Je velmi obtížné, až nemožné, si čas nějak představit. O dost jednodušší je představit si minulost a předvést ji v přítomnosti. Zveme vás tedy na unikátní výstavu, kde se minulost prolíná s přítomností a směřuje do budoucnosti. Pojďte společně s námi nahlédnout do minulosti, která nikdy nenastala.

Potěšíte nejen své oči, ale tentokrát i jiný smysl, váš čich.

Budete okouzleni báječnými a hravými nápady, velkou dávkou fantazie a poctivou ruční prací. Budete unášeni nádhernými vůněmi z dalekých krajů. Přijďte se podívat, jak lze skloubit věci na první pohled neslučitelné a jak dokáže být lidská fantazie vynalézavá a neomezená. Udělejte si čas a ztraťte se společně s námi v tom našem.

ZTRACENI V ČASE
Alchymická parfumerie Rafaella
Vlašská 15, Praha 1

VERNISÁŽ 9. března 2013 v 18 hodin

Alchymická parfumerie Rafaella

...sídlí v prastaré a skutku alchymické části staré Prahy pod Jánským vrškem, v magickém místě Malé Strany spojené se jmény Edwarda Kellyho či Johna Dee.  Její majitelka Petra Hlavatá tvrdí, že čich je naším nejstarším smyslem. Vůně v nás probouzí autentické vzpomínky a pravdivé emoce, obnovují paměťové stopy. Pomáhají nám vzpomenout na to, kým jsme, a uvědomit si svůj skrytý či zapomenutý potenciál. Krásné, že?S Petrou a jejími vůněmi se tedy ponoříme do minulosti a pokusíme si představit „Tajný život Nikoly Tesly.“ Čím se tento slavný vynálezce při svém bádání asi inspiroval? Jak by asi vypadal jeho pracovní stůl? Nechte se překvapit!  Mimo jiné budete mít možnost si vyzkoušet Van de Graffův generátor a jiné zajímavé poučné i hravé technické vynálezy.

Jindřich a Rudolf

...jsou velice svérázná dvojice, která by zasloužila samostatné představení. Na výstavu přinášejí téma, jaký asi byl život před 100 lety. Rozhodně si to nemůžete nechat ujít. Pojďte s námi nahlédnout do kouzelného světa fotomontáží, neskutečných, hravých, ale i praktických vynálezů do domácnosti, originálních šperků nebo zajímavých bločků a diářů. Dámy potěší krásné šperky a pánové se mohou kochat obrazy krásných žen. Potěšte své oko ryzí poctivou prací se 100% invencí. Co bylo moderní před 100 lety, může být populární i právě teď!

TikŤakJinak

...je svět plný recyklace, fantazie a snů a jak jeho autorka tvrdí, je to svět omezený pouze její vlastní představivostí. Je to svět plný ozubených koleček, starého nepotřebného harampádí a rozebraných hodinek, ze kterých se stávají vkusné a originální šperky a doplňky. Staré nepotřebné předměty znovu ožívají a žijí svůj příběh i nadále. Minulost se přesouvá do přítomnosti a žije svůj život dál. TikŤakJinak na výstavě představí exkluzivní kolekci šperků a doplňků, která se v budoucnosti již nebude opakovat. Přijďte si pro ten svůj kousek!

To celé a mnoho dalšího se na této výstavě pořádně zamíchá, prolne a vzájemně doplní.

Na vernisáži budou přítomni všichni vystavující autoři a budou vám plně k dispozici, pokud je chcete poznat osobně. Zveme vás též na něco dobrého k zakousnutí.To vše a mnoho jiného vás čeká, aby zanechalo ve vašich myslích pěknou vzpomínku a utvářelo váš život i nadále.

Výstava potrvá cca do 20. dubna, těšíme se na vás!