Kateřinu Křivohlavou najdete na Fleru pod nickem krivkat. Věnuje se navrhování a výrobě ručně drátovaných šperků a drobné textilní tvorbě. A určitě vás v dnešním videu okouzlí nejen svými rozkošnými portmonkami, ale také celkovým přístupem k jejich tvorbě a nádherným, opravdu nevšedním prostorem k jejich fotografování...

"Evangelický kostel ve Frýdku-Místku je pracovištěm mého manžela, který je evangelickým farářem, - a vlastně je i mým improvizovaným fotostanem."

"Mé portmonky zde krásně doplňuje i původní mobiliář z roku 1911."

"Kromě toho, že je tu krásné, bílé, rozptýlené světlo, je také místem meditace... Nevnímám zde čas, který běží, nevnímám povinnosti domácí..."

"Má hlavní tvorba na Fleru jsou portmonky, což jsou malé šité kabelky a peněženky s kovovým rámečkem. To zní dost strašidelně :-) Proto jsem hledala název, jak tyto kabelečky nazývat, a našla slovo ´portmonky´."

"Šiju z bavlněných látek, které pochází převážně z Ameriky, a žasnu nad neuvěřitelnou fantazií amerických tvůrců a designérů. Díky tomu může být portmonka takovým obrázkem v rámečku."

"Kromě portmonek se 5 nebo 6 let věnuji výrobě šperků z chirurgické oceli. Ale teď převažuje šití :)"

"Fotit jsem se naučila až vlastně díky Fleru. A chtěla jsem do svých fotografií vložit i příběh. Aby ta fotografie vypadala, jakože nějaká dáma z první repubiky právě odložila svou portmonku v nějakém budoáru..."

"Portmonka je něco, co mi připomíná dobu, kdy se hledělo na to, zda jsou věci krásné a dobře provedené."