Včera jste si mohli v MAGu prohlédnout spoustu nádherné inspirace mezi plastovými šperky. Článku vévodí fotka zářivě zeleného náhrdelníku a protože neony jsou stále hit, porozhlédli jsme se, jak je to s neonovými barvami v nabídce zdejšího šitého šperku. A budete možná překvapení, kolik letní rozverné krásy jsme našli :-)

Výrazné barvy, z kterých bolí oči, světelná reklama, móda, … V tomto článku vás lehce provedeme světem neonu a samozřejmě pro vás vybereme neonové šperky pro pošmourné dny, které můžete najít a zakoupit zde na Fleru.

I neon má historii

V roce 1898 byl objeven Williamem Ramsayem a Morrisem Traversem vzácný plyn, který byl nazván neon (nový). Roku 1910 začala dráha neonu ve světelných reklamách a v 50. a 60. letech se dostává do umění. Nejznámější použití neonových barev je především v pop artu Andyho Warhola.

Dalším zajímavým mezníkem pro neonové barvy byla 80. léta, kdy pronikly do módy díky Robin Piccon a její kolekci Body Glove.

Neonové barvy si časem získávaly více a více přízně a objevovaly se na oblečení, módních doplňcích, ale i v bytech:

Designová plastová židle Kratell - Filly. Zdroj: blog Euromarketdesign.com.

Inspirujte se neony v módě, které využili ve svých kolekcích pro sezónu jaro a léto 2011 i Christopher Kaine (vlevo) či Louis Vuitton (vpravo):

Zdroj: Moda.cz.


Nezalekla se jich ovšem ani pánská móda:

Zdroj: Blog4fashion.cz.

A abychom se dostali k tématu článku, v neposlední době se začaly vyrábět neonové korálky – rokajl, farfalle nebo dvoudírkové korálky:

Zdroj: PRECIOSA, tradiční české korálky.Jak neonové barvy kombinovat?

Nejprve barevné kombinace, u kterých nemusíte váhat. Jsou totiž nejjistější a stoprocentně využívají zvýraznění kontrastu s neonovými barvami. Jedná se o spojení neonových barev s tmavými (černá, kovově šedá), nebo s bílou barvou.

Jsou na vás náušnice příliš malé drobnosti? Zajímavý a zároveň lehce výrazný náramek také přitáhne  pozornost:


Leonek od LeaJa

Představujete si ještě něco většího, stále střízlivého, ale výrazného a zároveň elegantního? Zkuste tento náhrdelník:

Náhrdelník - Neon Farfalle od SnowMirna.

A pro ty odvážnější z vás, kdo máte rádi spoustu barev a zvláště těch výrazných, nebo si vybíráte zajímavé barevné kombinace, tu jsou šperky, které  působí šťavnatě, mladistvě a svěže:

Jste ještě odvážnější? Chcete zazářit, upozornit na sebe a barev se vůbec nebojíte…

…potom tu je výrazný náhrdelník, který dozajista upoutá. Vhodný k černému tričku, šatům nebo kdo si troufne, tak klidně i k barevnému:

Neonoví ufounci od Pelagia.

 

Bojíte se ještě neonů, nebo je začnete hrdě nosit, či je dokonce už nosíte?

Napište nám pod článkem! :-)Historie neonu čerpána z:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Neon
http://nymag.com/shopping/features/41814/
http://www.wendybendoni.com/history-neon-idea-neon/

 

Úvodní foto: kat-ja