, tak aby byl ponechán prostor dětské fantazii.

Necháváme se inspirovat přírodou v průběhu roku. Elementární bytosti (víly, skřítci...) jsou vhodné na waldorfský stolek ročního období.

 

Zvířátka z vlněného filcu mají přirozené proporce a barvy, tak aby děťáko dostávalo pravdivý obraz o světě.

 

Bylinkové nahřívací panenky jsou ušity z jemného bambusového aksamitu a naplněny hroznovými jadérky a voňavými bylinami.

 

Pro miminka vyrábíme chrastítka a závěsné kolotoče (nad postýlku, přebalovací pult...).

 

Waldorfské panenky jsou vyrobeny z čistě přírodních materiálů. Vyplněné jsou ovčí vlnou - materiálem teplým a měkkým, který má schopnost přijímat teplo a vůni dítěte. Panenka je jako jediná z hraček obrazem člověka - měla by odpovídat vývojové fázi dítěte.

  

Všechny materiály použité na výrobu odpovídají normám hraček i pro děti do 3 let (včetně kojenců, kteří hračky rádi "ožužlávají"). Vlněný filc a bambusový aksamit mají certifikát OEKO-TEX (šetrný k životnímu prostředí).

Materiál se snažíme hledat mezi českými (ideálně regionálními) výrobci anebo jejich nákupem podpořit chráněné dílny. Je pro nás důležité, aby byl vyráběn s láskou a péčí.

Testováno na vlastních dětech:-)

Více informací o waldorfských hračkách lze nalézt v blogu.

 

Tereza Pokorná a Alena Herajn

Jmenuji se Alena Herajn

Začalo to ručně šitým oblečením pro panenky, pak jsem tajně u babičky zkoušela šlapací stroj. Když jsem se dostala na střední školu textilní, tak jsem mohla konečně začít šít i na mamčině Veritasce. 

Je to moje celoživotní vášeň – tvořit a dělat tím sobě i okolí radost. Kromě oblečení už od dětství šiji hračky. Nebylo jich moc, ale každá byla ušita s láskou pro nějakou blízkou osobu.  Když jsem po narození první dcery objevila waldorfské panenky tak jsem se do nich zamilovala. Ty měkké vlněné panenky mi asi v dětství chyběli a tak si je užívám aspoň teď se svými dětmi.

V poslední době mě ještě víc než samotné šití na stoji baví předávat své zkušenosti dalším ženám a vidět tu radost, když něco sami vytvoří.  Jsem ráda, že čím dál více žen chce šít a tak je ten svět barevnější a veselejší.  A  šití hraček je pro mě takový balzám na duši. Nemusím sedět doma zavřená u šicího stroje, ale můžu být s dětmi v lese nebo na louce a přitom si šít.

Na Fleru mna také můžete najít pod přezdívkou Naven.

Způsob dopravy
Česká pošta - doporučeně v kartonovém balíčku. PŘI OBJEDNÁVCE HRAČEK NAD 500 KČ - POŠTOVNÉ V ČR ZDARMA! Poštovné zdarma neplatí pro materiál - ovčí rouno. Další možností je osobní odběr v Liberci.
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
569465
19.11.2016 NOVINKA - Kouzelná kápě z bambusového aksamitu dokáže proměnit děti v pohádkové bytosti:-)
https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.