Za krásným zbožím, jarním slunkem a vřelými úsměvy můžete v březnu vyrazit hned na 13 akcí, kterých se účastní zdejší tvůrci. Jsou tu jarní Flerjarmarky!

 

Jarní FLER JARMARK Brno-Medlánky

sobota 14. března od 9 do 13 hodin
v prostorách společenského centra Sýpka, Kytnerova 1a, Brno
(Farmářský trh najdete na nádvoří Sýpky, velikonoční výstavu pak v Konírně)

Flerjarmarky v Brně-Medlánkách získaly na věhlasu, a proto je tu další, tentokrát velikonoční vydání. Centrum kulturního dění v Medlánkách se rozpulzuje jarem a jarní inspirací v handmade provedení a doplní ho tradiční Medlánecký farmářský trh a velikonoční výstava místního Sboru pro občanské záležitosti plná kraslic a vůně jara.

Abyste na své nákupy měli klid, vašim ratolestem bude k dispozici omalovánková dílna a pásmo krátkých filmů v improvizovaném kině. Nebo je můžete poslat do místní knihovny, která bude otevřená po dobu jarmarku.

Prodejců bude na sále více než 30 a postupně vám je představujeme zde. Mají pro vás připraveno i pár workshopů jako třeba výrobu jarních dekorací. Občerstvit se budete moci dobrotami na Medláneckém farmářském trhu s více než 20 stánky nebo teplým i studeným občerstvením kavárny Rotatoria přímo v sále.

Během celé akce budete moci podpořit spolek Solnička, který pomáhá dětem a rodinám dětí (nejen) s cystickou fibrózou. Cystická fibróza se také nazývá "nemoc slaných dětí", protože jejich pot je až pětkrát slanější než u zdravých jedinců. Díky sponzorským darům Solnička vytváří lepší podmínky v boji s nemocí a přetváří sterilní nemocniční dětské pokojíčky barvami, kresbami i oblíbenými zvířátky. Již 9 let tak pomáhá dětem cítit se lépe v nemocničním prostředí. Za tu dobu zvelebila na 50 dětských pokojíčků a pomohla téměř 20 rodinám. Když se přidáte, budete moct se Solničkou společně vykouzlit úsměv na tváři dětem, které měly jen o špetku štěstí míň.

Přijďte k nám nasát vůni jara, těšíme se na vás!

 

 

Kreativ Soběslav Jaro & Velikonoce

pátek a sobota 13. - 14. 3. 2020 od 9 do 18 hodin
Kulturní dům Soběslav, Jirsíkova 34

Jak léta běží a všichni víme, jak rychlé to je, tak se opět blíží další veletrh Kreativ Soběslav.

Vypisovat, co všechno je pro vás nachystáno, by zabralo spousty vět, a tak v krátkosti:

  • hojné množství materiálu určeného pro tvoření i hotové originální výrobky
  • přírodní mýdla a kosmetika
  • nebudou chybět ani módní návrháři pro děti i dospělé
  • i milovnice cukrářského řemesla si přijdou na své
  • v neposlední řadě na vás čeká čajovna i výborná káva a něco sladkého na zub
  • doprovodný program, ten samozřejmě také chybět nebude

Kreativ Soběslav vám pomůže odhalit kouzlo rukodělné výroby, inspirovat vás, ulehčit aranžmá a na chvilku odvést myšlenky od všedních starostí. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

 

Jarní Fler jarmark KARLOVY VARY

středa 18. 3. 2020 od 10 do 17 hodin
velký sál Krajské knihovny v Karlových Varech

Taky nemáte rádi zimu a nemáte se na co těšit? My na vás myslíme! Vyrábíme, vymýšlíme a tvoříme, abychom byli připraveni na další inspirativní setkání v Karlových Varech! Můžete se opět těšit na spoustu šitých, háčkovaných, drátovaných, plstěných, třpytivých, voňavých nezbytných věcí, které musíte mít doma.

