Zahrada nám celoročně poskytuje místo pro chvíle odpočinku a relaxace. Stává se nám věčnou inspirací. V létě ji vyhledáváme především pro klidná posezení, rodinné oslavy a přátelská setkání. V kreativním světě Fleru nacházíme výtvarníky a autory, kteří do zahrady, altánu nebo pod pergolu vnáší kreativní nápaditost. Zpříjemněme si tedy nadcházející letní čas. Nechejme se obklopit barvami a inspirovat se. Vybrané výrobky, které jsou sladěny jak barvou, tak stylem, vtisknou vaší zahradě a místu vašeho letního odpočinku originální vzhled.

Pestrost a originalita

Květiny, deka a polštáře na válení, barevně prostřený stůl, plápolající vlaječky v teplém letním dni a smích dětí k pestrým barvám prostě patří.

Veselá zahradní slavnost je složena z kreativních hand made výrobků od autorů:  cha, plavacek76, Irko, ARTWOOD, jobka, atelier-zuza, keramika od lesa, Art et Déco, Kateřina N., miamia.

K vybudování vtipného posezení se někdy stačí jen porozhlédnout, využít předměty kolem sebe a zapojit fantazii.

Foto: Pinterest

TIP! Na Fleru si můžete zakoupit i barvičky a látku. Prostírání si ušijte! Pomalovat ho mohou vaše děti. O to větší radost budou mít ze stolování.

Tyrkysová, věrná barva léta

Nemusíte jezdit k moři, aby tyrkysové a modré odstíny zaplavily vaši zahradu. K večernímu posezení neodmyslitelně patří i svíčky, svícny a světýlka.

V letním tyrkysovém posezení je použito kreativních výrobků od autorů: rutina, oui-oui, Hašlarová, Hanka Kalašová, Pavla Miková, Dagmar Pi, peony.patch, Háta 111, Ráj čepiček, iwa, Art et Déco.

Foto: Pinterest

Přírodní materiály a ekologie

Být v zahradě v souladu s přírodou a materiálem, i to na Fleru můžete. Obklopit se tím, co nám nabízí naše Matka Země - hlína, keramika, kámen, kov, dřevo, len, vlna, vosk. Výrobky zpracované tradičními řemesly a technikami.

Přírodní inspirace je sestavena tvůrci: prima holka, fialozdeni, evzen, Michal Peršin, Veronika Art, DoRa, Hannes, mskeramika, Jana Matiscik, keramika od lesa, Inspirace-Renata, mačkaná keramika, Lettuce, Z masivu.

Romantika, tradice a poklady

Poklady našich babiček uchovává nejedna hospodyňka. Můžeme je totiž velmi úspěšně použít v současném interiéru a navodit si příjemnou romantickou atmosféru. Velmi pěkně se kombinují s řemeslnými technikami jako je drátování, s patinovaným nábytkem, ale i designovými a moderními výrobky, třeba jednoduchým porcelánem. Jak se říká "vystajlovat" si můžete letní posezení ve francouzském, švédském, venkovském či vintage stylu. Bílou inspiraci najdete také na zahraničních blozích, které se věnují designu a interiéru: Modern Country, LOPPISLIV a HVÍTUR LAKKRÍS.

TIP! Ulovit starožitné poklady můžete i na Fleru ve zvlášť zavedené prodejní kategorii Vintage.

Romantická inspirace s použitím tradičních řemesel je sestavena z výrobků od autorů: Milena Kaprálová, Vyrobeno s láskou, vYQt, Charleene.H.BjX, Heritage, Lucky-design, AMA, babibobik, Farmářka z Ráje, honzahonza, rituna, salu, Trhovka, barbro, monogramista HF, Vanda a Valerie - V.V., Lusinda, luFka.

Foto: Modern Country

Vše nemusí být bílé a šedé. Zvolit lze i tradiční materiály nebo zrenovovat dříve používané.

Foto: HVÍTUR LAKKRÍS

Foto: Pinterest

Ne každý z nás má u svého domku nebo společného obydlí zahradu, proto se příště můžete těšit na balkóny, terasy a malá zákoutí pro chvíle lenošení a relaxace i ve městě.

TIP! Některým autorům můžete nahlédnout přímo pod pokličku. Poznáte je osobně ve videoreportážích Fler TV: Můj kreativní svět.

Titulní fotografie: Tác Gardenparty od Dárečky od Kačenky. Hrníčky Pyžames od miamia.