Když jsme vám prvně představili klub Nestejní, tvrdili jsme, že jsme výběrový, soutěžní klub pro ty, kteří se nebojí jít proti proudu. Že máme rádi originální a nápaditou tvorbu, zachycenou na dokonalé fotografii. To všechno stále platí. A co bychom ještě dodali po půl roce naší existence? Jsme rovněž klub cestovatelský.

Podívali jste se s námi do žhavé Barcelony, prázdniny jsme strávili u Protinožců, na skok jsme se stavili v Holandsku a kam vás vezmeme dnes?  

Poznali jste? Ano, je to Brno.

Co se většině z nás vybaví, když se řekne Brno? Brněnské veletrhy, Velká cena Brna, Špilberk či brněnský prigl, krásy blízkého Moravského krasu s Macochou a krápníkovými jeskyněmi?

My si vás dovolíme pozvat na

Procházku secesním Brnem.

Zdá se vám, že jsou všechny fotky z podhledu? Máte pravdu. Abyste si všimli výzdoby domů v ulicích, musíte při procházce zaklonit hlavu. Výzdoba je umístěna většinou od prvního patra výše, proto budete-li se dívat kolem sebe jen v úrovni očí, nic z té nádhery neuvidíte.

Spoustu zajímavých informací o brněnské secesi najdete v tomto dokumentu, my si dovolíme uvést alespoň pár významných jmen: 

Leopold Bauer 

Reissigova vila ve stylu geometrické secese (1902)

Hubert Gessner

Okresní nemocenská pokladna (1904)

Dušan Jurkovič

Jurkovičova soukromá vila (1906)

František Pawlů 

Tivoli (1895-1911)

Dům na Veveří 14 (1904)

Dům na Veveří inspiroval rovněž matku zakladatelku klubu Nestejní Slapota, která kromě nádherných sukének na secesní téma stihla mezi jednotlivými koly porodit krásnou dcerku Verunku. Gratulujeme Hanko!

 

Věříme, že vy, kdo jste ještě v Brně nebyli, jste právě dostali chuť se tam zajet podívat. A vy, co jste již Brno navštívili a vůbec si neuvědomujete, že byste něco podobného viděli, budete třeba při další návštěvě více zaklánět hlavu.

A jak se s brněnskou secesí vypořádali členové klubu Nestejní?

My si myslíme, že skvěle a budeme moc rádi, když nejzdařilejších 5 výrobků oceníte do 12. února 2018 svými hlasy.

#fler-anketa:3101#

 

A co nás čeká příště?

Podíváme se daleko za obzor...

 

Úvod: z romantické výstavy "Šťastný život v secesi v Letohrádku Mitrovských v Brně", 2015