Když se na trhu objevily korálky Preciosa Piggy, hned jsem si je zamilovala. Jsou docela velké a těžké, ale do bobulového náramku pasují úžasně...

Obtížnost: 2

Materiál:

  • MATUBO Nib-Bit - 28 ks (NB)
  • Preciosa Piggy - 56 ks (PG)
  • MATUBO Rulla - 16 ks (R)
  • Voskové perle, pr. 2 mm - 28 ks (VP)
  • TOHO Round 11/0 - 2 gr (T11)
  • americké zapínání, kroužek, pr. 5 mm - 2 ks
  • jehla, nůžky, Nymo B/S-lon

Na cca 2m nit navlékněte T11, 2x PG střední dírkou, 5x T11, 2x PG, T11, 2x R, T11, 2x PG, 5x T11, 2x PG, T11 a 2x R. Korálky stáhněte 10 cm od konce nitě a svažte dvěma uzlíky.

Prošijte T11 a 2x PG provlečenými a pak i volnými dírkami.

Navlékněte NB dírkou u širšího konce a prošijte 2x PG krajní dírkou. Celé opakujte ještě 3x a následně prošijte znovu první přidaný NB provlečenou a pak i volnou dírkou.

Navlékněte VP a prošijte NB užším koncem.

Celé opakujte ještě 3x.

Prošijte nit do R na obvodu (tj. VP, NB oběma dírkami, 2x PG oběma dírkami, 5x T11, 2x PG, T11, 2x R provlečenými a pak i volnými dírkami), kde budete šít další dílek náramku.

Navlékněte T11, 2x PG střední dírkou, 5x T11, 2x PG, T11, 2x R, T11, 2x PG, 5x T11, 2x PG, T11 a provlékněte 2x R z druhé strany, než z nich původně vycházela nit.

Dále opakujte postup od kroku 2, dokud nebudete mít ušitou požadovanou délku náramku.

Přišití zapínání:

Nit vychází ze spodní dírky R.

Navlékněte 2x T11, prošijte R volnou dírkou, navlékněte kroužek, prošijte následující R volnou dírkou, navlékněte 2x T11 a provlékněte 2x R z druhé strany, než původně vycházela nit. Celé prošijte ještě jednou a nit zapošijte a ustřihněte.

Do kroužku umístěte polovinu amerického zapínání a stejným způsobem přišijte zapínání i na druhé straně náramku.

 

Text a schémata: Šárka Dvořáková
Hl. foto: Šárka Rooya

 

Korálki, podzim 2017, číslo 5, téma Sklizeň

Připomenme si ještě jednou podzimní číslo časopisu Korálki.

Léto končí a začíná doba procházek v šustícím listí, zachumlávání, zapalování svíček a útulnosti. A taky se vracíme do svých domovů z cest a opět usedneme k drobotině, korálkům, háčkování a jiným ručním pracím, které nám přinášejí radost a uvolnění. A my jsme tu s podzimním číslem vašeho oblíbeného časopisu Korálki.

Uvnitř čísla najdete šperky a doplňky vyráběné jak z úplně nejobvyklejších korálků - např. perel a kuliček, MATUBO Superduo, MiniDUO, Rulla, tak použití moderních tvarů, jako jsou MATUBO Nib-Bit, CzechMates Tiles a Crescent, Preciosa Candy, Piggy, Farfalle a Ring beads. Samozřejmě jsme nezanedbali ani rokajl Miyuki, MATUBO, Toho a Preciosa.

A co se můžete naučit? Nejvíce je mezi technikami opět zastoupeno šití z korálků. Z dalších je to práce s bižuterními komponenty, vyšívání a háčkování s korálky, práce s polymery a Foamiranem.

V časopise Korálki najdete také spoustu nových pozvánek, reportáže, fotodopis čtenářky, Galerii čtenářů a rozhovor se šperkařkou, tentokrát Olgou Šumilovou.

Všechny projekty jsou označeny stupněm obtížnosti.

Korálki mají 52 plnobarevných stran, 17 projektů a jejich doporučená cena je 72 Kč.