Řekni nám něco o sobě
Jmenuji se Eva Julius-Lněničková, narozena 1979 17. 9. Na Fleru mě znáte pod přezdívkou Evofelie. Mám malého synáčka a dvě psice Westičí, jsem šťastně vdaná, nešťastně chaotická a přiměřeně veselá. Mám ráda zasněžené hory, rozbouřené moře, pochybné existence a jistotu v zázemí.
Hrozně ráda cestuju a s touhou vzpomínám na několikaměsíční prázdniny v Asii. Na svěží vítr v Norsku a divoké pláže v Estonsku, na krásná rána v Rumunských horách a bloudění ve starém Toledu? Miluji barvy i šeď, města i ves, lidi i samotu, přírodu i techniku...
Mám ráda vodu, spolu s manželem se rádi potápíme a oba jsme propadli vrakům. Je to jako cesta do minulosti. Okolo jen ticho a voda a uklidňující zvuk bublinek a tlumených motorů... Ráda jezdím na koni, v zimě na snowboardu a na běžkách.
Moc ráda čtu, maluju, baví mě šít, vyšívat i plést. Poslední dobou opravuji starý nábytek a dost si tu práci užívám. Mám ráda staré časy a sbírám Porcelanin.

Co jsi vyrobila jako první věc, když jsi začala tvořit?
Tak to opravdu nevím. Jako dítě jsem pořád něco vyráběla a snila. Hodně si pamatuju na háčkované šatečky pro panenku, obháčkované krabičky od izolepy, lodičky z kůry a podobné maličkosti. Za největší dílo považuji šaty pro mladší sestru. Koupila jsem si za 12 Kčs pěkný kus žlutého froté a ušila nebohé sestře šaty předním stehem a nutila jí je nosit.

Prozraď nám, ze kterých materiálů nejraději vyrábíš
To je pro mě dosti jednoduchá otázka. Jednoznačně smalt (ovšem smalt pravý, pálený v peci a ne na vařiči) a měď, eventuelně stříbro. Celkově mám ráda ušlechtilé materiály, ať už sklo, kov, kámen, dřevo, atd.

Kterou z kreativních technik nejvíce obdivuješ?
V zásadě asi žádnou, ovšem velmi obdivuji mistry v jakémkoli oboru. Nejvíc asi smalt 18. století, malbu 20. století, sochařství 16. století.

Řekni nám své tři oblíbené knihy, filmy a internetové stránky

Z internetových stránek vede rozhodně Fler.cz, pak mapy.cz a nakonec moje weby.

Nemám tři oblíbené filmy. Průběžně se oblíbenost některých zvyšuje a jiných snižuje, tak je docela těžké vybrat. Mám ráda filmy, kde se nekřičí. Hodně na mě zapůsobil film Záhrada a Nebe nad Berlínem. Miluji humor ve filmu Jedna ruka netleská. Ale poslední dobou, díky synovi, silně převažují animované pohádky: Bob a Bobek, Rákosníček, Krteček a Maková panenka, která by klidně mohla být i kankánovou tanečnicí.

Knihy jsou moje vášeň, mám je ráda pro jejich vůni i obsah. Léta si vedu soukromý čtenářský deník, abych si mohla snadno připomenout, co jsem četla, nebo naopak najít, co jsem ještě nečetla. Moc ráda čtu životopisy zajímavých lidí. Hodně se mi líbil životopis Skřeti z podsvětí, který popisoval život H. Bosche, moc se mi líbil životopis P. Gaugaina Na Tahity a Markézach, Kámen a bolest o životě Michilangela a spousta dalších. Mám ráda Marqueze, I. B. Singera, Otčenáška, Lustiga, Feuchtwangera, Kunderu, Balzaca, Tolstoje. Mám ráda poetické vyjadřování V. Fukse a T. Nowaka. Ráda čtu myšlenky Schopenhauera a analýzu Freuda. Je toho mnohem víc, ale tohle jsou autoři, ke kterým se s radostí vracím a v jejich knihách mám zahnuté rohy, kde jsou pasáže, které obsahují úžasná moudra a postřehy. Momentálně mám rozečtenou knížku od Feuchtwangera: Lišky na vinici, která mě plně uchvátila svou čtivostí a obsahem. Vřele doporučuji!

Co bys poradila ostatním tvůrcům, kteří umisťují své zboží na Fler.cz?

Asi jen: Nadhled, trpělivost, slušnost, trocha sebekritiky a úctu k sobě, i k ostatním.

Jaké funkce se ti na Fler.cz líbí a které bys ráda používala v budoucnosti?
Líbí se mi už název Fler, zdá se mi tak jednoduchý a příjemný. Hodně mě baví zpětná reakce, mám snad větší radost z komentářů, než z objednávky.
Nenapadá mě nic, co mi tady chybí, krom maličkého robotka, co by chodil k počítačům uživatelů, aby opravil jejich špatné nastavení. Jestli o něm bude v budoucnu řeč, mohl by vozit i malé občerstvení.

Jak propaguješ své zboží?

Propaguji na svých webech (od mé registrace na Fleru silně zanedbaných) a prodávám do krámků a galerií. Jezdím na pár trhů a sem tam mám menší výstavu... a samozřejmě na Fleru.

Jak si představuješ svůj život za deset let?

Ráda nechám život plynout a představy o budoucnosti nechám spát.

Přejeme ti, ať tvůj život plyne jako klidná řeka.