Domů Profil prodejce Capi.mizuhiki
  • aktivní prodejce od r. 2020
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 minut.
  • Liberec V - Kristiánov, ČR
  • 226 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (32) 100%
Nadšenci: 116
Aktivita: aktivní
Prodáno: 226
Registrace: 11.4.2020
Město: Liberec V - Kristiánov
Stát: ČR

Capi.mizuhiki

/ Prodávající
Novinky

 Láska jménem mizuhiki

V listopadu 2017 se v Praze konala akce Japanweek a já jsem poprvé spatřila mizuhiki, které mě uchvátilo. Postupně se mi podařilo nastřádat potřebný materiál a návody a v říjnu 2019 jsem se naplno pustila do studia tajů mizuhiki.

Mizuhiki je tradiční japonské umění vázání uzlů ze speciálních papírových "šlahounů". Tyto šlahouny jsou vyrobené z velmi dlouhých tenkých pruhů japonského papíru. Nejprve se pevně svinou a následně se naškrobí. Po uschnutí se šlahoun vyleští a nakonec se obarví (barvou, omotání vlákny hedvábí, úzkým proužkem fólie či různé kombinace). Výsledkem je silný, ohebný tenký papírový prut, který je výrazně odolný vůči vodě.

Hlavní myšlenkou mizuhiki je vytvoření silného pouta pomocí vazby uzlu, které se nikdy nerozmotá a které poukazuje na to, že každý okamžik v životě je jedinečným. V Japonsku slouží k vyjádření lásky, náklonnosti a přátelství a věří, že přináší úspěch, štěstí a ochranu před zlem.

Budu ráda, když i Vás mizuhiki okouzlí a mé výrobky Vám přinesou do života štěstí.

Historie...

Jedná se o tradiční Japonské umění. Historie mizuhiki sahá až do 7. století, kdy v roce 607 n. l. přivezla delegace z Číny dárek Japonskému císaři. Dárková krabička měla na víku červenobílou ozdobu z provazu. Tato ozdoba měla delegátovi zajistit bezpečnou cestu. Tím vznikla tradice, kdy jakýkoli dárek Japonskému císaři měl na sobě červenobílou dekoraci, pro kterou se později ujal název "mizuhiki".

V 17. století jej samurajové používali k vázání svých culíků na vrcholku hlavy a počátkem 20. století se mizuhiki stalo populárním při zdobení speciálních dárkových obálek na peníze "noshi".

V dnešní době se mizuhiki používá jako ozdoby na přáních a pozvánkách, při balení dárků, pro tvorbu šperků, dekorací (např. novoroční dekorace) apod.

Postup výroby šlahounů mizuhiki...

Mizuhiki jsou šlahouny vyrobené z velmi dlouhých tenkých pruhů japonského papíru. Nejprve se pevně svinou a následně se naškrobí (speciální lepidlo vyrobené z mořských řas a jílu rozmíchané ve vodě), což dá takto svinutému papíru potřebnou tuhost. Po uschnutí se šlahoun vyleští a nakonec se obarví (barvou, omotáním vlákny hedvábí, úzkým proužkem folie či různými kombinacemi). Výsledkem je silný, ohebný tenký prut.

Ač se jedná o papír, tak díky postupu zpracování šlahounů jsou výsledné výrobky odolné vodě, lehké (náušnice jsou váhově velice příjemné) a vydrží běžné zacházení. 

 

Díky mokrému procesu výroby šlahounů mizuhiki jsou výsledné uzly odolné vůči běžnému působení vlhka a vody. Mám ověřeno, že mizuhiki přívěšek na krk bez újmy vydrží 14 dní permanentního nošení (bez sundání). Když mi to bylo sděleno, tak mi klesla čelist překvapením (já jsem strašná cíťa a každý šperk pečlivě večer sundavám a ukládám) a nadšením jsem skákala dva metry vysoko, že mi byla pochválena kvalita práce :-).

Ale i tak jsem provedla pokus, co to udělá s výrobkem, když bude na 48 hodin ponořený ve vodě.

Testovací subjekty:

Ponoření v poledne 4. 5. 2020

Vytažení v poledne 6. 5. 2020

Po uschnutí

A výsledek pokusu? Výborný :-). Ponoření na 48 hodin do čisté vody s následným uschnutím na vzduchu nemělo žádný vliv na materiál, tvar, barvu, strukturu.

Způsob dopravy
Zasílám v kartonové krabičce či bublinkové obálce Českou poštou doporučeně ekonomicky, přes Zásilkovnu nebo Balíkovnu. Kaligrafie a tušové malby zasílám v kartonové obálce. Fakturu vystavuji elektronicky a je ke stažení v rámci detailu objednávky.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Capi.mizuhiki

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--