Léto v plném proudu a máme zde druhý díl věnovaný letnímu posezení. V minulém článku s názvem Zahradní slavnost kreativity jsme inspirovali ty, kteří mají tu možnost využívat zahradu u svého domu. V dnešním příspěvku se podíváme do měst, na balkony a terasy.

Posezení na balkoně nemusí zabírat mnoho místa. Prostor balkonu bývá často velmi omezený. Přesto může být útulný, ale i účelný, aby splňoval naši potřebu pěstovat květiny, bylinky, zeleninu. Usednout, odpočinout a užít si sluníčka s volným prostorem, aniž bychom smutnili nad tím, že zrovna nevlastníme zahradu či dvorek.

Balkonové hraní

Z dětského pokoje nebo z obýváku na balkon či terasu to máte třeba jen kousek. Otevřít a vpustit do bytu léto je to nejmenší, co můžete udělat. Na menším prostoru není třeba hromada hraček. Maminka či babička pohodlně posedí a pohlídá, na čerstvém vzduchu se to hraje skoro samo.

Hraní je sestaveno z výrobků od autorů: re-ce-se, Majestick, BabyVak, Šapitó, bara S, lmaliska, sarkas a UNLIMITED DESIGN.

 

Romantika nezná mezí

Balkon, to jsou hlavně květiny. Zábradlí s truhlíky s bohatě kvetoucí krásou. Květináče s bylinkami, závěsné i stabilní květináče, truhlíky, větší nádoby a bedny. V těch pěstujeme mimo jiné i balkonová rajčátka, papriky a další druhy zeleniny. Květiny, růže a romantika inspirují i autory a tvůrce zde na Fleru.

Romantický balkon plný růží je vybrán z výrobků od těchto autorů: oskarek, Semper, ha.sla, Majda Domeček, Fribík-deco., Alím, Eliott, Malanela, 48andulka, Pletka, lia a gauchar.

 

Tady bydlí dva

Udělejte radost své lásce. Ráno při snídani nebo večeře při svíčkách, překvapte na balkoně třeba vtipnými Double cup hrnky, květinami, polštářky na válení nebo vůněmi. Užívejte léta.

Balkon plný lásky je sestaven z výrobků od autorů: Cat in the closet, kultbizuterie, cha, terapie, Pavla Miková, Gusta, Maria accessories, fresh fred, Studio Malíská a sarkas.

Tip!
Recyklujte. Ze zbytků přízí můžete uháčkovat nebo uplést i pruhované povlaky na polštáře, přehoz nebo pléd pro chladnější večery s vaší láskou.

 

Dáme partičku!

Podle balkonu se pozná, kdo jej užívá. Moje tchýně z něj v zimě dělá ledničku. Někdo má místo balkonu sušárnu, kuřárnu nebo úschovnu kol. Balkon je vlastně předsazený prostor bytu. Může být zapuštěný i vystouplý. Podobně terasa, lodžie nebo prostory na střechách domů. Určitě stojí za to je využívat. Nemusí být zrovna rajskou zahrádkou, ale svůj účel splní i jednoduché vybavení.

Balkony využívají i muži. Cigárko, karty, pivko s dobrým kámošem, to zní myslím lépe než květinový ráj a dá se zrealizovat i stylově. Ať prší nebo neprší: "Měnim na žaludy a bereš dvě."

Posezení pro pány je sestaveno z výrobků od těchto autorů: Tkalcovna Strmilov, artobject, Demokracie, PARAZIT team, karel 89, mimoart, nemec.design, monamika, milaan.interier.

 

Stroze minimální a trendy

V jednoduchosti je síla. Balkon se dá zařídit i velmi skromně z již doma nalezených kousků nábytku nebo starého interiérového vybavení. Když se daný prostor oživí nápadem a vtipnou renovací, může vzniknout velmi zajímavé posezení. Na Fleru najdete i výtvarníky, u kterých můžete zakoupit originální objekty, sochy, keramiku či solitéry, které prostoru terasy dají jedinečný punc originality.

Balkon byl sestaven z výrobků od autorů: MHMarcela, Antonietta, HF, keramika kruh, Kosí sestry, LittleJohn, funantik, Jindřich a Rudolf, Woodlula, Aela, macek-mp, Juhaasová Lucka a HelenaG.

Tip!
Koně až na balkon. Nevěříte? I tam můžete umístit dynamickou fotografii ve formě venkovní fotoplachty. Neznáte? Můžete ji věšet venku, u grilu, na terase... ale ostudu neudělá ani v obýváku.

 

Černobílá kombinace nebo šedá v zemitých odstínech balkonu velmi sluší.

Foto: Pinterest

Dřevo, kov a přírodní materiály k balkonovému posezení neodmyslitelně patří. Ať už ve formě nábytku nebo interiérových doplňků.

Foto: Pinterest

Balkon a terasa žije i večerem. S přicházející tmou rozsvěcíme světýlka, lampičky a lucerničky. A nebojme se barev. I kvetoucí květiny lze sladit s barevným zařízením balkonu.

Foto: Pinterest

Foto: Pinterest

Foto: Pinterest

Nápadům, jak využít balkon pro pěstování květin, bylinek a zeleniny, se meze nekladou.

Foto: Pinterest

Tip!
Zajděte do garáže, kůlny či sklepa. Určitě najdete nějaký odložený poklad, který lze zrecyklovat nebo znovu využít do vašeho interiéru. Stačí ho oprášit, vyčistit, natřít...

A nakonec spojte nápadité s užitečným a úspěch je zaručen. Vtipná recyklace může být inspirací i pro muže a jejich balkonové posezení :-)

Foto: Pinterest

TIP!
Některým zdejším autorům můžete nahlédnout přímo pod pokličku. Poznáte je osobně ve videoreportážích Fler TV: Můj kreativní svět.

Titulní fotografie: obraz Kočičí město od U Kačky a Majdy, Červánkový obal na květník od Hnízdilek.