Fler Fler MAG Řemeslo

Jarní proměna památečního šperku

Je duben a příroda udělala skok. Ze zimního ladění přímo do rozpuku květů. Jsem tu u pracovního stolu a strom před oknem se proměnil v kytici jabloňových květů. Taková obnova, co na nic nečeká. A na tom stole mi leží... číst článek »
Petit Point Kovacec a Maria Stransky ve Vídni, Janet Granger v Anglii a například Natalia Frank ve Spojených státech. To je pár světových dílen, které se zabývají nesmírně náročnou technikou vyšívání tzv. "petit point",... číst článek »
Opravdu hodně let jsem toužila po tom vyzkoušet si modrotisk, ale pořád nějak nebyl čas. Letos na jaře bylo ovšem mé toužení vyslyšeno. Strážnický modrotisk přijel se svým workshopem do Ostravy na skvělou akci o... číst článek »
Alpaka je samozrejme zviera. Áno, to milučké, usmievavé, smiešne hopsajúce. Vo svete priadzí sa však pod pojmom alpaka (alebo alpaca) rozumie priadza vyrobená z vlákien tejto milej lamy alpaky. Má mimoriadne vlastnosti. Foto:... číst článek »
Bludů a mýtů o perlách koluje opravdu hodně. Asi nejrozšířenější mýtus je, že perly se dělí na ty pravé (tím rozumíme ty mořské, kulaté) a říční, to jsou takové ty levné. V tomto článku bych ráda alespoň... číst článek »
Dříve se běžně v každé chalupě na Velikonoce obdarovávali koledníci barvenými nebo jinak zdobenými vajíčky. Dnes toto lidové umění u nás udržuje při životě několik málo žen. Jednou z nich je v Polici nad Metují i... číst článek »
1/31
předešlá strana
Menu
--