Domů Profil prodejce Capi.mizuhiki
  • aktivní prodejce od r. 2020
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 minut.
  • Liberec V - Kristiánov, ČR
  • 102 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (16) 100%
Nadšenci: 94
Aktivita: aktivní
Prodáno: 102
Registrace: 11.4.2020
Město: Liberec V - Kristiánov
Stát: ČR

Capi.mizuhiki

/ Prodávající
Novinky
947469
3.5.2021 Konečně jsem v novinkovém blogu :-D Moc děkuji za hlasy https://www.fler.cz/blog/...

PF 2021

 

Můj příběh začal v říjnu 2010, kdy jsem objevila kouzlo japonské tušové malby (sumi-e) a japonské kaligrafie. Postupně jsem se začala zajímat o další prvky Japonské kultury, jako jsou origami, kanzashi (květiny z látek, které nosí gejši ve vlasech), tradiční čajový obřad (pouze jako konzument :-)).

V listopadu 2017 se v Praze konala akce Japanweek, kde jsem poprvé spatřila mizuhiki, které mě uchvátilo. Postupně se mi podařilo nastřádat potřebný materiál a návody a v říjnu 2019 jsem se naplno pustila do studia tajů mizuhiki.

Mizuhiki je tradiční Japonské umění tvořené ze speciálních papírových "šlahounů". Tyto šlahouny jsou vyrobené z velmi dlouhých tenkých pruhů rýžového papíru. Nejprve se pevně svinou a následně se naškrobí (speciální lepidlo vyrobené z mořských řas a jílu rozmíchané ve vodě), což dá takto svinutému papíru potřebnou tuhost. Po uschnutí se šlahoun vyleští a nakonec se obarví. V současné době se pro barevný povrch nejčastěji používá velmi tenký plast (Mylar), omotání vlákny hedvábí nebo úzkým proužkem folie. Výsledkem je silný, ohebný tenký prut, který je odolný vůči vodě.

Hlavní myšlenkou mizuhiki je vytvoření silného pouta pomocí vazby uzlu, které se nikdy nerozmotá a které poukazuje na to, že každý okamžik v životě je jedinečným. V Japonsku slouží k vyjádření lásky, náklonnosti a přátelství a věří, že přináší úspěch, štěstí a ochranu před zlem.

Budu ráda, když i Vás mizuhiki okouzlí a mé výrobky Vám přinesou do života štěstí.

Historie...

Jedná se o tradiční Japonské umění. Historie mizuhiki sahá až do 7. století, kdy v roce 607 n. l. přivezla delegace z Číny dárek Japonskému císaři. Dárková krabička měla na víku červenobílou ozdobu z provazu. Tato ozdoba měla delegátovi zajistit bezpečnou cestu. Tím vznikla tradice, kdy jakýkoli dárek Japonskému císaři měl na sobě červenobílou dekoraci, pro kterou se později ujal název "mizuhiki".

V 17. století jej samurajové používali k vázání svých culíků na vrcholku hlavy a počátkem 20. století se mizuhiki stalo populárním při zdobení speciálních dárkových obálek na peníze "noshi".

V dnešní době se mizuhiki používá jako ozdoby na přáních a pozvánkách, při balení dárků, pro tvorbu šperků, dekorací (např. novoroční dekorace) apod.

Co to vlastně je...

Mizuhiki jsou šlahouny vyrobené z velmi dlouhých tenkých pruhů rýžového papíru. Nejprve se pevně svinou a následně se naškrobí (speciální lepidlo vyrobené z mořských řas a jílu rozmíchané ve vodě), což dá takto svinutému papíru potřebnou tuhost. Po uschnutí se šlahoun vyleští a nakonec se obarví. V současné době se pro barevný povrch nejčastěji používá velmi tenký plast (Mylar), omotání vlákny hedvábí nebo úzkým proužkem folie. Výsledkem je silný, ohebný tenký prut.

Ač se jedná o papír, tak díky postupu zpracování šlahounů jsou výsledné výrobky odolné vodě, lehké (náušnice jsou váhově velice příjemné) a vydrží běžné zacházení. 

Díky mokrému procesu výroby šlahounů mizuhiki jsou výsledné uzly odolné vůči běžnému působení vlhka a vody. Mám ověřeno, že mizuhiki přívěšek na krk bez újmy vydrží 14 dní permanentního nošení (bez sundání). Když mi to bylo sděleno, tak mi klesla čelist překvapením (já jsem strašná cíťa a každý šperk pečlivě večer sundavám a ukládám) a nadšením jsem skákala dva metry vysoko, že mi byla pochválena kvalita práce :-).

Ale i tak jsem provedla pokus, co to udělá s výrobkem, když bude na 48 hodin ponořený ve vodě.

Testovací subjekty:

Ponoření v poledne 4. 5. 2020

Vytažení v poledne 6. 5. 2020

Po uschnutí

A výsledek pokusu? Výborný :-). Ponoření na 48 hodin do čisté vody s následným uschnutím na vzduchu nemělo žádný vliv na materiál, tvar, barvu, strukturu.

Způsob dopravy
Zasílám většinou v bublinkové obálce poštou doporučeně ekonomicky. Kaligrafie a tušové malby zasílám doporučeně ekonomicky v kartonové obálce. Osobní předání (bez poštovného a balného) je možné v Liberci (v Praze po dobu koronové situace není možnost osobního předání). Nově je možnost Zásilkovny. Fakturu vystavuji elektronicky a je ke stažení v rámci objednávky.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Capi.mizuhiki

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--