Profil uživatele
Dřevěná razítka
Prodávající
Brno
Registrace: 1.11.2013

Více o tom, jak celý tento nápad s razítky vzniknul, o cestě do Indie, výrobě razítek a tisku na látky a také nějaké ty cestovatelské postřehy a zážitky si můžete přečíst tady: https://www.fler.cz/blog/na-cestach-za-tradicnim-umenim-aneb-jak-to-vsechno-zacalo-25906

A tady zase návod, jak o vaše razítka pečovat, aby vám dlouho vydržela:

https://www.fler.cz/blog/jak-pecovat-o-drevena-razitka-34707

Novinka - precizně vyřezávané struktury TOP kvalita!

Stojan na náramky potiskaný minirazítky, je třeba na ně trochu přitlačit a při tisku zakroužit, ale otisk je pak i na nerovné ploše pěkně viditelný...

Potiskejte si bavlněné prostírky! Na razítko naneste textilní barvu pomocí pěnového válečku a tiskejte a tiskejte... nakonec nezapomeňte zažehlit z rubu, aby se barvy zafixovaly. Jednoduché a efektní!

 

Perníčky a sušenky zdobené razítky...

Výlet do Indie, poznávání zdejší kultury a řemesel, a hlavně seznámení s ručně vyřezávanými bunta razítky byl impuls k tomu, vyzkoušet jejich mnohostranné využití. A to i doslova na vlastní kůži. Tato dřevěná razítka se totiž používají i pro originální tetování hennou. To ovšem není zdaleka jediný způsob použití. S těmito vyřezávanými razítky můžete:

  • tisknout na textil - tisk barvou na oblečení, bytové textilie, šátky a doplňky, tisk voskem, tisk na hedvábí
  • tisknout do keramické hlíny - originální nádoby, dekorace a šperky s potiskem, lze tisknout i do modelovací hmoty a fima
  • tisknout na papír - scrapbooking, přáníčka, ruční papír, cedulky záložky, vše zdobené otisky razítek
  • tisknout na zeď a nábytek - razítky lze tisknout na i stěnu, vytvořit originální nábytek, podnosy, kachle, květináče
  • tisknout do těsta - pomocí razítek je možné vytvořit originální dekorované sušenky, perníčky nebo výrobky ze slaného těsta

    

Bunta razítka jsou po staletí vyráběna indickými řezbáři z velmi kvalitního tvrdého dřeva, které je maximálně odolné. V Indii se tato razítka od pradávna používají k dekorování látek. My jsme jejich použití vyzkoušeli na mnoho způsobů a o výsledku se sami můžete přesvědčit z následujících ukázek.

Dřevěná razítka lze krásně použít do keramické hlíny, stačí otisknout na vyválený plát a z něj poté vytvarovat libovolnou nádobu, kachel, hrnek, vázu. Zde je po přežahu zatřený oxid kobaltu a následně je šperkovnice ponořena do krémové glazury RM 513. Oxid kobaltu přes glazuru pěkně "prokvete". Výrobek je poté vypálen na vysoký výpal. (Nápad vznikl ve výtvarné dílně Matilda a byl použit v časopise o keramickém tvoření Golem.)

Tisk razítky na textil je technika stará tisíce let...

 Tisk razítky pomocí tuže na tvrdý papír... nebo na dárkovou tašku

Vyzkoušejte tisk razítky na keramickou kachličku! Potřebujete omytou suchou kachli, barvy na keramiku, razítka a štětec. Před každým otiskem naneste barvu štětcem na razítko, opatrně otiskněte a po zaplnění plochy nechte barvu 4 hodiny uschnout. Razítka omyjte vlažnou vodou a vydrbejte měkkým kartáčkem, nechte dobře uschnout. Kachli vypalte v troubě na 160 stupňů 30 minut (postupujte podle návodu na lahvičce. Kachli podlepte mechovou gumou nebo filcem, aby nepoškrábala stůl. Výrobek můžete po výpalu lehce omývat houbičkou. Pěknou zábavu!

Malé podzimní tiskání na listy. Potřebujete tempery, štětec, vylisované (nebo čerstvé vyžehlené) listy a razítka...

Skořicové sušenky s otisky vyřezávaných razítek (recept v blogu).

Další nápady na tvoření budeme postupně fotit a doplňovat...

Způsob dopravy
Razítka posílám poštou - doporučeně, pečlivě zabalená v bublinkové obálce. V Brně je možné vyzvednout razítka ve výtvarné dílně Matilda na Palackého třídě v Králově Poli. Pro sousedy máme FIO účet. Do balíčku s jedním poštovným je možné přibalit keramický časopis Golem nebo péřové náušnice, zkrátka libovolné zboží z mých dvou dalších profilů.
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
749109
18.9.2018 Podzimní novinky...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.