Léto se přehouplo do své druhé půlky a na řadu z nás ještě čekají ta pravá prázdninová dobrodružství. Jak se sbalit na cestu s minimem obečení a přesto dostatečně vybavení na každou letní příležitost? Poradíme!

Léto nalehko

V redakci MAGu často vzpomínáme na osvěžující chuť, kterou nabízelo léto našeho dětství. Na tu pestrou paletu vůní svobody, prázdnin s kamarády venku, táboráků a meruňkových knedlíků s tvarohem. (Ostatně dobře zralé, šťavnaté meruňky pro nás představují lístek do ráje dodnes!) Žhavé letní dny i dnes zvou k výletům a nečekaným zážitkům. Takové výpravy většinou vyžadují řádné přípravy v podobě nákupu a následného nekonečného balení kufrů s oblečením minimálně týden dopředu. Tak pro letošní rok na chvíli zavřete oči a na tento pekelný scénář zapomeňte! Rozhodli jsme se vám alespoň tuto část usnadnit a přinášíme vám báječné tipy na multifunkční oblečení.

Zdroj fotografie: Miss Milennia magazine

 

Zdroj fotografií: pinterest

Dávka multifunkčního šmrncu

Každý začátek delší cesty či dovolené takřka u každého z nás začíná prázdným listem papíru a propiskou úhledně složenou vedle pravé ruky. Posléze se papír plní hustě popsanými řádky - potřebami a nutnostmi, které musíme nakoupit, obstarat, zabalit, připravit a následně dopravit. Od všeho přibalit nejlépe více kusů, aby nám nic nechybělo. Často se tak obyčejné těšení na příjemné dovolenkové zážitky zvrtne v bláznivou smršť úkolů a činností. Nešťastníkovi pak nezbývá než tančit s křečovitě zaťatými pěstičkami nápadně se podobajícími pohybům zkušeného dirigenta po bytě ve snaze co nejlépe zkrotit nepořádek, který jakožto vedlejší produkt každého balení zkrátka vždycky vznikne. A tohle všechno nejlépe ve zdraví přežít. Poznáváte to také?

Na všechny takové situace myslí multifunkční oděv. Tedy kus oblečení, který je vymyšlený a vytvořený tak, aby svému nositeli skýtal více možností při jeho aplikaci do praxe. Multifunkční oblečení je aktuálně velkým zdrojem pro tvorbu celé řady lokálních tvůrců. Většina takového oblečení je vytvořena s citem pro materiál, estetiku a především funkčnost.

Možná, že právě takový šikovný a variabilní kousek oděvu máte už dlouho uložený vespod skříně a ani o tom nevíte! Mezi multifunkční oblečení totiž můžeme směle zařadit i takové (zdánlivě) obyčejné pareo. Šátek větších rozměrů, tradičně vyroben z lehounké bavlny s motivem ještěrek či mořských vln, si každý z nás alespoň jednou dovezl ze zahraniční dovolené. A právě tam jej můžete nejvíce využít! Snadno a rychle z něj můžete vykouzlit sukni, lehké šatky, přehoz přes plavky i šátek či turban na hlavu.

Zdroj fotografie: My sewing ideas

Zdroj fotografie: P.S.- I made this

Zdroj fotografie: instructables

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: kleidung

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: enrHedando

Zdroj fotografie: secondstreet

Zdroj fotografie: frizzifrizzi

Zdroj fotografie: Lemuria style

Zdroj fotografie: Top Inspired

 

Zdroj fotografie: Seamly

Kariza aneb (za) vinuté pohodlí i styl

Skutečným hitem, který si prorazil cestičku také do tuzemského módního rybníčku, je oděv Kariza. Jedná se o dvouvrstvou zavinovací sukni, která se šije z tradičního indického oděvu - sárí. Materiály na výrobu musí být ušlechtilé a přírodní. K dostání jsou karizy především z indického hedvábí v mnoha atraktivních barvách a variacích.

Oděv se stal oblíbeným především díky svým rafinovaným vlastnostem. Existuje bezpočet variant a možností, jak sukni uvázat. Velmi snadno a pohodlně můžete z karizy uvázat šaty, halenku, top. Díky dvěma vrstvám a dvojitému barevnému provedení vám bude na jakoukoliv dovolenou stačit pouze jeden kousek oblečení a stejně si pokaždé můžete vyjít v originálním modelu! Karizy jako takové jsou velmi často vytvářené za pomoci recyklace ze starších kusů sárí, má proto právo nosit cedulku s označením vintage.

