Kuchyň je srdcem domova. Ať už vaříte hodně, nebo jen občas, vždy můžete do návrhu kuchyně zahrnout jeden či více prvků, které ji pozvednou z obyčejné na výjimečnou.

Na malém prostoru

I když je vaše kuchyň opravdu malá, neznamená to, že musí být nezajímavá. Této podkrovní kuchyni dominují krásné přiznané trámy a kamenná zeď.

Dostatek světla je zajištěn stropním oknem. Přes své malé rozměry skýtá tato kuchyň spoustu pracovního prostoru.

Rustikální

Hlavním centrem pozornosti v této rustikální kuchyni je patinovaný modrý ostrůvek, který kromě pracovní plochy přidává další úložné prostory do již tak velkoryse pojaté kuchyně. Dalším prvkem podporujícím dojem tradičnosti je stylový sporák vestavěný do niky.

S posezením

Další důkaz, že i na malém prostoru lze poskládat vše, co k pohodlnému životu potřebujete. Pod oknem vznikl barový pultík pro každodenní snídaně s výhledem do zahrady a úzké místo mezi oknem a zdí bylo využito pro dodatečné úložné prostory.

Originální detail

Ozdobou této minimalisticky pojaté kuchyně ve vysokém bílém lesku je krásný stůl z jednoho kusu dřeva, který je napojený na kuchyňskou linku.

Black & white

Kouzlo jednoduchosti v kombinaci černé a bílé. Pozadí jednoduché bílé linky tvoří matný nátěr černé barvy, na kterém vynikne nejen samotná linka, ale i krásné doplňky – jak moderní designové, tak starožitné.

Luxusní

Opravdu exklusivní kuchyně vznikla použitím zrcadla místo obkladů za linkou, které opticky zvětšuje prostor a dodává mu ještě větší pocit luxusu. Ze strany obývacího pokoje je na skříňkách použit vysoce lesklý materiál se zlatým nádechem.

 

 

Bohemia Living 6/2013

"Tak trochu jiný časopis o bydlení, dekoracích, designu, architektuře, vaření a zahradě."

Tento článek najdete ještě ve vánočním vydání časopisu Bohemia Living.

Od ledna 2014 je nyní časopis placený. Jednotlivá vydání si můžete koupit za 49 Kč nebo si můžete objednat zvýhodněné předplatné za 249 Kč na rok. Objednávejte na Publero.com.

Bohemia Living TV
Nahlédněte také do naší videosekce, kde se nachází vaše další dávka inspirace - námi pečlivě vybraná kolekce videí o bydlení.
Sledujte zajímavá videa a rozhovory a podívejte se na návody, jak něco vyrobit nebo jak vylepšit své bydlení.