Fler Fler MAG Umění a design

Černá Madona se stehlíkem

Podle legendy byl evangelista sv. Lukáš prvním malířem, který portrétoval Pannu Marii. Z tohoto důvodu se stal ve středověku patronem malířských cechů a každý malíř musel jako mistrovskou zkoušku namalovat obraz Madony.... číst článek »
Jsi mladý designér, studuješ design nebo tě zkrátka baví vytvářet něco zajímavého a kreativního? Chceš ukázat, co dokážeš? Nakopnout svoji kariéru? Tak právě ty by ses měl přihlásit do soutěže Best in Design, která... číst článek »
Být na cestách a objevovat svět je droga, na kterou spoustě kreativců 21. století bohužel chybí čas. Žádný web ani Pinterest ale nedokáže přenést to mrazení v zádech, ten AHA moment, tu chvíli, kdy na procházce městem... číst článek »
Už dávno neplatí, že umělcem je buď malíř nebo sochař, na hlavě má černý baret a rozevlátý plášť... dnešní formy umění se až předhánějí v nejrůznějších originálních a mnohdy až výstředních technikách a... číst článek »
Patřím mezi ten druh lidí, kteří jednoduše nedělají věci tím nejsnadnějším možným způsobem a tím se tak trochu od většiny odlišuji. Mým záměrem ale není být "jiný", tyto způsoby a zkušenosti mě prostě a... číst článek »
V předchozím článku jsme se letem světem poohlédli po barokní architektuře za našimi hranicemi. Nyní vám nastíním baroko české. V podstatě již jde o samostatný útvar s vlastním specifickým vývojem ve světovém... číst článek »
1/13
předešlá strana
Menu
--