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: ravens- nest

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: ninecolours

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: basbadi

Zdroj fotografie: pinterest

Multifunkční oblečení zaujalo také americkou módní ikonu a designérku Donnu Karan, která jej zakomponovala do své velkolepé kolekce DKNY. Posléze vytvořila unikátní a variabilní fashion oděvy s názvem Cozy.

Jedná se o netradiční módní kreaci, ze které se dá uvázat až 12 různých modelů. Velkou výsadou je také ušlechtilý materiál, konkrétně jemný a hebký kašmír, ze kterého je multifunkční oděv vyroben. Z tohoto multifunkčního kousku lze snadno vytvořit splývavou šálu, pléd, slušivý top, halenku s výstřihem či pohodlné šaty. Příjemný a luxusní kašmír navíc umocní královský pocit z každého nošení.

Zdroj fotografií: pinterest

 

Zdroj fotografií: © Donna Karan, pinterest

Výbava pro cestovatelské duše

Také pro všechny dobrodruhy a milovníky odpočinku v náruči přírody je multifunkční oblečení ta správná volba! Skutečným klenotem je outdoorové oblečení vyšperkované do nejmenších detailů. Můžete si tak pořídit kalhoty s nohavicemi na rozepínání a v malém okamžiku máte na sobě šik šortky či kraťasy. Takové kalhoty lze snadno rozepnout také po stranách, což umožňuje připnutí nohavic zpátky bez zbytečného a nepohodlného vyzouvání bot.

Mezi šikovné a praktické pomocníky můžeme zařadit také kvalitní bundy s odepínacími rukávy. Dle potřeby se v pár momentech z bundy stane stylová vesta.

Další možností, jak využít multifunkční oděv, jsou různé oboustranné šátky, čelenky, čepice. Takové kousky jsou zpravidla tvořené prodyšným, lehkým materiálem a z druhé strany doplněné o hřejivou vrstvu - například ovčí merino.

V USA tvůrci multifunkčního vybavení překročili pomyslné hranice ještě mnohem více a vyvinuli speciální edici stanů a spacích pytlů, které lze dle potřeby využít jako oblečení.

Zdroj fotografií: © Business Insinder

Fler okénko multifunkčních

I na Fleru máme rádi praktičnost, pohodlí a vychytané neotřelé materiály! Vyberte si s námi ten správný kousek a směle se do něj motejte, zavinujte a bavte :)

Na výběr zde jsou samé poctivě a s láskou vyrobené skvosty.

Multitunel MERINO Grey vel.2 od Drim

Multi-way dlouhé šaty - mnoho barev od JaruŠenka

 

Merino multifunkční šátek - šedé melé tunel od saana

Zavinovací svetr 3v1 od My rainbow

Šedozelené 4 šaty v 1 sukni od majoranka v šatníku

Variabilní šaty - TMAVĚ ŠEDÉ od By Lusy

Multifunkční top a sukně od majoranka v šatníku

Antracitové...trochu křivé triko 3v1 od Dílnička NA TVRZI

Dlouhé černobílé variabilní šaty od majoranka v šatníku

 

Multifunkční čelenka černá (2 kusy) od Čarbičková Bijoux

 Smaragdové multifunkční 4 šaty v 1 sukni od majoranka v šatníku

sukně Sára multi no.6 od Dona Karavan

MULTI zástěrka s kapsami od DISAMORE

Multifunkční kabelka/batoh od Made by Veru

Multifunkční šátek bambus mentolový od saana

Multifunkční ZW XI-kabelka-svačinovník-prostírka od etomatelier2

Duhová multifunkční houpačka od booba1

Multifunkční taško-batoh --- velký výběr barev --- od Rutowka

"Vyměňpásek" šaty s kapsami - TMAVĚ PUDROVÉ od By Lusy

 

Multifunkční pavučina od Mia Moo

 

"Kotě" - multifunkční pytlík/batůžek od uBorůvky

Bíla multifunkční pletená čelenka z kůžiček od Čarbičková Bijoux

Multifunkční ZW III-kabelka-svačinovník-prostírka od etomatelier2

Multifunkční ZW I.- kabelka-svačinovník-prostírání od etomatelier2

 

Nyní už jen stačí nechat otevřená vrátka a zvolna se nadechnout, vysněné dobrodružství čeká jenom na vás!

 

 

Úvodní fotografie: © Salta experience