Poprvé poslancem

Olej na plátně

Rozměr: 46x67cm Zarámováno

Naprosto unikátní provedení obrazu, na který bylo použité měkké, zdánlivě nevhodné plátno, které výrazně reaguje na teplotu a vlhkost vzduchu, a které vytvořilo naprosto jedinečný efekt. Nepravidelné skvrny závěrečného laku, popraskání povrchu, prohýbání a zplihlost plátna budí dojem, že obraz je nejméně sto let starý. A považte! Vůbec jsme přitom nezvýšili cenu obrazu, naopak jsme ji ještě snížili!

Byly zde použity pouze dvě barvy: tmavě červená a modrá + černá a bílá na odstíny.  Obraz znázorňuje muže, který drží v jedné ruce papír a v druhé starodávný husí brk na psaní. Napravo přechází obrys muže plynule do pozadí, takže není možno rozeznat přesnou hranici mezi ním a změtí předmětů nacpaných vzadu na kachlových kamnech.

Místnost sama i oblečení muže působí poněkud archaicky, ale vůbec to nemusí znamenat, že se děj obrazu odehrává v některém z dávno minulých století. Možná se jedná o naprosto dnešního člověka, který se pouze snaží být stylový. Nebo je tak zpozdilý? V každém případě, jak už nám název napovídá, je tento muž poslancem, a proto se zřejmě nebude jednat o nějaký hluboký feudalismus, ale jde už, alespoň formálně, o republiku.

Pokud vy sami jste byli nebo doposud jste poslancem, víte jistě o čem je řeč. Je-li ale mezi námi ještě někdo, kdo poslancem nikdy nebyl, musíme si některé věci objasnit. Předně je třeba si říci, že na to, abyste se stali poslancem, potřebujete zcela jiné předpoklady, než na to, abyste byli poslancem. Úspěšné završení vaší kandidatury u kterékoliv strany závisí hlavně na vašem zevnějším působení a na vašem vztahu k člověku  na první příčce stranického žebříčku. Volební program není důležitý. Každá strana sleduje jen jeden cíl: vyhrát příští volby. A to je přece i váš osobní cíl.

Na druhé straně chcete-li být dobrým poslancem, nezáleží na vašem zevnějšku, nýbrž na vašich vnitřních hodnotách jako je například: ... Určitě byste rádi věděli jaké vlastnosti by měl mít dobrý poslanec, ale zklamu vás. Neví to nikdo. Respektive všichni si pouze myslí, že to ví. Zkuste si sami vyjmenovat aspoň tři vlastnosti, které by podle vašeho názoru měl dobrý poslanec mít. Zkuste aspoň jednu.

Bohužel jsou i tací poslanci, kteří žádné vnitřní hodnoty nemají, nebo je dokážou celé volební období tutlat. To ovšem vůbec nesouvisí s tím, zda budou příště zvoleni zase. Mají prostě na to, aby se stali poslancem.

Náš muž na obraze se zřejmě právě úspěšně poslancem stal. Poprvé. Takže už ví jak se stát poslancem, ale ještě neví jak jím být. Zřejmě má pocit, že je na něm, aby coby nové koště konečně zavedl do toho všeobecného chaosu pořádek. Má pocit, že musí něco udělat, něco říci. Za tím účelem se rozhodl připravit si úvodní, náležitě plamennou řeč, kde jim to všem pěkně od plic, náležitě, důrazně, bez skrupulí, všechno řekne.

Ale co?

Co napsat? Čím začít? Jak to říci? Vidíme, že oslovení na papíře je hodně vysoko, řeč by měla být zřejmě dlouhá. A tady je ten okamžik, kdy je muž, který jako stranický kandidát hladce proplul všemi úskalími předvolebního klání, postaven před první problém poslanecký. Jak si s ním poradí? Má vůbec na to?

A co byste mu poradili vy? Co byste na jeho místě napsali? Čím byste začali? Vezměte si papír a tužku a pokuste se napsat aspoň první větu. Proč? No, něčím přece začít musíte. Určitě se vám to bude někdy hodit.

P.S.: Jakákoliv podobnost s jakýmkoliv skutečným poslancem je čistě náhodná

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Motiv:
lidé
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
121.09 €
doprava
Poštovné a balné: není k dispozici
Prodejce běžně nezasílá toto zboží do zahraničí. V případě zájmu však prodejce můžete kontaktovat pomocí Fler Pošty
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 23.1.2019 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
  Toto zboží prodejce nezasílá do zahraničí.
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: otrisal
  Katalogové č.: 3623947
  Počet zobrazení: 254x
  Vloženo: 6.3.2013
  Počet udělených: 107x