Tahle sympatická tmavovláska se jmenuje Magdalena Mézlová a na Fleru ji můžete znát hned pod dvěma profily - Otisk MM a MajkaM. Proč dva? Magda je totiž činorodý člověk, a tak se věnuje řezbářství, výrobě linorytů a razítek, dřevěných forem a odlitků z nich, ale též například tvorbě větších plastik. Pojďte se s námi podívat, jak tvoří a co je jejím hnacím motorem...

Do jejích forem lze otlačovat také keramiku nebo ruční papír či samotvrdnoucí hmoty...

Magda na Fleru začala působit  zhruba před dvěma lety. Pochází z rodiny výtvarníků, takže od malička byla i se svou sestrou nejraději zalezlá ve své dílničce a zůstalo jí to dodnes.

Nedělá klasické, staročeské formy, ale ráda si vymýšlí vlastní motivy. Většinou zvířecí nebo přírodní. Používá na ně především tvrdé dřevo.

K práci se dřevem se dostala již na střední umělecké průmyslovce, kde vystudovala obor řezbářství - a od té doby ji provází celým životem. Nakonec vystudovala sochařinu, obor figurálního sochařství. Hlavní útočiště a dílnu (momentálně však v rekonstrukci) má Magda na venkově, v malé vesničce u Loun, kde bývá většinou přes léto a kde se věnuje těm hlučnějším :-) a prašnějším pracím - kamenosochařině a zahradním i interiérovým plastikám.

Dřevo je pro ni živý, kresebný materiál...

...který dotváří barvami i vlastní fantazií. Ptáčci z lipového dřeva vydrží být i venku :-)

Budky byl takový nápad - udělat je jinak a barevně, než je zvykem. (Byť v tlumených tónech, aby ptactvo nerušily.)

Ve své tvorbě Magda miluje, že může pracovat doma, vychovávat přitom své děti, že jí mohou pomáhat a také si zkoušet, co už samy dovedou...