Vložil(a) thekaty 09.09.2019 Trhy
12.10.2019

13. ŘEMESLNÝ JARMARK V Lysé nad Labem

12. října 2018 (9 – 17 hod.) – Nám. Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem

 

Věříme na šťastnou třináctku... takže nadcházející jarmark určitě přinese spoustu milých návštěvníků, vlídných úsměvů, nezapomenutelných zážitků a hlavně neopomenutelný finanční příspěvek pro jedenáctiletou Nelinku ze sousedních Milovic, která se od narození potýká s těžkým mentálním i pohybovým postižením a častými epileptickými záchvaty. 

 

Nelinka potřebuje 24hodinový dozor, je ležící, rodiče ji musí polohovat, krmit pomocí sondy přímo do bříška, rehabilitovat s ní. Její maminka vzkazuje: "Každodenní péče o Nelinku se někdy stává náročnou. Máme podporu v rodině, ale vědomí, že nám pomáhají i 'cizí' lidé, je pro nás důležité a pečuje se nám tak lépe. Děkujeme všem, kteří mají odvahu a srdce přispět. Každá, třeba i malá, pomoc, je pro nás cenná." 

 

Pomoci Nelince budete moci zakoupením darovaných výrobků od přítomných řemeslníků nebo jakýmkoliv finančním příspěvkem do připravené kasičky. Nelince se skládáme na nový elektrický vozík, který bude vyhovovat její věkové a váhové kategorii...

 

Součástí trhu budou opět ukázky staročeských i novodobých řemesel a umění. Navíc si návštěvníci mohou vedle hotových výrobků odnést domů i materiál pro tvoření, většinou v podobě již hotových materiálových balíčků či materiálu dle vlastního výběru.

Jarmarku se budou účastnit vybraní prodejci z Fler, ale i mimo něj. Někteří z nich jsou držiteli certifikátu "Regionální produkt".

 

Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program – nebude chybět písničkářské duo Marie Sommerové , originální ručně vyřezávaný kolotoč a kozí taxi z dílny řezbáře Matěje. Děti se mou také těšit na divadelní představení „O kóče a pséku“ Divadla Burt a ukázky práce s asistenčními psi NF Canisterapie. Oblíbenou atrakcí se staly dřevěné bagříky a kuličkodráhy. Opět se snad všichni můžeme těšit na nějakou novinku, kterou zatím nebudeme prozrazovat :)


Parkování je umožněno na Husově náměstí, které navazuje hned na to naše „malé“. Velmi příjemná je z Prahy cesta vlakem, která trvá do 40 minut. O víkendu jede vlak každou hodinu (osobní z Masarykova nádraží nebo rychlík z Hlavního nádraží). V Lysé budete od vlaku na jarmarku do 10 minut.

Přípravný Fler klub naleznete ZDE nebo se můžete připojit k FB události ZDE.HISTORICKY O NAŠÍ POMOCI:


Druhým jarmarkem jsme otevřeli příjemnou tradici spojenou s jarmarkem - podpořili jsme pětiletého Vašíka z našeho města, který má špatně vyvinutou míchu a mnoho dalších zdravotních problémů. Péče o něj je velice nákladná a potřeboval již místo kočárku elektrický vozík, na nějž rodina v době konání jarmarku střádala. Na místě bylo možno zakoupit vybrané výrobky jednotlivých prodejců, kteří je věnovali na podporu Vašíkovi, a tímto se zřekli výdělků z tohoto zboží, nebo přispět jakýmkoliv finančním obnosem. Touto cestou se nám pro Vašíka podařilo vybrat necelých 6.500,- Kč.

 

Dalším jarmarkem (říjen 2014) jsme všichni pomáhali hudební skupině handicapovaných nadšenců „Vážky“ z Domova Mladá v Milovicích, kteří se nám představili na jarmarku samotném. Předali jsme jim 1.350,- Kč.

 

Následující akcí (duben 2015) dostala od nás díky vám všem 13-ti letá Kačka z Velin neskutečných 13.596,- Kč. V loňském roce onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií a její léčba se kvůli přibývajícím zdravotním komplikacím stává finančně nákladnou.

