Kdo čte, ten ví, že právě dnes spouštíme novou soutěž Fler GO! Jejím hlavním cílem je vymyslet vychytávku, která bude zjednodušovat a zpříjemňovat život, vítěz získá 10 000 Kč (viz úvodní článek o konceptu soutěže). Nejdřív ale představíme první dvě témata.

 

Téma první: V koupelně v pohodě

Přihlašování: ukončeno

Znáte stojánek na kartáček na zuby z IKEA? Drobnost, ale život už v koupelně ulehčil milionům lidí po celém světě. Ukončil éru plastových kelímků, ve kterých se usazovala voda z mokrých kartáčků a šla prachbídně vymýt. Tahle kovová věc proto v domácnostech našla své místo, a to nejen díky své funkčnosti, ale i designu - hodí se prakticky do jakékoliv koupelny.

A jaké problémy ještě trápí lidi v koupelně? Kartáček padající neustále do umyvadla? Zima, když mokří vylezou z vany? Zrcadlo věčně špinavé od pasty nebo kluzké místo hned u dveří? Partner, co si nikdy nepamatuje, který ručník je jeho?

Zkuste vymyslet řešení, i kdyby mělo pomoci jen k drobnému zlepšení každodenního koupelnování. Nebo naopak, zkuste vymyslet něco, co možná dosud nikomu nechybělo, ale jen proto, že o tom nevěděl.

Stojánek na kartáčky, žebříkové topení, které je zároveň sušákem na ručníky, nebo zasouvací šňůry na prádlo už vynalezené byly... To ale neznamená, že tím jsou možnosti vyčerpány. ;)

 

Téma druhé: Vzdělávání hrou

Přihlašování: od 1. do 31. 5. 2012 přes tento formulář

LEGO. Dutá plastová kostka s několika kulatými výstupky a kolik generací dětí už během let pobavila a baví.

LEGOJednoduchý nápad, jednoduché provedení, nepřeberné množství kombinací - to je to, co LEGO proslavilo. Miliony (nebo už miliardy?) dětí zapojovaly při stavění aut, hradů a všeho možného svou fantazii a zručnost a dokázaly u této jednoduché hračky strávit celé hodiny.

I my ve Fler GO! hledáme hračku, kterou zabavíte děti a zároveň se při hraní něco naučí. Mohou si hrát samy, může to být společenská hra, může vyžadovat spolupráci, cokoliv, co děti jakéhokoliv věku potěší a zabaví. Máte na své prcky nějaký spolehlivý trik? Něco, u čeho je baví přemýšlet? Představte to ve Fler GO! a výhra může být vaše.

Kromě LEGA udělaly díru do dětského světa třeba puzzle. Jak jednoduché je totiž rozřezat obrázek a kolik existuje variant hry, která je pokaždé zábavná...

Proč se zúčastnit?

Váháte? Zkusíme vás přesvědčit.

Odměny jsou: 10 000 Kč v každém kole, propagace, zábava

 • Vítěz každého kola od Fleru dostane 10 000 Kč.
 • K tomu přidáme propagaci jeho tvorby - o soutěži se na Fleru bude mluvit, přichystáme tiskovou zprávu, využijeme Facebook.
 • Ale hlavně - je to výzva! A taky zábava. :)

Tak už se k vám hrnou nápady?


Jak to bude probíhat

 • Přihlašování do prvního kola Fler GO! probíhá na této stránce. Jeho tématem je “V koupelně v pohodě” a přihlašovat se můžete do 30. 4.
 • Z kraje května oslovíme 5-10 finalistů vybraných porotou, kteří budou mít možnost představit detailně své soutěžní výrobky.
 • V půli května budou všichni registrovaní uživatelé Fler.cz moci hlasovat pro svého favorita.
 • V druhé polovině května vyhlásíme vítěze prvního kola soutěže.
 • Současně se od 1. do 31. května budete moci přihlašovat do druhého kola Fler GO!

Co se počítá?

 • inovatinost (40 %) - nápad a praktická využitelnost - opravdu je produkt inovativní?
 • funkčnost předmětu (20 %) - zpracování nápadu
 • estetická hodnota (20 %) - design
 • prezentace - úroveň fotografie, zda je z popisu jasné, co se jak používá, zda nechybí důležité informace (20 %)

 

Formulář pro přihlášení do 1. kola a pravidla soutěže najdete na stránce Fler GO!

Ilustrační foto: Lego: MALL.CZ