Dnes pro vás máme tak trochu kouzelný "Svět", v němž vás vezmeme do království elfích šperků. Hádáte-li už podle titulní fotografie Eire, hádáte správně :-) Má ráda fantazii, romantiku a šperk je pro ni vyjádřením její osobnosti a snů. Nahlédněte do nich...

"Snažím se, aby mé šperky něco vyjadřovaly. Aby si v nich lidé našli to své a každý den pro ně byl něčím výjimečný. Tvorba šperků je pro mě něco mezi uměním a řemeslem."

"Tvořím nejčastěji technikou wire-wrapping. Šperky jsou opravdu časově náročné, na základní kostru tenkým drátkem přimotáváte různé kamínky, korálky a podobně. Vytváří to zajímavý omotaný efekt."

"Snažím se šperky dělat z trvanlivějších materiálů, jako je třeba stříbro, aby tu po mně něco zůstalo. Doufám, že to budou šperky, které jednou třeba nějaká maminka odkáže své dceři."

"Značku Eire jsem založila na začátku roku 2010 a Fler je pro mě první odbytiště a uskutečnění mého snu. Předtím mě nikdy nenapadlo, že bych se výrobou šperků mohla živit. Fler mi to umožnil."

"Kromě toho, že na Fleru samozřejmě také nakupuji :-)), našla jsem tam i spoustu přátel, se kterými se potkáváme a máme i svůj wire-wrappingový klub, který má dnes asi 250 členů. Pořádáme své soutěže a díky všem těmto aktivitám se nám tato technika na Fleru hezky rozrostla."

"Fotím na modelce a své výrobky si většinou fotím sama. Na fotce je nejdůležitější zachytit styl toho šperku. Je dobré pečlivě vybírat pozadí, aby dokreslovalo celou atmosféru."

"Nedávno mi manžel říkal: ´Víš, před pár lety jsem si vůbec nedovedl představit, že budeš dělat nějaké šperky. A dneska si tě nedovedu představit bez nich.´ A já sebe taky ne."

 

Úvodní foto: Lukáš Řádek