Podzim není jen ze stromů se snášející barevné listí, ranní mlhy a plískanice. Nejsou to jen zablácené boty, dýně a horký čaj. K podzimu patří zejména hojnost hub běžných i roztodivných tvarů a dechberoucích barev. Houby jsou doslova všude. Na loukách v trávě rostou ve velkém čirůvky dvoubarvé a pečárky, v zahradách najdeme bedly, klouzky, hnojníky či voskovky. A les, ten houbami doslova kvete.

Zdroj: Photo by Paula, Pexels

A právě houby si tentokrát vybral jako inspiraci ke svému tvoření Fler klub Nestejní.

V lese objevili na starých pařezech krajkovou krásu outkovky pestré a všudypřítomné trsy václavek. Prošli lesní pěšinky a cesty lemované oranžovými ryzci i nenápadnými šedými čirůvkami zemními. Viděli na kmenech stromů houževnaté choroše, ve smrčinách, pod klestím a ve slámě kolem krmelců čarovné kruhy strmělek mlženek a čirůvek fialových. Obdivovali tyrkys límcovky měděnkové i křehkost lakovky ametystové...

Zdroj: Photo by Irina Iriser, Pexels

Náladu, kterou si Nestejní přinesli z lesa, radost z přírody, vůni hub a své zážitky vtiskli do následujících výrobků a fotografií. Nakolik se jim podařilo vystihnout atmosféru podzimního lesa, posuďte sami. A samozřejmě je můžete ohodnotit svými hlasy.

#fler-anketa:4692#

 

 

Autorkou textu je asmera

 

 

Úvodní foto: Photo by Egor Kamelev, Pexels