Jarmark bude zaměřen na jarní a velikonoční dekorace. Pojďte si s námi oživit váš domov něčím veselým, barevným a neokoukaným. Každá taková proměna dokáže nejen zútulnit váš domov, ale i pohladit na duši, a to v těchto ponurých a šedivých dnech všichni určitě potřebujeme.

Našeho jarmarku se účastní lokální tvůrci z různých oborů, s rozličnými vášněmi a zájmy. Proto není výjimkou, že potkáte psycholožku, která drátkuje, učitelku, která háčkuje, či obchodní zástupkyni, která plstí. Každý se ke svému koníčku dostal jinou cestou, ale všichni mají jedno společné, a to zapálení pro věc a velké nadšení pro ruční tvorbu. Návrat k tradičním způsobům výroby je naším posláním, které bychom chtěli dále předávat, a je naším hnacím motorem. Jarmarky jsou pro nás nejlepší způsob, jak ukázat, co vše se dá vyrobit, jaké materiály lze použít a jaká nekonečná radost z této činnosti může být.

    

Pro děti máme připraveny dětské jarní dílničky, uvaříme lahodnou voňavou kávu a něco na zub taky bude. V rámci doprovodného programu vystoupí dětský sbor Štěpánky Steinové a Jarmilky Smutné.

Moc se na všechny těšíme! Přijďte si popovídat, trochu zvolnit a zarelaxovat, nasát atmosféru.

Přijďte a podpořte nás, ať máme pro koho vyrábět a tvořit.

 

 

10. Flermarket v Mohylce

sobota 21. března od 9 do 17 hodin
Mohylová 1963, Praha 5, uvnitř rondelu

Je tu jaro a s ním přichází i naše tradiční akce, která slaví své malé jubileum. Tak ho přijďte s námi oslavit a načerpat energii! Již tradičně pořádáme Flermarket v Mohylce, kde se potkávají lidé, kteří svýma rukama vytvářejí něco krásného a originálního. Rádi zde přivítáme ty, se kterými se potkáváme pravidelně, i ty, kteří se k nám chystají poprvé. Máte-li děti, přiveďte je s sebou.

Přijďte, tvořte, objevujte, nakupujte! Pojďte se zúčastnit různých dílniček a workshopů, které budou mít někteří prodejci po celou dobu akce při svém prodejním stánku a kde bude možné si vyrobit či dotvořit originální výrobky. Pokusíme se zabavit všechny tvořivé nadšence. Z nabídky kreativních dílen prozradíme třeba dílnu na výrobu dřevěných zvířátek, zdobení vajíček nebo si můžete vyzkoušet plstění…. a na zbytek se musíte přijít sami podívat. K dispozici bude také omalovánková dílna

K jarní a velikonoční atmosféře zajisté přispějí velikonoční dekorace z různých materiálů. Jedním z velikonočních zvyků je, že by každý měl dostat něco nového na sebe, aby ho beránek nepokakal, a tak na stáncích kromě mnoho jiného na vás bude čekat originální móda pro malé i velké, kabelky, doplňky, originální šperky či bižuterie. Rozmanitostí zboží jistě nadchneme i ty nejnáročnější zákazníky. Na své si přijdou i pánové, tak je nezapomeňte vzít s sebou. Naše tvůrce a všechny novinky představujeme zde.

Naší příjemnou tradicí je odměňování návštěvníků za nákup či splněnou dílničku formou tomboly. Ta bude tvořena z výrobků samotných prodejců. Věříme, že tyto odměny budou pro děti i dospělé motivací k další tvorbě.

Návštěvníci se mohou těšit i na útulnou kavárnu s domácím občerstvením.

Přízemí budovy ZŠ má bezbariérový přístup, v chodbě je možnost uložení kočárků, Flermarket se ovšem koná v 1. patře budovy.

Užijte si s námi skvělý kreativní den!

 

 

Flermarket v Olomouci - DŮM U PARKU

neděle 22. 3. 2020 od 9.30 do 16 hodin
společenský sál DOMU U PARKU - Palackého 75/21, 779 00 Olomouc

Máme tu jaro a s ním začínající Flermarkety a Flerjarmarky! Řemeslníci se těší na rozjezd a i my za vámi přijedeme do Olomouce!

