Domů Profil prodejce Žaneta - grafika
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Krakov, ČR
  • 42 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (19) 100%
Nadšenci: 446
Aktivita: aktivní
Prodáno: 42
Registrace: 6.7.2010
Město: Krakov
Stát: ČR

Žaneta - grafika

/ Prodávající
Novinky
646124
15.8.2017 Pozůstalost odkrývá poklady. Podívejte se jaké: https://www.fler.cz/blog/...

Vítejte v mé galerii!

Obrazy mě fascinují od dětství. Nejprve jsem se je snažila zachytit pastelkami, posléze jsem objevila kouzlo fotografie. S tátou jsem trávila dlouhé hodiny v temné komoře a pomáhala mu míchat vývojku a ustalovač. Pastelky mě tak na čas opustily a vrátily se až v dospělosti. Mám ráda jejich hravost a barevnost.

Před lety jsem našla cestu i k olejovým a akrylovým barvám. Spolu s nimi přišla malířská plátna, kartony, dřevěné desky. Podléhám kouzlu i dalších výtvarných a tvůrčích technik.

Zároveň jsem pro svoji tvorbu objevila i tablet a počítačovou grafiku. Kromě volné tvorby zpracovávám letáky, plakáty, vizitky, oznámení a další grafiku na přání.

Dnes ráda při své tvorbě využívám fotoaparát, barvy i tablet a tužku. Nahlédněte do světa mých obrazů!

***

 

Již několik let vytvářím novoročenky. Miluji Vánoce a vánoční tematiku. A tvořit novoročenky je pro mě vždy radostí a zábavou. Díky Fleru jsem se dostala k možnosti tvořit návrhy novoročenek pro Konto Bariéry. A mám radost, když se některé z těchto návrhů realizovaly. Podívejte se na ukázku realizovaných novoročenek: 

 

Tvorbě grafických prezentací se věnuji již více než 20 let. Za tu dobu jsem zpracovala řadu návrhů, počínaje firemními prezentacemi, přes internetové stránky a tištěné inzeráty, až po letáky neziskových organizací. Spolupracovala jsem i na komplexních realizacích, jakými jsou například firemní prezentace na veletrzích.

V současnosti se věnuji "malým" projektům, kde mohu snáze uplatnit svoje představy. Zpracovávám plakáty, pozvánky a další obrazové materiály. 

Podívejte se na malou ukázku: 

image

 

  

 

 

Mojí velikou láskou a radostí jsou mandaly. Kreslím je pastelkami, maluji akrylovými nebo olejovými barvami. Mandaly vidím všude kolem sebe - téměř každý obraz se mi přerodí do kruhu, do symetrie. Vnímám barvy, tvary, rytmus. V krajině, architektuře, v lidech. 

Zvu Vás do záložky mandaly a tím i do mého vnitřního světa!

 

Nechť se Vám v mé galerii líbí!

 

Žaneta

 

PS: pro Fler MAG jsem zpracovala téma produktových fotografií pořizovaných dostupnými prostředky do série článků Než stiskneme spoušť...

Díl 1. o výběru pozadí
Díl 2. o světle
Díl 3. o výřezech
Díl 4: o úhlu pohledu a měřítku
Díl 5: o kompozici a aranžování
 
Díl 6: o fotografování v prostoru
Díl 7: shrnutí 

 

 

 

Mandaly mě pohlcují do svého středu. Od dětství jsem fascinovaná vitrážemi. Dodnes si pamatuji svoje vytržení z obrovské rozety v katedrále sv. Víta. Tenkrát jsem po návratu domů vzala voskovky a začala ji kreslit. Moje první mandala!

Svět vidím v mandalách. Vnímám kruhy kolem nás, nechávám je na sebe působit. Zaznamenávám jejich odraz. Barvy i tvary přichází samy a já jsem jen zprostředkovatelem obrazu a jeho sdělení.

Mandaly tvořím několik let. Jejich témata mě napadají spontánně. Jsou chvíle, kdy se přede mnou objeví mandala a já vím, že ji musím namalovat. Pracuji s uměleckými pastelkami, akrylovými i olejovými barvami. Každá mandala „chce své“. Některé se dané technice vzpírají, zatímco při použití té správné vznikají s lehkostí.

S láskou Vám nakreslím, či namaluji mandalu dle Vašeho přání. Napište mi své téma, nebo si prostě přejte mandalu pro radost. Bude mi ctí ji pro Vás vytvořit.

 

Fotografování je jedním z mých vyjadřovacích prostředků. Na své amatérské počátky jsem navázala studiem v soukromém ateliéru Fabion pod vedením MgA. Josefa Ptáčka a Prof. Ludvíka Barana. 

Fotografie jsem prezentovala na výstavě Nevidomí (mezi) námi, která vznikla v rámci spolupráce s občanským sdružením Okamžik. Spoluautorkou putovní výstavy, která získala i řadu ocenění, byla Petra Chmelařová (autorka konceptu a kurátorka výstavy). K výstavě vyšel i tištěný katalog (již rozebraný).

Nahlédněte do portfolia mých fotografií.

 

Nevidomí (mezi) námi (výběr z vystavovaných fotografií):

image

image

image

image

image

Knižně moje fotografie vyšly v publikaci Palác Akropolis, publikace o novodobé historii paláce (J-Press, 2009) a v knize O psaní 1… chci vědět víc! (MÁM TALENT Nakladatelství)

Volná tvorba

 

image

 

 

Již několik let vedu kurzy kreslené a malované mandaly. S radostí sleduji, jak si účastníci tvoří svůj vlastní obraz, jak vznikají nové originální mandaly. 

 

Tématu mandal se věnuji i při venkovních workshopech, kde tvoříme mandaly z přírodnin, nebo sypeme mandaly z obarveného písku, či rýže. Tento způsob tvoření mandaly umožňuje projít celým cyklem mandaly - od jejího vzniku až po její vědomý zánik (zničení). 

 

Vedu také relaxační workshopy, na kterých (zpravidla) ženy zkouší různé výtvarné techniky (malba na textil, výroba šperků a dekorací, nitěná grafika, atd.). Na jedné základní škole vedu dětské rukodílny, ve kterých s dětmi vyrábíme šperky, dekorativní předměty a další drobnosti. Ty následně prodáváme na školním jarmarku. 

 

 

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám doporučeně Českou poštou nebo kurýrem (dle dohody). Elektronické soubory zasílám v dohodnutém formátu.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Žaneta - grafika

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--