S každou roční dobou, s každým svátkem se pojí určitá vůně. Nejinak je tomu i v čase adventu, o Vánocích. Když přivřu oči, ihned se mi vybaví vůně jehličí stromečku, který právě táta přinesl domů, maminčiny pomeranče ozdobené hřebíčkem, purpura na plotně, svařák na adventním trhu... a také vůně cukroví. Vánoční cukroví je tradiční pochoutkou v mnoha zemích. Myslím si, že české patří k těm nejlahodnějším a recepty se zde dědí z generace na generaci.

Většina cukroví se v Česku připravuje pečením ze směsi mouky, cukru, vajec a másla, k tomuto základu se pak podle druhu cukroví přidává kakao, čokoláda, vlašské a lískové ořechy, strouhaný kokos a kandované ovoce. Mezi klasiku patří cukroví z lineckého těsta nebo vanilkové rohlíčky. Typickými vůněmi jsou vanilka, rum, skořice. K pečenému cukroví se v Česku dělají i nepečené druhy.

To všechno jsme měli v "Soutěži krajů" na mysli, když jsme pro vás chystali zboží do vánočního kola. Doufáme, že se při hlasování vánočně naladíte i vy :-)

Hlasovat můžete třemi hlasy do 11. prosince 2016.

Moc rádi bychom také uvítali nové členy klubu, nové soutěžící, kteří jsou šikovní a chtějí svým zákazníkům ukázat, co krásného nebo tradičního se právě v jejich kraji tvoří. Nestyďte se, přidejte se k nám!

Děkujeme. 

Vánoční stromek

#fler-anketa:2455#

 

A na co se můžete těšit příště?

Mráz na nás dýchá...

A jakou vůni si vybavíte vy, když si představíte Vánoce?