 

Pátým jarmarkem (říjen 2015) jsme pomohli mamince Janině, která byla ještě na podzim předchozího roku aktivní maminkou dvou malých dětí, ale po zjištění nezhoubného nádoru sluchového nervu podstoupila operaci, která se nezdařila a zůstala ležet, odkázána na pomoc přístrojů. Na její transparentní účet jsme díky vám všem mohli poslat 12.760,- Kč a Janina mohla udělat další pokroky v rehabilitačním centru Adeli v Piešťanech.

 

Další jarmark (duben 2016) patřil Filipovi, 14-ti letému chlapci z našeho města, který se narodil s vážnou srdeční vadou. Pár dní po narození absolvoval dvě korekční operace srdce, ale ty měly za následek multiorgánové selhání celého organismu. Filip dokáže chodit pouze s pomocí, projevil se u něj atypický autismus, má rozsáhlou poruchu řeči a oslabené hrubou i jemnou motoriku. I díky vám jsme mohli jeho mamince předat částku 11.150,- Kč a HLAVNĚ slovo dalo slovo a pro Filipa se díky dobrým lidem podařilo sehnat nový vozík šitý mu přímo na míru… v červnu 2016 mu byl předán.

 

Říjnovým jarmarkem v r. 2016 jsme podpořili ročního Matýska s Prahy 9, Horních Počernic. Bohužel nás všechny zasáhla velmi smutná zpráva, a to že Matýsek svým vážným zdravotním problémům nakonec podlehl. Narodil se s rozštěpem měkkého patra a epilepsií, která u něj později způsobila posttraumatickou kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnu. Fakt byl o to více zdrcující, protože se jednalo o syna jedné z nás, prodejců na našem jarmarku. Rodina vybrané peníze 11.621,- Kč použila na poslední rozloučení s Matýskem.

 

Osmý jarmark (duben 2017) jsme věnovali dvojčatům z Krchleb, Elišce a Oldíkovi, kteří trpí DMO. Na nezbytnou operaci (uvolnění kontraktur), kterou už mají zdárně za sebou, jsme jim díky vám všem mohli předat 8.387,- Kč.

 

Devátý před rokem (říjen 2017) patřil Maximkovi z Kostelce nad Černými lesy, který si už prošel řadou operací, rehabilitací a krátkodobých i dlouhodobých pobytů v nemocnici... Překvapuje všechny svou velkou bojovností, kterou denně od r. 2010, kdy se narodil s celkovou svalovou hypotonií, nefunkčností tlustého střeva (Hirschprungova choroba) a vrozenou vadou hrtanu (Laringomalacie) a později diagnostikovanou epilipsií, ukazuje...  Rodině jsme předali neskutečných 17.137,- Kč.

 

Jubilejním desátým jarmarkem (duben 2018) jsme svoji pozornost obrátili nahoru nad naše náměstí, resp. na Domov na Zámku a babičky a dědečky, kteří v něm žijí Našim místním seniorům jsme předali částku 9.477,- Kč.

Jedenáctý jarmark (říjen 2018) se konal pro tříletého Zdendu z Týniště nad Orlicí a jeho boj s drakem. Zdenda se narodil se vzácným neurosvalovým onemocněním, tzv. Spinální muskulární atrofií II. Typu, doma ale nemoci říkají DRAK. Zdendovi  jsme předali skvělou částku 16.391,- Kč.

Historicky poslední, tzn. 12. jarmark (duben 2019), jsme zorganizovali pro místní Domácí hospic Nablízku, jejichž bohulibá práce je tak k nezaplacení! Podařilo se nám shromáždit zatím naši dosavadní rekordní částku 23.475,- Kč.

Účastníci:
3-kavky 4listek barevna-dilna bav boho-chic cinnamonka circus-mind clonka clovickovo darbucha dilna-u-kocoura dobroty-z-raje dobrunda duiko evanesce fiori-e-colori greya hanka-kytka homart chrobakova icorona irena-klamertova janasbeading kosihnizdo-keramika kosikarstvi kovarstvi-kosik kucertina kulisarna lovespunning mababy macioza mago magsbags malovane-poteseni mandle mitanovi mokrous my-fleur naramky-zeme nejen-obojky nikko-b pandass placka-se-zajicem podlipka rikalpa siska111 spakuj sejnova-marketa tate we-are-band wernasek woodmaid zaneta-leather 
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím