Ačkoliv se všichni úporně snažíme si v myslích udržet ještě aspoň poslední zbytky podzimu, rapidně se snižující ranní (a vlastně celodenní) teploty dávají znát, že zima je tady a nehodlá se jen tak vzdát. Když vstáváme do tmy a mrazivý opar na trávníku pod oknem prozrazuje, že venku je pěkně frišno, nebráníme se hlasu podvědomí a přestože máme před sebou jen cestu v MHD beze vzduchu a pak dlouhé hodiny v klimatizované kanceláři, škole - nabalíme se do několika hřejivých vrstev.

BCBG Max Azria Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com

Christian Dior Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com

Později odpoledne, kdy se jako zázrakem nepatrně oteplí, proklínáme počasí a snažíme se vynalézt zcela inovativní cestu, jak uložit svetr navíc, který jsme si podvlékly pro lepší tepelný komfort... ...ale taky v něm (spolu s dalšími pěti vrstvami pod kabátem) vypadáme tak trochu, jako bychom se stěhovaly a posledních pár svršků se nám nevešlo do žádné krabice.

Alexander Wang Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com.

Chloé Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com.

Jestli už máte po krk vláčení kabátu v zubech, když se tu a tam počasí umoudří, zkuste se podívat, co pro vás vymysleli tvůrci módních trendů. A nebuďte skeptičtí - i trendy umí být ve výjimečných případech docela praktické.

Anna Sui Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com.


DKNY Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com slideshow.

Pléd

...je vynálezem zkázy v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Ráno si zabalíte nejcitlivější části těla hřejivým přehozem, odpoledne ho snadno uvážete na ucho od tašky nebo složíte do ní prakticky beze ztráty úložného prostoru, aniž by kabela vypadala jako přešitý medicinbal, když se do ní pokoušíte naskládat baloňák.

Zero + Maria Cornejo Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com.

Plédy též nestojí tolik jako svrchníky, můžete si jich tedy pořídit více a oživovat s nimi všechny typy outfitů.

Vlevo: ELISE ØVERLAND Resort 2011, zdroj: Style.com slideshow,
vpravo:
Band of Outsiders Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com.

Navíc existuje milion způsobů, jak šál okolo ramen přehodit nebo jak ho uvázat.

Rovněž provětráte svou sbírku broží (nemáte-li ji, všemi deseti hlasuji pro její vybudování), kterými můžete plédy sepnout podle libosti. V případě absence správné brože můžete zneužít třeba partnerovu kravatovou sponu, fantazii se meze nekladou.

Pončo

Stejná ozdobná pravidla platí i pro ponča. Ta už tolik skladná nejsou, o to víc však zahřejí. Jelikož vás neomezuje obvod rukávů, můžete pod pončo podvléct prakticky libovolné množství dalších vrstev. Při kombinování ponča hleďte na rovnováhu - je-li horní díl prostorný a štědře střižený, spodní část oblečení volte raději upnutou. Volné kalhoty nebo dlouhá široká sukně by vám kromě image lesany mohly přičarovat pěkných pár kilo nahoru.

Tommy Hilfiger Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com.

 

A co je možné do chladu pořídit na Fleru?

Zavinovací pončosvetr je ideální tranzitorní kousek, což znamená, že vám v šatníku pomůže při ranní bezradnosti v období od lehkého podzimu až po prohlubující se mrazíky.

Měkoučké, heboučké pončo- kabátek s dlouhými rukávy a černým lemováním. Přední cípy mají velmi variabilní užití, viz foto. NAVARILA-DESIGN.

Další příklad barevně nápaditého pončosvetru - protože má rukávy, dá se podvléct i pod normální trenčkot, bude-li příliš zima na to nosit ho samotný:

Krátké pončo s rolákem a rukávky, 100% alpaka. xantiko.

Vzorovaný přehoz je výrazný, přesto však poměrně snadno kombinovatelný:

Pončo - pléd Marlenne kolekce GLAMOUR. NAVARILA-DESIGN.

Lehké pončo si můžete vzít i k volnějším kalhotám - pokud ho jako slečna na obrázku přepásáte ladícím páskem a akcentujete tak ženskou figuru, nikoho nenapadne uvažovat o tom, že byste volným oblečením schovávala nadbytečné centimetry:

Pončo Radhůza si páskem stáhnete, jak budete potřebovat. Barbora Divínová.

Co se teplejších oděvů týká, na výběr je od přírodnějších ponč v nenápadných barvách...

Podzimní pelerína čtvercového střihu s kapucí se zaoblenými rohy, zapínání na tři knoflíky. Vzadu zřasena do pásku. Ivana H.

...přes ponča s vyplétanými vzory...

Dámské pončo "polo" s rolákem. jam.

...myší kožíšek...

Ručně pletené pončo Space z velice lehké, objemné, hřejivé a měkké směsové příze. fashionmartina.

...až po třeba Hobbití roucho :-)

Ručně pletené "Hobbití pončo" univerzální velikosti. Fantastické úplety.

 

Nakonec pokud máte trochu času, stačí zadat slovo "pončo" nahoře do vyhledávání a už si jen vybrat vlastní styl.

 

Úvodní foto: Anna Sui Fall 2011 RTW, zdroj: Style.com.