Už dávno neplatí, že umělcem je buď malíř nebo sochař, na hlavě má černý baret a rozevlátý plášť... dnešní formy umění se až předhánějí v nejrůznějších originálních a mnohdy až výstředních technikách a není se čemu divit. Zaujmout něčím nevšedním v dnešním světě je proklatě těžké. Ale když už se zrodí nápad a povede se ho nějakou kreativní myslí umělecky zpracovat, pak je na co koukat a obdivovat. Pojďte zhlédnout malinkatý inspirativní vzoreček zajímavých tvůrců, kteří si obrazně řečeno poradí i bez štětce a skicáku, protože si zvolili opravdu zajímavé techniky...

Steven Spazuk je kanadský umělec, který místo štětce používá plamen kahanu, svíčky, zapalovače, ... Plamenem a kouřem dokáže vytvářet neuvěřitelné věci, tvary, portréty, zvířata. Použít pro malování oheň ho prý napadlo jedné noci ve snu a hned ráno běžel vyzkoušet, jestli to bude fungovat. Od té doby se ve své originální technice denně zdokonaluje, dostává plamen čím dál víc pod kontrolu, aby jemnými pohyby maloval konkrétní linie a promyšlené tvary. Celý úžasný proces ohňové malby je k vidění ZDE.

Zdroj Glits.mxTotenartUpsocl

Mladý německý umělec Tim Bengel bude mít 30 let až za 3 roky, ale jeho videa z tvorby pískových obrazů již na sociálních sítích dokázala posbírat desítky miliónů zhlédnutí. K tvorbě velkoformátových obrazů převážně s architektonickou tématikou používá černý a bílý písek, lepidlo a zlatou fólii. Ve svých videích provází diváka celým procesem výroby a nechává ho v napětí až do úplného finále, kdy obraz zvedne, aby z něj opadal přebytečný písek. Užaslým pozorovatelům se teprve nyní před očima objeví velkolepé dílo.

Zdroj Timbengel

Agnes Rup vytváří fantastické abstrakce připomínající kamennou geodu se třpytivými krystaly uvnitř. Barevné plochy se prolínají jako drahokamové řeky. Obrazy tvoří Agnes vrstvením obarvené syntetické pryskyřice, používá skleněné kamínky a drtě, zlaté fólie, zlomky kamínků. Díla skutečně vypadají jako výřezy z nejkrásnějšího drahokamu.

Zdroj Aga-art-studioPintaram

Benjamin Shine, mladý umělec a designér. Studoval v Londýně "fashion design" a v roce 2003 založil vlastní studio, které spolupracuje na mnoha projektech, přehlídkách, napříč uměleckými odvětvími. Benjamin vytváří mimo jiné neuvěřitelné portréty zcela zvláštní technikou, kterou je mačkání, tvarování a žehlení průsvitné látky. Zdá se to až nemožné, že ty oči, tvary, siluety...jsou všechno jen - jednoduše řečeno - namuchlané látky. Předposlední foto jsou portréty z jeho vlastní svatby.

 

Zdroj Benjaminshine

Noah Deledda se narodil v Detroitu a vynalezl zcela originální techniku. Použité plechovky od nápojů, které nejprve vyleští do zářivého lesku, dekoruje plastickými složitými ornamenty. Geometrická přesnost musí sedět na milimetry, aby byl výsledek dokonalý. Svoje hliníkové "sochy" pak rámuje do skleněných boxů. Rád také proces výroby dokumentuje a hraje si s různými efekty, kde to vypadá, že plechovky tvaruje pouhým úderem pěstí. Jeho bohatou dokumentaci včetně zmíněných videí najdete ZDE.

Zdroj Noahdeledda

 

Nu, pokud i vy hledáte, jak zaujmout s novým rokem něčím úplně jiným a neotřelým, třeba příště už napíšeme i o vás :-)