Fler Fler MAG Články od autora: Capi.mizuhiki
Hledání podle autora - na hledané spojení Capi.mizuhiki nalezeno 7 článků.
Tak schválně, ať zvedne ruku ten, kdo věděl, že oficiální květinou pro Den matek je karafiát. Na rovinu, ani já to nevěděla. Pouze jsem vypozorovala, že v Japonsku je Den matek pevně spjat s červeným karafiátem a že se... číst článek »
Asi už většina z nás zaregistrovala (možná i s hrůzou), že brzo budou Vánoce. Vánoce jsou svátky klidu a míru (teda měly by být) a předávání si dárků. A jako duše tvořivé se většinou snažíme dárky hezky zabalit.... číst článek »
Když se řekne Japonsko, většině lidem se jako první vybaví písmo "rozsypaný čaj", gejši a určitě i svitky se znaky "namalovanými" černou tuší. A právě ty tahy štětcem namočeným v černé tuši na bílém papíře mě... číst článek »
Znáte pojem IKIGAI? Možná jste někdo zaregistrovali a četli knihu "IKIGAI - šťastný a dlouhý život", která vyšla v roce 2017. Pokud ne, doporučuji si ji půjčit třeba z knihovny. Každopádně jsem si na tento pojem... číst článek »
Svátek TANABATA, který se v současnosti slaví 7. 7., se do Japonska dostal z Číny v období Heian. Původně se slavil pouze na císařském dvoře, kde aristokraté během oslav skládali básně a následně je recitovali pod nebem... číst článek »
Z předchozího článku již víte, co to je mizuhiki. Jedná se o tvorbu uzlů ze speciálních papírových šlahounů. Je úžasné sledovat, jak se stejná technika uzlování liší podle toho, v jaké zemi a v jaké době se... číst článek »
1/2
předešlá strana
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--