DŮM U PARKU bude i tentokrát hostit 50 rukodělných tvůrců. To nejlepší z Čech a Moravy zde najdete na jednom místě a nebudou chybět regionální prodejci ani prodejci ze vzdálených měst.

Rozmazlit své tělo vám pomůže přírodní kosmetika, která vás okouzlí svou vůní a potěší vaše smysly.
Jaro hravě přivítáte novým šperkem. Brože, náušnice, čelenky i náhrdelníky. To vše u nás najdete, ať jste přítel přírodních materiálů, nebo třpytivých šperků.
Nové outfity pro malé i velké bude radost vybírat, doladíte se páskem nebo šátkem.
Novou kabelku, batoh nebo vše v jednom u nás vyberete.
Nebudou chybět ani marmelády, sirupy i něco pro mlsné jazýčky.
Pořídíte hračky, hry pro malé i velké, zápisníky, nebo motivační citáty.
Ani EKO koutek nesmí chybět.
Těšit se můžete na keramiku, dřevo i přírodní materiály. Nepřeberné množství technik zpracování vás uchvátí – stejně jako nás.
Chybět nebudou ani přadýnka, dílničky nebo občerstvení.

A je toho mnohem víc! Náš jarmark se nedá popsat! Jisté je jedno, za každým kouskem můžete vidět přímo nás, jsme výrobci i prodejci, jsme šéfové, účetní i zaměstnanci. Přijďte a zažít explozi originálů! 

JAK SE K NÁM DOSTANETE?
Tramvají - nádraží město - 0 m, zastávka přímo před objektem, autobusem - U Zlaté koule - 160 m, vlakem - Olomouc město – 100 m.

 

 

Třebíčský Flerjarmark

jarně velikonoční jarmark originálních rukodělných výrobků

v neděli 22. března 2020 od 10 do 17 hodin
v prostorách hotelu Atom, Velkomeziříčská 640/45 v Třebíči

  

Třebíčský Flerjarmark má v Třebíči již svoji tradici, takže máte se opravdu na co těšit. Na jarmarku představí své výrobky zhruba 50 tvůrců převážně z portálu Fler.

Na jarmarku najdete vše, co k jaru a Velikonocům neodmyslitelně patří – malovaná vajíčka, jarní a velikonoční věnce a květinové dekorace, velikonoční perníčky, které si budete moct v přichystané dílničce opět i vlastnoručně nazdobit. Pomlázky, velikonoční ubrusy, košíčky a ošatky nejen na vajíčka… různé dobrůtky pro malé a velké velikonoční koledníky…

V dílničkách, které jsou nachystány pro malé i velké, budete mít možnost si také vlastnoručně vyrobit velikonoční kraslici, nazdobit již zmíněný perníček, vyrobit velikonoční zápich do květináče či velikonoční věneček a další jarně či velikonočně laděná překvapení….

Podle staré tradice měl na Velikonoce dostat každý něco nového na sebe, aby ho beránek nepokakal, a tak na stáncích kromě mnoho jiného na vás bude čekat originální móda pro malé i velké, kabelky, doplňky, originální šperky a bižuterie.  Na své si přijdou také milovníci přírodní kosmetiky, čekají na vás ručně vyráběná originální mýdla, svíčky, kožené výrobky, přáníčka, originální hračky, deskové hry, keramika všeho druhu, šperky z různých materiálů a technik, nezbytné drobnosti pro vaši domácnost, …

Pro potěšení chuťových buněk budou nachystané úžasné dobroty od Judyth sweet art, perníčky od Jitky, originální ručně vyráběná čokoláda a pralinky, perníčky, mazance, velikonoční beránci, cukroví…

Těšíme se na vás. ♥

 

 

A co bude dál?

V březnu nás čekají ještě Sokolov, Chrást, Děčín, Vrchlabí, Rudolfov, RoSa v Praze a Litvínov.

O nich za týden :)