Že se v Německu pravidelně koná veletrh Creativeworld, ví určitě každý čtenář Fler MAGazínu - zveme vás na něj již třetím rokem. Že je to pro kreativní ruce skvělá příležitost osahat si nejnovější materiály a pomůcky k tvoření, se dalo z fotek organizátorů také pochopit. Ale že to bude takovej nářez, to jsem tedy nečekala ani já...

O čem to všechno je?

Vstup do JEDNÉ z výstavních hal...

...trendy a ledový hotel...

...a takhle nějak to vypadá mezi prodejci.

Creativeworld je jednoduše řečeno několik obrovských několikapatrových hal nacpaných vším, co může tvořivého člověka zajímat. Od papíru přes materiály, polotovary, nástroje a pomůcky až po novinky a trendy. Prostě ať vytváříte cokoliv, tady ve Frankfurtu k tomu najdete patřičné výrobce a nápady. Obzvlášť, když nápaditý Creativ doplňuje ještě Paperworld...

V drtivé většině zde nejde o veletrh prodejní, nýbrž kontraktační (byť se výjimky najdou) a že tuto úlohu plní skvěle, je vidět na každém stánku. Pokud jste distributoři a zajímáte se o rozšíření sortimentu, myslím, že byste tu měli být. Pokud jste výrobci schopní zabezpečit dodávku ve stovkách kusů od série, také byste tu mohli najít odběratele. A proč se po zdejších halách prochází člověk jako já? Autor, který není velkovýrobcem ani distributorem?

Inspirace. (aneb #navšechnosisáhnu)

Hned u vstupu do první (jakékoliv :)) haly vás to zasáhne jak blesk: "Tak tohle nemám šanci zvládnout...". Dojmy se valí ze všech stran. Designéři představují vymazlené stánky, koncepty, které vás lákají k výrobě a zkoušení novinek. Pak si sáhnete a už vás to nepustí. "Prosím vás, máte zastoupení také v ČR?"... - má nejčastější otázka :) Nabíráte vzorky materiálů, papírů a prospekty. (...a to jsem tady letecky...) Od stánku ke stánku, od výrobce k výrobci máte naprosto jedinečnou šanci tvořit. A teď to slovo opravdu nevnímejte pejorativně. Tvořit, vytvářet, hrát si, vymýšlet... živná půda pro rozvoj absolutně každého z Fler tvůrců. Tady se může posunout každý.

 

dekupáž trochu jinak :-)


...jó, beton, to je věc.. ale to my ve FlerMAGu dávno víme ;)Dokonale vyladěné expozice nabízí uzavření kontraktů, velkoobchodní ceny máte před očima, směle do toho :-)

Pomůcky a materiály. (#všechnotopotřebuju)

Naštěstí na rozdíl od běžného života v kreativním světě jsme na tom všichni stejně. Nebo se přihlašte, komu z vás by se nehodil megaštětec na akvarel, dvaapůltisíce vzorů potahového i kreslicího papíru, fashion sprej, nová (a třeba fialová s puntíčkama) špachtle, pořádný vrták do kamene, rydla do dřeva, řezáky na cokoliv, pětapůltisíce odstínů ne šedi, ale vlny, ultravykrajovač papírových výseků, malý stolní lis na grafiku s výkonem dosedajícího slona, tabule skla, megatuby olejových barev, odolné a přitom vizuálně kouzelné desky na výkresy nebo třeba stuhy a glittery a nažehlovací skleněné kameny navíjené rovnou na podkladové látce ve stometrových špulkách...

UFF. (!)

Ano, jsem tu druhý den a prošla jsem jen dvě haly z těch osmi nebo devíti, které bych projít chtěla, proto můj výčet naprosto nebude úplný. Zůstanu tedy raději u fotek, abyste si tu krásu užili alespoň zprostředkovaně.

 
Scrapbooking tu má vyloženě žně...

Trendy, které hýbou kreativním světem. (#aotomhlesitišesním)

Na toto heslo v praxi jsem byla obzvlášť zvědavá. Tady totiž uvidíte to, o čem se bude za půl roku psát, a to speciálně v případě veletrhu Christmasworld. Já nejsem trendový člověk. A vím, že trendy se opakují a jsou pomíjivou záležitostí. Přesto, když vidíte na vlastní oči zdejší "Ledový hotel", prostě mu propadnete. Trendy jsou tu prezentované v ucelené koncepci, která pomáhá obchodníkům s nápady na jejich budoucí aranž. Všude omamně voní květiny a pozor, na mnoha detailech si vzpomenete na starou dobrou českou ruční výrobu. Obzvlášť u vánočních ozdob...
Na veletrhu se i pár českých firem prezentuje, jedna z nich má na svědomí třeba tuhle krásu:

 

Christmasworld trendy 2015...

...budou přesně tím, co jsem zmínila v úvodu: ve floristických a designových časopisech o nich budete číst až tak za půl roku. (Nejdřív se přeci musí zpromovat Velikonocea další svátky :-) Nicméně i pro nás, malovýrobce, mají svůj smysl. Už teď vidíte, jaké barvy, materiály, jaký výraz dát výrobkům, které připravíte pro vánoční trh. Takže se dívejte :-)...a potěšme se nápaditou floristikou:


...aranžéři a floristé zde mají vyloženě žně.

...a zítra se ještě podíváme do dalších hal.

Pomalu se smráká, opět jsem stihla jen jednu halu a zítra odlétám. Ještě to ale zítra projdu a nafotím, abych i vám nalila kousek té kreativní krásy do očí. A pokud budete chtít, třeba se vypravíme za rok společně. Nevěřila jsem - ale fakt to stojí za to. :-)

V pondělí večer doplňuji další slíbené dojmy.

 

Textilní batika, speciální barvy a zajímavé postupy. U každého výrobce si můžete materiály osahat nebo vyzkoušet, případně si je nechat předvést. Ale věřte mi, budete se rádi sami dotýkat a zkoušet :-) A konkrétně tady za půl hodinky uvidíte i celkový výsledek.

 


Loom bands aneb všudypřítomné gumičky. Tohle jejich využití by mě nenapadlo a do bytu mi může. Takhle jo.

Instalace je součástí"Creativ trendů" ve stylu OPTIMISTIC. K trendům se ještě později vrátím.)

Ale abych vás moc nenapínala, zde ještě ROMANTIC...

...a ARTISTIC:

 Hitem letošního roku jsou jednoznačně "mixed media". A k nim se ještě po návratu také vrátím...

 

 

PeS: Všechny fotky jdou přes pravé tlačítko na myši zvětšit, abyste viděli i detaily.

Kočka: Nově přidané fotografie budu avizovat v diskuzi pod článkem. Zapojte se do ní! Povězte i vy ostatním, zda se vám Creativeworld líbil.