"Název Ema Mamisu vzniknul už kdysi dávno, když jsem se rozhodla dělat keramiku. Vyplynul mi tak nějak sám, protože první věci, které jsem chtěla vytvářet, byly hlavně čajové misky. Postupně se to rozvinulo ve větší mísy a teď dělám... hlavně mísy :-)" Ale nejen o mísách je naše dnešní video z dílny, pražského metra a od keramické pece s Bárou Diduchovou.

"S keramikou jsem začala asi ve 14 letech, když jsem začala na gymplu chodit na keramický kroužek. Nějak z toho vyplynula keramická průmka v Bechyni, a tak jsem šla znovu na střední školu..."


"Přestože jsem se tomu pořád bránila, se keramikou živit, nakonec to osud zařídil, že jsem přišla o práci... Kruh už jsem měla, pálit bylo kde, a tak se mi to už rok úspěšně daří. Jsem ráda, že to tak dopadlo. A děkuju svýmu bývalýmu šéfovi, že mě vyhodil :-)..."

"Někdy ráda točím čistší, pravidelné tvary a jindy mám ráda spíš takové organické věci, jako jsou třeba tyto vázy."


"Nechtěla jsem se tím živit, protože mě děsila představa, že budu muset točit sto hrnků denně a budou muset být všechny stejné. Nejvíc jdou na odbyt mé mačkané misky, které nakonec dělám v různých tvarech a velikostech - už dělám i salátové..."


"Můj ateliér má jednu nevýhodu, nemám tu pec. Všechny usušené věci tak musím převážet do jedné školy, kde mám pronajatou dílnu. No a dneska nemám k dispozici auto, tak pojedeme metrem :-)."

"A tady se můžeme podívat do pece, co se nám tu urodilo..."

"Díky Fleru se mi to podařilo krásně rozjet a do budoucna bych chtěla otevřít ještě svůj vlastní obchůdek s malou kavárnou. A z té kavárny bych chtěla, aby bylo vidět do dílny, jak pracuju, protože si myslím, že spousta lidí miluje práci a vydrží se na ni dívat celé hodiny... tak jako teď vy :-))."