Fler Fler MAG Inspiromat

Jak žijí ježci?

Kabátek má pichlavý, schovává se do trávy. Kdo to je? No přece... JEŽEK! :) Myslím, že ježek je takové typické podzimní zvířátko. Kdo z vás někdy neviděl ilustrace ježka, který si v závěji listí nese napíchlé... číst článek »
Podzim je jedno ze čtyř ročních období, přechod mezi létem a zimou. A je to svým způsobem chvíle, kdy se ty nejdivočejší barevné představy přetaví ve skutečnost... Astronomický podzim začíná podzimní rovnodenností... číst článek »
Možná vás nadpis trochu zmátl a pomysleli jste si něco o absenci zdravého rozumu, ale pokud vydržíte číst dál, určitě pochopíte! :) Není drak jako drak. My dnes nebudeme stínat hlavy sedmihlavé sani, ale podíváme se na ty... číst článek »
Výraz "pilný jako včelka" už jste určitě slyšeli. Po přečtení níže uvedených informací možná k těmto nebývalým pracantům pocítíte ještě větší úctu. O důležitosti tohoto inteligentního a pro přírodu a... číst článek »
Věda, která se zabývá motýly, se nazývá lepidopterologie. Vědecké pojmenování Lepidoptera zavedl Carl Linné, zakladatel moderní systematické biologie, a je odvozeno z řeckých slov lepidos (šupina) a pteron (křídlo). Odtud... číst článek »
Ač letošní léto momentálně vypadá ne zrovna slavně, co se počasí týká, přece jen se na nás nějaké horké dny jistě chystají. Při nich vám ledové osvěžení přijde určitě vhod, co tedy třeba formou zmrzliny? Já se... číst článek »
1/28
předešlá strana
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--