"Každé ráno si pustím plyn a můj manžel si dělá srandu z toho, že pořád žiju :-) ... tak nevim tedy, jak to myslí..." usmívá se Irena, kterou z Fleru znáte pod přezdívkou inagro - a usedá ke kahanu. Dnes se budou před kamerou Fleru vinout vinutky.

"Na vinutkách mě baví to, že si můžete nakombinovat barvy a vždycky je to trochu překvapení. Proto jich mám takový strašný množství, protože barvy jsou základ."

"Nikdy nejdu k vinutce s tím, že bych měla v hlavě přesný vzor, co udělat. Leckdy vzniká až při točení korálku."

"Zrovna zkouším nový kahan, který je úplně jiný, než ten předtím. Má větší výkon a můžu se učit složitější věci, které zatím neumím."

"Na kahanu sedím někdy čtyři, někdy pět hodin. V tomhle oboru je tak strašně moc technik a materiálů, které se do toho dají přidat, že to asi nikdy nekončí :-)."

"Když nesedíte u zakázky, ale vyrábíte si podle svého, najednou ten čas plyne jinak, protože vás to baví, jste zvědavá, je to adrenalin.. Něco vyzkouším, řeknu si, že ještě by to šlo takhle a takhle změnit a udělat jinak.. a pak zjistím, že je třeba půl jedné v noci a já sedím u kahanu a pořád ještě točím korálky."


"Nakonec se dají korálky chladit, aby sklo vystydlo a neruplo. Pak je musíme očistit, zapilovat dírky a když mám čas, vyrábím z nich jednoduchou bižuterii."

"Fler jsem ze začátku hledala - věděla jsem, že existuje. Tak jsem se nalogovala - a ono se to kupodivu začalo prodávat :-). No a když to jde, najednou vás to pohltí. Já tomu říkám Flérmánie :-)"

"Kdysi jsem na Fleru vyráběla hlavně bižuterii, dnes už na ni není tolik času.  Maximálně tak ráda dělám kožený náramky nebo zpracovávám minerály. Mám představu, že se budu učit všechny další možné techniky vinutí, kterých je přehršel.. a plánů mám spoustu, ale doma už to raději neříkám, protože manžel už z toho má hrůzu. Chtěla bych totiž ještě rozhodně dělat stříbro, ale fakt nevím, kam bych se vešla s dalším hořákem.. :-)) Tak uvidíme."